Eesti Laul 2017 - KerliFoto: Erlend Štaub
Anu Saagim 19. juuni 2017 12:32
Kuressaare merepäevad saavad avapaugu kaunil augustikuul. Selgunud on ka festivali peaesineja: 12. augusti õhtul astub merelavale Ameerikas tiibu sirutanud müstiline Kerli.

Sarnaselt eelmisele aastale on peaesinejaks valitud Eesti artist, kes kodumaal väga vähe kontserte annab, vahendab meiemaa.ee 

Nagu ka Ewert and The Two Dragons, esineb Kerli Eestis harva ning praegu teadaolevalt annab laulja suve ainukese Eestis peetava kontserdi just Kuressaare merepäevadel. Lauljatar on kinnitanud, et ürituse temaatika on talle väga südamelähedane.

Kerli töötab taas uue albumi kallal

“Saaremaa on üks minu lemmikkohti, mille iga metsatukk ja merelaine on maagiat täis,” sõnas Kerli meiemaa.ee-le antud intervjuus. “Keegi rääkis, et kunagistes Vana-Rooma kroonikates anti sõduritele nõu: “Minge sõdima ükskõik kuhu, ainult mitte Saaremaale, seal saate kohe peksa!””

Kerli jaoks on Saaremaa Lõuna-Eesti kõrval üks tõelise “juurikaga” koht, kus inimesed on kuidagi eriti ehedad. “Sellepärast on suur rõõm tuua oma muinasjutuline maailm just Kuressaare merepäevade lavale,” kinnitas laulja ning lisas, et iga tema esinemine on ainukordne.

Festivaliks on Kerli otsinud inspiratsiooni Eesti vanast meremütoloogiast ja veehaldjatest.

“Ka evolutsiooniteooria järgi oleme ju tegelikult veest pärit,” rõhutas Kerli vee kui elemendi olulisust. Et laulja töötab praegu oma albumi lõpetamise kallal, pidas ta väga võimalikuks, et Saaremaal tulevad esitusele ka täiesti uued lood.

Panga pank Saaremaal  Foto: Alar Truu

Saaremaa ürgne ja puhas loodus

“Eelmisel aastal sai alguse Ultima Thulest, antiikmütoloogias mainitud salapärasest saarest inspireeritud merereis, mis jääb merepäevade kaubamärgiks ka sel aastal,” rääkis festivali peakorraldaja Tiiu Tammoja.

Mõtet arendatakse aga veelgi edasi ning seekord sukeldutakse meremüstikasse, selle mäsleva loodusjõu ürgsetesse saladustesse. Ürgse ja puhta looduse ideest on inspireeritud ka Saaremaa tootjate telk, kus propageeritakse kohalikku ja naturaalset toorainet.

Omalt poolt teevad merepäevade korraldajad kõigile külastajatele kingituse: nimelt avab 10. augusti õhtul festivali ansambel Swingers solistidega Tanja, Birgit Sarrap ja Pearu Paulus. Kontsert on kõigile huvilistele tasuta! Prii on pääs ka väikese lava ja rahvakultuuriala kontsertidele, mille hulka kuuluvad näiteks Marek Sadam ja Toomas Anni.

Pileti eest saab niisiis näha reedel ja laupäeval merelaval esinevaid staare: Anne Veskit, Daniel Levi, Terminaatorit, Regatti, Jüri Pootsmanni ja Kerlit. Nagu eelmiselgi aastal, on õhtujuhiks sarmikas ja sõnaosav Marek Sadam.

  • Merelava (suur purjedes pealava)
  • Rannalava (Kuressaare supelrannas, seal toimuvad ainult tasuta kontserdid), kontserte annavad Marek Sadam, Lõõtsavägilased, Toomas Anni jpt
  • Mõttekoda (tegeletakse merepäevade teemaga: müstika, ürgsus ja puhas loodus), etteasteid teevad muuhulgas Igor Mang, Mallukas jpt
  • Folgiplats (rahvakultuuri etteasted)
  • laadamelu (laada ala)
  • meremelu (nii-öelda messiala, merelised ettevõtted)
  • melumelu (atraktsioonid jms)

Alal on veel ka elamustuur "Laste Vabariik", tühja kõhu sõbrad (erinevad toitlustajad), tänavatoit, laevad ja haakriku laat.

Piletimüük merepäevadele on alanud!

Üks suuremaid muutusi on selleaastane väikese lava asukoht, mis kolib nüüdsest Titeranda. Eesmärk on pakkuda rahvale kvaliteetsemat muusikaelamust ning kindlustada, et kahel laval toimuv teineteist ei segaks.

Lisaks pannakse kava kokku nii, et kontserdid ei kattuks ja kõik külastajad jõuaksid soovitud artiste näha.

Et merelist kaupa oleks rohkem ja ulatuslikumalt, suureneb tänavu ka messiala. Ainukordselt tuuakse laste ja noorte alale spetsiaalne programm Laste Vabariik, mis tuuritab EV100 ürituste raames mööda Eestit.

Kui eelmisel aastal lõpetati merepäevad hingematva vaatemänguga, lubas Tiiu Tammoja selleks aastaks veelgi suurejoonelisemat lõputseremooniat. Mis aga täpselt toimuma hakkab, jääb veel saladuskatte alla.

Ka tänavu leiavad aset haakrikulaat, laevade väljanäitus ja muud rahvale aastatega armsaks saanud meelelahutused.

Esimese eelmüügi piletid on nüüd müügis – pass ehk kahe päeva pilet on Piletilevis ainult 20€ ja ühe päeva pilet 15€.