Inimesed

"Margust iseloomustavad late kohv ja vana kooli viisakus." 

Henry Linnard, 7. juuni 2017 04:00
HEAD TEED: Kirjanik Margus Karu kirjutas kaks romaani: "Nullpunkt" ja "Täna on täna ja forever on forever". Samuti lõi näitlejate valijana kaasa mitmes filmis, näiteks «Must alpinist" ja "Risttuules".Foto: Kalev Lilleorg

Kolleegid ja tuttavad meenutavad 32aastaselt surnud menuromaani "Nullpunkt" autorit Margus Karu. 

"Nullpunkti" romaani ilmumise aastal Õhtulehele antud intervjuus Margus Karu ennast kirjanikuks nimetada veel ei julgenud. "Tegelikult on ju mu elus ja päevas-nädalas palju teisi faktoreid, mis võtavad isegi suurema tööaja kui kirjutamine," tunnistas toona reklaamiprodutsendi ametit pidav Margus. "Ma ise ka ei tea veel, kuhu ma teel olen ja kuhu lõpuks välja jõuan," ütles ta, lisades, et ehk 59aastasena, kui ta on andnud välja üheksa romaani, julgeks ta öelda, et on kirjanik. 

Margus Karu sündis 1984. aastal Tallinnas. Ta lõpetas Tallinna pedagoogikaülikooli audiovisuaalse meedia eriala ning töötas tootmisfirmas Kuukulgur reklaami- ja filmiprodutsendina. Aastal 2010 andis Margus Karu välja romaani pealkirjaga "Nullpunkt", millest 2014. aasta detsembriks täispikk film vändati. Noori ja nende probleeme puudutava romaani ainetel valmis ka tele- ja teatrilavastus. Mängufilm osutus nii noorte kui ka vanemate seas sedavõrd populaarseks, et oli valmimisaastal tolle aasta vaadatuim kodumaine mängufilm.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.09.2017
Kirjanik Margus Karu surma taga oli sügav depressioon
11.09.2017
Margus Karu sõbrad andsid välja tema lasteraamatu: Margusel olid selles osas väga täpsed nõudmised
20.07.2017
Varalahkunud Margus Karu sõbrad koguvad tema viimase raamatu avaldamise tarbeks raha
16.06.2017
Kirjanik Margus Karu saadeti viimsele teele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee