Samantha Geimer ja Roman PolanskiFoto: AFP / Scanpix
Toimetas Piret Kütt 9. juuni 2017 10:40
Samantha Geimer, naine, keda Poola-Prantsuse filmilavastaja Roman Polanski 13aastasena vägistas, soovib kohtult pikaks veninud juhtumi uurimise lõpetamist.

Samantha Geimer 2013. aastal Foto: AFP / Scanpix

Geimer on öelnud, et on Polanskile andestanud. Naise advokaadi Harland Braun sõnas Reutersile, et  Geimer on 40 aastat kestnud kohtuasjast väsinud

Samantha Geimer ja Roman Polanski Foto: AFP / Scanpix

Aastaid tagasi, enne kohtuotsust, õnnestus Polanskil USA-st põgeneda. Polanski advokaat palus kohtunikul pitseri alt vabastada salajane protokoll, mis tema sõnul tõestab, et 1978. aastal oli Los Angelese maakonna ülemkohtu kohtunik Laurence Rittenband nõustunud kokkuleppemenetlusega. Selle järgi pidanuks Polanski istuma trellide taga vaid 48 päeva.

Roman Polanski Foto: AP / Scanpix

Poola kohtud ja Šveitsi ametiasutused on võtnud tagasi taotlused tema väljaandmiseks USA-le. 

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

to 11.03 10. juuni 2017 05:41
kui sa oled jooksus kohtupidamise eest,siis ei ole mingit aegumise tähtaega,seda ka ,,normaalsetes'' riikides .Polanskit on päästnud ainult see,et ta on rahvuselt juut.
!!! 10. juuni 2017 09:07
Enne kui hakkad oma tarkust teistele jagama soovitaksin sul siiski läbi lugeda meie Karistusseadustiku prg. 81. Ja pöörata erilist tähelepanu lg.6 tekstile, mis kästleb juhust, kui isik on "jooksus." Tsiteerin; Kuriteo aegumine ei uuene, kui kuriteo toimepanemisest on möödunud viisteist aastat ja kuriteo aegumine ei ole uue kuriteo toimepanemise tõttu katkenud.
Muidugi kui sa Eesti Vabariiki "normaalseks riigiks" ikka pead.
kas 9. juuni 2017 16:20
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS