Film

Eesti mängufilmid “Minu näoga onu” ja “Keti lõpp” valiti võistlema mainekale Karlovy Vary festivalile 

Õhtuleht.ee, 30. mai 2017 16:14
“Minu näoga onu” Foto: pressimaterjal
Andres ja Katrin Maimiku mängufilm “Minu näoga onu” ning Priit Pääsukese debüütmängufilm “Keti lõpp” valiti võistlema A-klassi filmifestivali võistlusprogrammi, kus toimub ka mõlema filmi maailma esilinastus. Filmid jõuavad Eesti kinolinadele sügisel. 

Kaks uut Eesti mängufilmi asuvad ühel maailma vanimal filmifestivalil võistlema “East of the West” programmis. Karlovy Vary filmifestival toimub juba 52. korda ning vältab Tšehhis tänavu 30. juunist kuni 8. juulini. 

Samal teemal

“Karlovy Vary on üks Euroopa mainekamaid ja olulisemaid filmifestivale. Selle festivali mängufilmide võistlusprogrammis osalemine on filmidele suur tunnustus ja teeb rõõmu, et kahe Eesti mängufilmi maailmaesilinastus toimub just Karlovy Varys. Ka eelmisel aastal oli meil kaks mängufilmi samas võistlusprogrammis - see näitab, et Eesti film on jätkuvalt rahvusvaheliselt heal tasemel,” ütles Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp.

Mõlemad mängufilmid jõuavad Eesti kinoekraanidele tänavu sügisel - “Minu näoga onu” linastub 21. septembril ning “Keti lõpp” 20. oktoobril.

Vanemate ja nende laste tragikoomilistest suhetest rääkiv “Minu näoga onu” on humoorikas draama, mis kõneleb õnne ja läheduse otsingutest. Filmi peategelasi kehastavad Rain Tolk, Roman Baskin ja Evelin Võigemast. 

“Minu näoga onu” režissöörid ja stsenaristid on Andres ja Katrin Maimik. Filmi produtsendid on Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Mihkel Soe ja kunstnik Kristina Lõuk. Filmi tootis Kuukulgur Film koostöös Kinosaurus Filmiga, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Paavo Piigi auhinnatud näidendil põhinev “Keti lõpp” räägib inimestest keset kriisi, mis valitseb nii hinges kui neid ümbritsevas maailmas ning soovist leida elus kindel pidepunkt ja mõistetud olemise tunne. Sügavad teemad on vürtsitatud nüansirikka ja peenekoelise situatsioonikoomikaga.

Filmi peaosades mängivad Maiken Schmidt ja Hendrik Toompere jr, kõrvalosades säravad Evelin Võigemast, Ott Aardam, Jörgen Liik, Tiit Lilleorg, Henrik Kalmet, Priit Pius, Katariina Tamm, Piret Krumm ja mitmed teised armastatud näitlejad.