Inimesed

GALERII JA VIDEO | Leslie Laasner ja Björn Koop avasid ägeda maalinäituse 

Õhtuleht.ee, 3. juuni 2017 12:50
Leslie Laasner Vaal galeriisFoto: Teet Malsroos
Reedel, 2.juunil avasid muusik Leslie Da Bassina tuntud Leslie Laasner ja Björn Koop Vaal galeriis näituse “Sisemine põlemine”.

Näitus “Sisemine põlemine” koondab kahe petrolheadi maaliloomingut. Björn vaatab maailma tihti väljast sisse - jooned ja geomeetria avavad koodluku tema peas, kus peitub lihtne konstruktsioon, täiusliku disaini saladus. Leslie loomemeetod põhineb emotsioonidel ja vormidel, mis tekivad näiteks roolides oma metallist elu-unistust üle Itaalia alpide, läbi öise Berliini või üldse ilma igasuguse põhjuseta Nuustaku viljapõldude vahel, justkui olematu linateose "Motoromantika" avaplaanis.

Leslie Laasner on lõpetanud Tartu Kunstikooli 1994 ja Eesti Kunstiakadeemia 1998, pärast seda heitis aga pliiatsid kohe nurka ja asus aktiivselt tegelema hoopis muusikaga. Tänaseks on Leslie ennast kirjutanud Eesti pop- ja elektroonilise muusika ajalukku ning tegelenud kõige muuga peale omandatud hariduse – ta on ka kolumnist, reklaamikirjutaja, motoentusiast. Auhinnariiul on kullast lookas. Kunagi enesele antud lubadus siiski ka maalimisega alustada saab nüüd siin täide viidud: see on Leslie esimene galeriinäitus.

Sama mitmekülgne ja komplitseeritud kui Leslie on ka Björn Koop. Ta on käinud Laste Kunstikoolis Tartus ja lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 2005 ning praegu töötab Frankfurdis autodisainerina. Kunstikoolidest läbi käinud ning disaini õppinud Björn on paralleelselt autode disainimisele pannud abstraktses võtmes autod ning nende liikumise teibi või värviga nii lõuendile kui ka seintele. Björni eelnev näitus Vaal galeriis oli kui avatakt näitusele „Sisemine põlemine“. Siis hakkasid mitmed niidid hargnema, mis viisid huvitavate installatsioonide ja koostöödeni põnevate muusikute, illustraatorite ja teiste loovvaldkondade viljelejatega. Tegelikult sütitas seda kõike sisemine põlemine.

Leslie sõnul galeriis midagi juhuslikku seinal ei ole, kõik on hoolikalt läbi mõeldud ning tööd on omavahel läbiva loona seotud. "Sel aastal on üks näitus veel plaanis," lubab multitalent, et praegu on väljas kolme viimase aasta jooksul valminud tööd, aga uus materjal on juba ootel ja valmis näitamiseks.

Samal teemal

04.12.2018
Leslie Laasner kirjeldab ettevõtete jõulupidusid: liigu selg ees läbi rahva nagu jäälõhkuja perse, nii et kõigil õlled ümber
30.09.2017
STAARISTIIL | Modell ja DJ Inga Vatsk-Laasner tuli välja oma rõivabrändiga: kõige raskem on avalikkuse ette tulla
07.06.2017
GALERII JA VIDEO | QBA pani 20 aastat pidusid maalinäitusele
03.11.2016
Leslie Laasner sattus Itaalias mootorrattaõnnetusse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee