Jaan TätteFoto: Suvestuudio
Anu Saagim 8. juuni 2017 10:00
Saaremaalt Mändjalalt eetrisse läinud "Suvestuudio" esimene ajalooline intervjuu tehti muusik Jaan Tättega, kes tunnistas kohe alguses, et pealinnas näeb teda üha harvemini.

Küll aga näeb teda varsti Eestimaal ringi tuuritamas, sest koos vana sõbra Jaan Pehkiga minnakse 20. juulist kahenädalasele kontsertreisile, pakkumaks rahvale laulu ja nalja, mis kahe Jaani igat kohtumist saadavad. Kumbki mees on lubanud luua kaks uut laulu, mis lauldakse koos häälde enne tuuri Vilsandil toimuvas laululaagris.

Kas Vilsandi annab inspiratsiooni laulude loomiseks?

Pigem tulevad need elust enesest, samuti möödunud aegadest, mil oldi uljam ja hakkajam. Laulu saab teha siis, kui enam millestki aru ei saa, ja siis saad läbi laulu vastuse. Enne tuleb peas puhas valge paber moodustada — kui seal on sigrimigri, siis midagi ei tule, ja selles osas aitab Vilsandi tõesti, nagu ka mõne aasta eest läbi tehtud ümbermaailmareis. 

Kuidas kulgeb sinu eluke Vilsandil?

Kui oled harjunud selle vabadusega, mida maaelu pakub, siis linnateed enam pole! Vilsandi pole siiski eksootiline troopikasaar, ajal, mil Kuressaare rahvas käib lühikestes pükstes, kannab muusik tuulisel saarel jopet, sest sinna jõuavad Atlandi ilmastikumuutused kõige varem. Suvel on saarel siiski lärmakam, sest siis täituvad 30 suvilat puhkajatega.

Vaata videot Jaan Tätte tuuriunistusest "Tulevad ilusad päevad!"!