Inimesed

Vello Vaher murdis trikki tehes selgroolüli: "Esimene mõte oli: "Kui nüüd ellu jääks!" See oli üks mu eluohtlikemaid õnnetusi." (21)

Katharina Toomemets, 13. juuni 2017 13:01
Foto: MATI HIIS
„Mul oli laupäeval Pärnus esinemine, tegin oma raske numbri ära ja kõik läks suurepäraselt. Lisanumbriks, mida ma olen teinud oma sada korda, palusin publikust appi kaks meest. Paar trikki läks nendega hästi, aga siis juhtus nii, et nad pillasid mind pooleteise-kahe meetri kõrguselt põrandale pea peale maha,“ meenutab akrobaat Vello Vaher temaga nädalavahetusel juhtunud õnnetust.

Vello kukkus kõvale põrandale ning otse pea peale. Mees sõnab, et pea on tal õnneks terve ja ilmselt päästis hullemast teda väga treenitud kael. „Ma olen kaela nii palju treeninud, ka hammastega rippudes, et kaelal polnud isegi tunnet, et oleks haiget saanud,“ ütleb ta. Kukkumise tulemuseks oli aga 12. rinnaluu lüli murd ning mees tunnistab, et sealt allapoole on kõik küll väga valus. „Kogu õnnetus oli selles mõttes väga õnnelik, et see oleks võinud ka seal lõppeda,“ ütleb mees, et asi oli ikka tõsine.

Trikk seisnes selles, et kaks publikust võetud meest panid ühe käe Vello õlgadele ning teisega hoidsid teda kätest, Vello aga ajas jalad taeva poole ja oli justkui peapealseisus, kuid õhus. „Ma ei tea, kas nad jõudsid käed üles lükata, aga pea peale ma igatahes sadasin. Kõik käis nii kiiresti, et ma ei jõudnud jalgu alla panna, et end päästa.“

Vaata Vello Instagrami videost, milline trikk välja näeb:

Samal teemal

Tegu oli Vello sõnul lihtsalt halbade asjaolude kokkulangemisega ja kedagi ta süüdistama ei tõtta. Siiski tunnistab ta, et esimene mõte oli: „Kui nüüd ellu jääks!“ Õnneks kutsus publik talle kohe kiirabi ning Pärnus tehti mehele esmane ülevaatus, siis tuli Tallinnast kiirabi järele ning Põhja-Eesti Regionaalhaiglas kontrolliti ta korralikult üle.

Vello ütleb, et Tallinnas otsustas arstide konsiilium, et mees peaks operatsioonile minema, kuid seda akrobaat ei soovinud. Praegu peab ta kaks kuud olema voodirežiimil ilma, et selg üldse painduks.

Loe homses Õhtulehest pikemalt, kuidas Vello õnnetust kirjeldab ning millised vigastused teda minevikus painanud on.

Samal teemal

14.05.2017
Vello Vaher: "Käis selline pauk, nagu rong oleks vastu betoonseina sõitnud!"
12.05.2017
Vello Vaher murdis trikki tehes selgroolüli
08.04.2017
Vello Vaher ületas oma maailmarekordi mitmekordselt
04.04.2017
Staarakrobaat Vello Vaher üritab laupäeval maailmarekordit püstitada