Inimesed

ANSAMBEL HU?: oleme nagu popimiljonärid, kes võivad muretult natuke laule teha (2)

Meisi Volt, 14. juuni 2017, 04:00
HU?: Leslie Laasner (vasakult), Hannaliisa Uusma ja Bert Prikenfeld on koos muusikat teinud juba kümme aastat.Foto: Jörgen Norkroos

"Bändi laiali ajada on maailmas kõige lihtsam. Minu ümbert on palju bände ära vajunud," tõdeb ansambli HU? bassimees Leslie Laasner. Põhjus, miks HU? on püsinud koos ja loominguliselt värske juba kümme aastat, on tema sõnul lihtne: kõigil kolmel bändiliikmel on lisaks HU?-le ka teisi võimalusi muusikat teha. "Meil pole mõtet laiali minna. Me ei häiri üksteist, sest me näeme piisavalt vähe," seletab Leslie. "Me oleme nagu popimiljonärid – lihtsalt võib natukene lugusid teha."

Lesliega, kes on ühtlasi rokk­bändi Leslie Da Bass ninamees, on sama meelt HU? ülejäänud kaks liiget: DJ Critikal ehk Bert Prikenfeld ning lauljatar Hannaliisa Uusma. Bert kütab muusikat teha näiteks veel Liis Lemsalule, Suurele Papale ehk räppar Uku Aropile ning Rasmus Rändveele. "See on omamoodi värskus, hoiab asja teravana. Kui ma teeksin ainult HU?-d või räppmuusika biite, läheksin hulluks," tunnistab Bert. Hannaliisa musitseerib aga lisaks HU?-le koos duoga Hunt, kuhu lisaks temale kuulub Brigitta Davidjants. "Ma olin lugusid sahtlisse kirjutanud – mul oli oma liin, mida ma tahtsin ajada ja mida HU?-s täpselt sellisel moel ei saanud teha. Samas olid HU?-s teised küljed, milleni ma Hundiga kunagi ei jõua ega peagi jõudma," põhjendab lauljanna, miks vajas ta HU? kõrvale veel teist punti.

Seda, et mitmekesine loometöö mõjub bändiliikmeile hästi, näib kinnitavat ka tõsiasi, et HU?-lt ilmub riburada uusi singleid ning varsti on oodata uut albumitki. Jaanuaris ilmunud singel "Exind" ja maikuus ilmunud "Suvetuul" pärinevadki pidevalt täieneva uue albumi materjali hulgast. "Meil on palju singlikandidaate õrrel ootamas," räägib Bert. Järjekorras kuuendat albumit on tema sõnul üsna keeruline teha, sest on vaja kuulajaid ja ennast millegi uuega üllatada. Seepärast võtavad nad bändiga asja rahulikult ega kiirusta. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30. september 2017, 12:59
STAARISTIIL | Modell ja DJ Inga Vatsk-Laasner tuli välja oma rõivabrändiga: kõige raskem on avalikkuse ette tulla
4. juuli 2017, 15:11
PILK PEALE | Need on Heini Vaikmaa silmis inspireerivad noore põlvkonna muusikud!
10. juuni 2017, 11:16
NUNNUMEETER PÕHJAS! Hannaliisa Uusma kaamera ette jäi korraga kolm karumõmmi
11. mai 2011, 13:41
VIDEO: vaata, kuidas HU? plaati Facebookis esitles

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee