Streetshow noored küsivad: kas igal pool mujal on ikka parem?Foto: MediaMarketing
Anu Saagim 6. juuni 2017 11:29
Maikuu lõpus lõi Nordea Kontserdimajas laineid Baltikumi suurim tantsushow JJ-Street Streetshow, mis on oma teistmoodi teemakäsitlusega publikule elamusi juba kuus aastat.

Sel aastal põimis Streetshow omavahel stseenid filmist “Alice Imedemaal” ning reaalsuse, mis peegeldab kriitilisi aspekte kogu ühiskonnas. Show eesmärk oli suunata inimesi mõtlema ühelt poolt sellele, mis toimub igapäevaselt meie ümber ning teisalt unistustele ja soovidele, mida oma tulevikult ootame. Kas igal pool mujal on ikka parem? Või on asi pigem vaatenurgas?

Publik sai rännata kahes maailmas 

Publik sai tänu noortele tantsijatele astuda rännakule kahes maailmas: reaalsuses, mis on alandlik, kokkuhoidlik ja kaastundlik, ning imedemaal, mis on lõbus, suursugune ning isekas. Show peategelane soovis leida paremat elu, seades valiku ette ka oma perekonna. Põgenemine ja erinevad seiklused haarasid kaasa teekonnale, kus omavahel vaheldusid hasart ja adrenaliin.
Esmakordselt segunesid mitmed tantsuelemendid .

Streetshow noored küsivad: kas igal pool mujal on ikka parem? Foto: MediaMarketing

Igal aastal on Streetshow pälvinud tähelepanu originaalse lavakasutuse ja kostüümide poolest.

Just Streetshow’lt on pärit elusuuruses pildiraam, inimtakistusrada ning Star Warsi helendavad robotid. Sel aastal nägi Nordea Kontserdimaja laval aga lapsepõlvest tuttavaid tegelaskujusid – Alice, Jänes, Kübarsepp, Emand ja teised särtsakad Imedemaa elanikud.

Esmakordselt aga segunesid Streetshow raames lisaks tänavatantsule ka elemendid kaasaegsest tantsust ning muusikas moodustasid omavahel terviku nii jazz, klassika, hiphop, house kui ka teised žanrid. Etenduse loomisel ja läbiviimisel tegid koostööd parimad tantsutreenerid, koreograafid ja JJ-Street tantsukooli õpilased.

Vaata pilte ja videot!