Inimesed

Mõistatuslik tänavakunstnik Edward von Lõngus alustab Euroopa tuuri 

Meisi Volt, 14. juuni 2017 04:00
KIVIKUNINGAS: Tallinn Art Weeki üks vedajatest Kadri Uus avas salapärase tänavakunstniku Edward von Lõnguse Euroopa turnee teosega kivikuningast, kes mobiilirakenduse abil koguni ellu ärkab.Foto: Robin Roots

Kunstifestivali Tallinn Art Week raames tekkisid ööl vastu eilset Tallinnas majaseintele grafitid värvikatest fantaasiategelastest, kellega Eesti tuntuim ja salapäraseim tänavakunstnik Edward von Lõngus peagi Euroopa tuurile läheb.

Linnaruumi vastilmunud grafititegelasi võib pidada Eesti vabariigi eakaaslasteks ja nende ilmumine tähistab omal moel Eesti peatset juubelit – nii kerkis näiteks vanalinnas Nunne tänaval seinale kivikuningas. Liitreaalsuse tehnoloogial põhineva mobiilirakenduse abil, millega saab teha tutvust veebilehel restartreality.ee, on aga võimalik need tänavajoonistused lausa ellu äratada. Rakenduse saab alla laadida enne Lõnguse Euroopa tuuri, mis on korraldatud nii Eesti 100. sünnipäeva kui ka kunstniku kümnenda tegutsemisaasta auks.

Lõnguse töid saab näha ligi kümnes Euroopa pealinnas, kaasa arvatud Brüsselis, Roomas, Helsingis ja Berliinis. Seinad, millele teosed tekivad, on nii Eestis kui ka välismaal leitud koostöös Lõnguse loomingu austajate ja Eesti sõpradega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.08.2018
Eesti salapärane tänavakunstnik Edward von Lõngus sattus Viinis politsei huviorbiiti
16.08.2017
FOTOD | Edward von Lõnguse Euroopa tuur on jõudnud Helsingisse
03.07.2017
GALERII | Salapärane tänavakunstnik Edward von Lõngus alustas Brüsselis tuuri
19.06.2017
GALERII | Tallinn Art Week 2017 lõppes vastuolulise ja kurikuulsa Performance Festivaliga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee