Inimesed

Rahvamuusik Astrid Nõlvak ühendab lapse kasvatamise ja muusika (1)

Merilyn Närep, 17. juuni 2017 04:00
ÕNNELIK EMA: Kolmepäevane Marie-Eliise koos emaga haiglas. Laps oli 52 sentimeetrit pikk ja kaalus 3350 grammi. Foto: Erakogu
7. juunil kell 14.21 nägi ilmavalgust rahvamuusik Astrid Nõlvaku ja ettevõtja Rainer Nõlvaku esiklaps – väike Marie-Eliise Nõlvak. "Marie-Eliise on meie seitsmeaastase abielu kink – parim, mida soovida võiks," kommenteerib ema.

"Sünnitus kulges väga hästi ja loomulikult. Lõpupoole olid mõned raskemad hetked, kui tekkis tunne, et jõud hakkab lõppema, sest pressid olid väga tugevad ja väsitavad. Hetkekski aga ei tekkinud tunnet, et paluks naerugaasi või mõnda muud abivahendit," kirjeldab rahvamuusik sünnitust.

"Kuna mul oli supertore ja toetav ämmaemand Siiri Ennika ja minu abikaasa osutus supertubliks tugiisikuks, tundsin end turvaliselt. Sain neilt jõudu juurde ja lõpp läks päris kiiresti."

Ämmaemandki ütles, et oli ilus sünnitus.

"Laps oli väga oodatud ja plaanitud ning nimi Marie-Eliise on olnud mul juba sellest ajast südames, kui olin 16 või 17," selgitab Astrid, kust tuli nimeidee.

"Kuna minu ema sai lapse 18aastasena, siis mõtlesin juba varakult, mis nimed ma oma järeltulijatele paneks ja kui palju võiks neid olla. Ootasime nädalakese, et kas tuleb mõni teine nimi, mis võiks talle rohkem sobida, aga seda ei juhtunud. Marie-Eliise tundus kõige õigem."

Emaks olemine on muusikule uus olukord ja ta tahab kindlasti lapse jaoks aega võtta, kuid ei soovi muusikatki jätta. "Usun, et saan tegemisi ühendada ja muusikaga tegelemine mõjub lastelegi hästi."

Kõiki tegemisi saab plaanida, sest lapsel on ju ka magamise aeg. "Kindlasti ei hakka ma tema arvelt aega võtma, vaid tahan, et ta tunneks end turvaliselt ja näeks, et ema on tema jaoks kogu aeg olemas."