Foto: Avoid Dave
Katharina Toomemets 12. juuni 2017 15:00
Eesti indie-elektroonika kollektiiv Avoid Dave avaldas koostöös Sander Mölderiga valminud singli “Fire”, mis tunnustati ühtlasi ühe maailma suurima laulukonkursi Performance kategoorias teise koha vääriliseks.

Avoid Dave’i loominguline mootor Taavi Paomets peab elektroonika ja souliliku akustilisuse vahel mängleva singli tugevuseks lihtsust, mis on põimitud ootamatuste ja vaikusega. “Fire’i sõnum ei varja endas peidetud tagamõtet, vaid tuleb lüürikas selgelt välja - see räägib südame sütitamisest selle kõige siiramas tähenduses.”

Loo kaasautor, produtsent ja DJ Sander Mölder peab loo põhiliseks tugevuseks selle kirjutamise spontaansust. “Me ei mõelnud mitmeid kordi ümber, vaid kõik esimesed mõtted läksid sisuliselt käiku. Selles mõttes on Fire väga puhas igasugusest ülemõtlemisest,” kirjeldab Mölder loomisprotsessi ning lisab, et tema ja Taavi koostöö toimis ökonoomselt ning üksteist täiendatavalt.

Rahvusvahelise laulukirjutajate konkursi (International Songwriting Competition) Performance kategoorias ei hinnatud mitte pelgalt laulukirjutamisoskust, vaid lugu kui tervikut – instrumentaali, meloodiat, arranžeeringut, sõnu, loovust ja loo üldist kandvust. “Performance kategooria näol on minu arvates tegu maiuspaladega, mis peale lühikest lutsutamist väga kiiresti hinge lähevad. Ilmselt ongi neid lugusid ka keeruline peavoolukategooriatesse lahterdada,” kommenteerib Paomets kategooriavalikut ning lisab, et tänapäeval on muusikastiilid omavahel niivõrd segunenud ja žanritesse sobitumisega ei tasuks üldse oma pead vaevata.

Julgust ja omapära peab Paomets ka üheks edu võtmeks. “Kõik, mida me suudame väikeses Eestis välja mõelda, on ikkagi piisaks ookeanis. Just selle peamegi oma tugevuseks pöörama,” julgustab ta teistest erinema.

Ühtlasi lubab hetkel Uus-Meremaal viibiv Paomets, et Eestisse naastes hakkab kindlasti nii mõndagi toimuma. “Uued ideed on juba susisemas."

Kokku laekus võistlusele üle 16 000 loo 137 erinevast riigist.