Inimesed

VIDEO | Pärt Tarvas kohtleb tšellot hellalt nagu naisterahvast 

Anu Saagim, 21. juuni 2017 14:25
Kanal 2 saates "Suvereporter" käis tuntud tšellist Pärt Tarvas, kellel tänavu täitus 50 eluaastat – 45 aastat muusikas olemist ja 25 aastat ERSOs mängimist. Viimane number jääb konstantseks, sest ERSOga kavatseb muusik lõpparve teha ja oma unistustes siirdub ta laia maailma, reaalsuses aga kindlasti jääb mängima C-Jamis. 

Tšellokvarteti kohta ütleb ta: "Me pole akadeemilised muusikud, me teeme bändi, rokime ja suhtleme rahvaga!" Ehk siis on C-Jami repertuaaris kõigile tuntud klassikute nagu Queeni, ABBA, Led Zeppelini ja paljude teiste lugusid. 

Tšelloneliku muusikuteest aga on Pärt Tarvasel palju lugusid rääkida, alates sellest, kuidas üks daam marssis bändiruumi ja teatas, et tahab kellegagi neist last saada, kuni meeldejäävaima kontserdini, kus torm viis minema telgi ja vihmast tilkuvad mehed esinesid rahvast puupüsti täis Käsmu rahvamajas.

Enne kontserti on bändimeestel kuiv seadus, kuid on juhtunud, et külmas kirikus esinedes tuleb külmast kangete sõrmede elustamiseks paarkümmend grammi Jägermeistrit alla kulistada. 

Mis aga puutub pilli, siis ütleb muusik: "Tšello on nagu naisterahvas, keda tuleb hellalt kohelda ja siis hakkab ta ilusat häält tegema." 

Samal teemal

17.07.2017
VIDEO | Viimsi Püha Jaakobi kiriku koguduse noore õpetaja Mikk Leedjärve arvates sobib rokk-kontsert ka pühakotta
13.07.2017
FOTOD | Põrgulik tšellokvartett C-Jam alustas suvetuuri Viimisist
06.07.2017
KUHU MINNA, MIDA TEHA | Legendaarne kontserdi- ja kolhoosibänd annab sel suvel kontserte!
22.06.2017
Sütti-sütti, lõke! Haapsalu jaanitule süütab Koit Toome