Meie aja kangelased, Arnold ja Ingrid Rüütel soovitavad inimestel palju tööd teha, et mitte oma elu maha magadaFoto: MediaMarketing
Anu Saagim 5. juuni 2017 18:12
Meie aja kangelased, legendaarne presidendi esipaar Arnold Ja Ingrid Rüütel kinnitavad, et nende õnneliku elu aluseks on oma kodu, kus nad on abikaasadena veetnud juba 59 aastat.

"Me kas või oleme niisama ja ei räägigi midagi, istume koos ja loeme igaüks oma materjali. See üksteist toetav tunne on meid palju aidanud," räägib president Arnold Rüütel. Tema abikaasa sõnul tähendab õnn suuremas pildis kooskõla. "Inimene ei saa kunagi õnnelik olla üksinda. Inimene on õnnelik siis, kui ta perel, sõpradel ja rahval läheb hästi, kui ta saab tegeleda sellega, mis on talle südamelähedane, kui ta ümber on lähedased inimesed, ja õnn on ka see, kui ei ole õnnetusi," arvab ta.

Selleks, et sama heas vormis olla kui Arnold ja Ingrid, tuleb aktiivselt töötada

"Me suhtleme palju meie noortega, meie laste ja lastelastega ja see annab ka suurt jõudu," ütleb Ingrid Rüütel ja president lisab: "Inimene peab palju töötama, sest ta magab muidu küllalt palju oma elust maha. Kui töötada aktiivselt, siis iga puhkehetk, mis on võimalik võtta, on võrdselt hea tundega kaasatud. Selles mõttes on õige selles elus mitte logeleda." Vanavanavanematel tuleb palju tegeleda ka lapselapselapsega, mis on neile mõistagi meeldiv ja energiat andev tegevus.

Meie aja kangelased, Arnold ja Ingrid Rüütel soovitavad inimestel palju tööd teha, et mitte oma elu maha magada Foto: MediaMarketing


President soovitab kõigil olla kursis ka päevapoliitikaga

Rüütlid vaatavad telerit alati koos ja lepivad kokku, mida ühiselt vaadatakse. Uudiseid vaatavad nad peamiselt ETV-st, kuid võimalusel ka teistest kanalitest.

"Ma pole sugugi nõus selle kriitikaga, et Tallinna Televisioon on halb ja teda pole vaja. Ta on hea ja vajalik, seal on väga palju sisukaid saateid ja sõna antakse ka sellistele inimestele, kellele riigitelevisioonis peaaegu sõna ei anta või antakse väga vähe," lausub Ingrid Rüütel. "Muidugi on seal ka Keskerakonna ideoloogiaga saateid, aga kus ei ole mõne erakonnaga ideoloogiaga saateid üldse? Muudes kanalites on teiste parteide ideoloogiaga saateid."

Arnold Rüütel lisab: "Rääkides Tallinna Televisioonist, siis seal on väga palju häid saateid ja õigeid mõtteid öeldakse välja, inimesed mõtlevad Eesti probleemide üle tõsiselt, see on väga meeldiv olnud."

President soovitab tähelepanelikult vaadata kõiki selliseid analüüsivaid saateid, kus arutatakse Eestimaa probleeme ja mõtestatakse need lahti, rääkides eelkõige sellest, mida teha, et meie ühiskond oleks jätkusuutlik. Rääkida tuleks tema arvates perekonnast, sellest, miks inimesed on Eestist lahkunud, miks nad ei tule siia tagasi oma kodu looma, mida võiks Eesti teha selleks, et aidata noortel peredel oma kodu luua, mis kinnistaks neid.

"Väga oluline on arendada ettevõtlust, aga seda eelkõige loova tegevuse kaudu, mitte lihtsalt midagi rohkem ja rohkem toota, see ei taga arengut," kinnitab Arnold Rüütel, kes hindab kõrgelt meie noorte teadmisi ja teaduse arengut ning soovitab just sel baasil elu arendada. 

Lõpetuseks aga soovitavad Arnold ja Ingrid Rüütel eestlastele, et nad suvel, kui vähegi ilma on, ikkagi puhkaksid.