Inimesed

ELUOHTLIK ISU! 192 kilo kaaluv 11aastane vajas maovähendusoppi 

Triin Tael, 3. juuni 2017 04:00
ARMASTUSEGA NUUMATUD: Indoneesia poiss Arya Permana vohmis aastaid kiirnuudleid ja muud rämps­toitu ja kulistas peale kokakoolat. Vanemad olid sunnitud poja hundiisu rahul­damiseks laenu võtma. «Ma ei saa teda ju näljas hoida,» ohkas isa Ade mulluses intervjuus.Foto: AFP / Scanpix

Täitmatu isuga indoneesia poiss Arya Permana sõi oma vanemad paljaks: ta vohmis iga päev viis-kuus toekat toidukorda, nii et tema ema-isa olid sunnitud raha laenama. Kuid armastavad vanemad ei suutnud teda näljas hoida. Kümnendaks eluaastaks oli Arya kehakaal tõusnud ligi 200 kiloni. Et poiss end surnuks ei õgiks, sai temast maailma noorim maovähenduslõikuse patsient.

Arya ei tundnud kunagi, et tal on kõht täis. Hiiglaslikku vatsa kadus igal toidukorral kaks pakki kiirnuudleid ja kaks muna, üle poole kilo kanaliha ning peale veel riisi. Poiss vohmis ka loomaliha ja kala, köögiviljasuppi, sojakotlette ja jäätist.

Daily Telegraphi teatel pidi Arya oma kohutava ülekaalu tõttu kooli pooleli jätma, sest ta ei jaksanud enam kodust välja minna. Tipsinud mõne meetri, kippus Arya tasakaalu kaotama ja pikali räntsatama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.09.2017
Kas maailma paksima naise tappis maovähenduslõikus?
08.12.2016
Maailma raskeim naine läheb Indias maovähendusoperatsioonile
10.11.2016
50 KILO KERGEM, KUID ÕNNETU: tahaksin endist magu tagasi!
18.10.2016
RIPPUV JA VENINUD NAHK: vaata, kuidas mõjub ekstreemne kaalukaotus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee