Inimesed

Getter Jaani toetab 222-meetrise võileiva valmimist (2)

Toimetas Denes Kattago, 30. mai 2017, 12:37
GETTER JAANI.Foto: Aldo Luud
Lastekaitsepäeval – 1. juunil valmistab Subway Eesti Tartu kaubamaja ees Eesti kõige pikemat võileiba. Rekordvõileiva valmistamises osalejatele esineb Getter Jaani.

Rekordi fikseerib AHHAA-teaduskeskus ning kuulutab välja Tartu abilinnapea Tiia Teppan. Rekordvõileiva valmistamises löövad teiste hulgas kaasa Teatribussi näitlejad kogu pere suvenäidendist „Kadunud Jõmmu“.

„Eelmise rekordi püstitasime tudengipäevade raames – viis aastat tundub juba paras aeg, et oleks igati kohane rekord purustada ja kui juba, siis uhkelt, mistõttu oleme koos Subway Eestiga seadnud eesmärgiks 222 meetrit võileiba valmistada,“ ütleb kaubamaja turundusjuht Piret Kull.

“Kuna tudengipealinna elanikud on ennast tõestanud suurte võileivasõpradena, siis loodame, et tartlased annavad oma panuse nii pikima võileiva valmistamisesse kui ka rekordilise võileiva ära söömisesse,” lisab Subway Eesti arendusjuhi Ats Raigla.

Võileivameistrid on Tartu Subway frantsiisi esindaja, Jazzway OÜ juhatuse liikme Elis Kaursoni sõnul välja arvutanud, et rekordvõileiva valmistamiseks kulub 130 kilogrammi värsket saia, 155 kilogrammi köögivilju, 100 kilogrammi erinevaid lihatooteid, 48 kilogrammi juustu ning 30 liitrit kastmeid.

SUBWAY EESTI .Foto: TEET MALSROOS

Võileiva mõõdavad ning rekordi fikseerivad AHHAA keskuse eksperdid ning rekordi kuulutab välja Tartu aselinnapea Tiia Teppan. Kõik rekordvõileiva valmistamises osalejad saavad ise ka värskelt valminud võileiba koha peal süüa.

Lisaks hiigelvõileiva valmistamisele saab 1. juunil lastekaitsepäeva puhul kaubamajas uudistada Eesti teadusagentuuri poolt üles seatud teadusmaailma koos teadusteemaliste õpitubade, õpilastööde näituste ja teadusteatri etendustega.

Samuti toimub Tartu noortevolikogu debatt teemal „Kas keskkoolid peaksid pakkuma praktikavõimalusi?“ ning ürituse naelana astub kell 15.30 muusikalise etteastega lavale lauljatar Getter Jaani.

Samal teemal

24. oktoober 2017, 22:26
GETTER: minu elu seisis aastaid paigal – olin seisakust tüdinud
27. juuni 2017, 11:08
Getter Jaani sõlmis lepingu Universaliga ning avaldab uut muusikat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee