Anu Saagim 21. juuni 2017 14:25
Kanal 2 saates "Suvereporter" käis tuntud tšellist Pärt Tarvas, kellel tänavu täitus 50 eluaastat – 45 aastat muusikas olemist ja 25 aastat ERSOs mängimist. Viimane number jääb konstantseks, sest ERSOga kavatseb muusik lõpparve teha ja oma unistustes siirdub ta laia maailma, reaalsuses aga kindlasti jääb mängima C-Jamis. 

Tšellokvarteti kohta ütleb ta: "Me pole akadeemilised muusikud, me teeme bändi, rokime ja suhtleme rahvaga!" Ehk siis on C-Jami repertuaaris kõigile tuntud klassikute nagu Queeni, ABBA, Led Zeppelini ja paljude teiste lugusid. 

Tšelloneliku muusikuteest aga on Pärt Tarvasel palju lugusid rääkida, alates sellest, kuidas üks daam marssis bändiruumi ja teatas, et tahab kellegagi neist last saada, kuni meeldejäävaima kontserdini, kus torm viis minema telgi ja vihmast tilkuvad mehed esinesid rahvast puupüsti täis Käsmu rahvamajas.

Enne kontserti on bändimeestel kuiv seadus, kuid on juhtunud, et külmas kirikus esinedes tuleb külmast kangete sõrmede elustamiseks paarkümmend grammi Jägermeistrit alla kulistada. 

Mis aga puutub pilli, siis ütleb muusik: "Tšello on nagu naisterahvas, keda tuleb hellalt kohelda ja siis hakkab ta ilusat häält tegema."