Inimesed

Karikaturisti pildiloomaaias kohtab lõdismadu ning jõetobu 

Henry Linnard, 3. juuni 2017 04:00
RÕÕMUPALL: Kuigi Marko sõnul on vanu töid piinlik vaadata, toovad need talle ikkagi naeratuse näole. Foto: Jörgen Norkroos

"Ükspäev mõtlesin, et muudan midagi, ja hakkasin hoopis teistsuguseid pilte tegema," ütleb kunstnik Marko Pikkat. "Tegin siis esimesed arglikud katsed sõnamängudega ning tundus, et inimestele need meeldivad." Marko naljapiltidel võib sestsaati kohata selliseid väljamõeldud loomi-linde nagu lõdismadu, jõetobu ja kaabulind. "Praegugi mõtlen, kas teha pilt tõuk-erattast, või mitte," naerab ta.

Marko (30) hakkas karikatuure joonistama esmalt koolilehele, kui õppis Kolga keskkoolis. "Joonistasin sinna karikatuure ja muid augutäiteid. Kui lehte ei olnud midagi panna, siis ikka paluti, et Marko, joonista midagi," muigab ta. Pildid sündisid koolielust ja -tegelastest ning kõik kiitsid takka.

"Kuigi endal on tagantjärele lausa piinlik neid joonistusi vaadata." Pärast keskkooli tahtis kunstnik minna õppima Eesti kunstiakadeemiasse – ei saanud. Siis proovis sisse saada Tartu kõrgemasse kunstikooli – seegi ei õnnestunud. "Eks ma polnud vist õigesti ette valmistunud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.05.2017
PILDILOOMAAED: Eesti karikaturisti naljapiltidel lõdiseb lõdismadu ja supleb jõetobu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee