TAASTUB: Teleprodutsent Raivo Suviste (tema firma BEC toodetud "Õnne 13" sai mais 700 ja "Kättemaksukontor" 200 osa vanaks) kosub kahest järjestikusest operatsioonist.Foto: Alar Truu
Õhtuleht 15. juuni 2017 17:41
"Praegu, pärast südameoperatsiooni, tunnen, et jõud on jälle sees. Vahepeal tõesti korraks mõtlesin, et tõmbuks kõrvale," räägib teleprodutsent Raivo Suviste, et on viimase poole aasta jooksul tõsiselt oma tervisega tegelenud.

Mis siis juhtus, et tuli südameoperatsioonile minna?

"Sooned vahetati välja. Üks oli 99 protsendi ulatuses umbes, teine 93, kolmas 98. Õnneks ei jõudnud nad pauku ära teha ja veebruaris doktor Ants Paapstel opereeris," räägib Suviste. "Tänu puusale ma elan, sest kõigepealt hakati seda uurima."

Puus hakkas endast tundma andma tennisemängul ja nii sattus Suviste meedikute vaatevälja.

"Ma olen arstidele väga tänulik, alates heast sõbrast doktor Jaak Tällist, kes suunas mu kardioloog Riina Vettuse juurde, kes ääretult tähelepanelikult tegeles minuga," sõnab Suviste.

Veebruaris opereeriti tal siis südant ja kolm nädalat tagasi paigaldas doktor Andres Kööp mehele ka puusaproteesi. Praegu on Suviste oma Pärnu suvekodus karguvõõrutusravil, varsti tahab jälle reketiga platsile minna.

"Ma olen tohutu jänes, minu jaoks on arstilkäik peaaegu ületamatu ettevõtmine," tunnistab Suviste. "Ema oli mul kooli direktor ja kui arstid tulid kooli kasvõi kopsuproovi – kriipsu käe peale – tegema, ronisin mina pingi alla. Ema pidi siis asja lahendama. Ma olen kartnud süsti ja… Esimest korda andsin vabatahtlikult verd, kui mul avastati doktor Tälli juures suhkruhaigus. Teist korda siis, kui käisin oma südameasja uurimas. Varem ei olnud ma vabatahtlikult vereproovi andnud."