Inimesed

Printsess Victoria eitas toitumishäiret viimse hetkeni (5)

Õhtuleht.ee, 30. mai 2017 11:36
Victoria 1997. aastal.Foto: I.B.L./REX
Suvel 40 aasta juubelit tähistav Rootsi kroonprintsess Victoria räägib värskes dokfilmis avameelselt oma toitumishäirest.

Carl XVI Gustafi ja kuninganna Silvia esiklaps tunnistas, et 18aastaselt suurenenud õukondlike kohustuste koorem muutus liiga raskeks. Printsess kartis, et ei suuda talle pandud ootusi täita, seadis endale üha rangemaid nõudmisi ning püüdis end pidevalt ületada. Viimaks viisid need pingutused kombinatsioonis ebakindlusega toitumishäire tekkeni, vahendab Ilta-Sanomat.

Toitumishäire tekkis Victoria õpingute ajal Prantsusmaal Angersis. Kodumaale naastes oli printsess märksa kõhnem, kuid varjas seda avarate rõivastega. Salatsemine lõppes, kui kroonprintsess astus novembris 1997 seltskonnaüritusel kaamerate ette. Varrukateta õhtukleit paljastas Victoria peenikesed käsivarred. Seni rõõmus ja karismaatiline kroonprintsess oli kui iseenda vari.

“See oli mu elus raske periood. Pidin saama vaba hetke mõtete kogumiseks ja tasakaalu leidmiseks,” räägib tulevane Rootsi kuninganna filmis. “Pidin ehk õppima end ja oma piire tundma, et ma ei avaldaks endale kogu aeg survet järjest rohkem teha.”

Victoria saadeti USAsse ravile

Varsti avaldas Rootsi kuningakoda teate, milles tunnistati Victoria haigust. Tema ema-isa otsustasid saata tütre USAsse, kus Victorial oli võimalus rahumeeli õppida ja kosuda. Kroonprintsess sai paar aastat elada nagu täiesti harilik noor naine.

“Sain USAs professionaalselt abi, mis oli mulle väga tähtis. Õppisin oma tundeid sõnades väljendama, et ma ei nõuaks endalt liiga palju,” seletab nüüdseks õnnelikus abielus olev kahe lapse ema.

Victoria sõnul oli haiguse seljatamine pikk protsess. Kodumaale naastes pidi ta õppima enda eest paremini hoolitsema. Kuid ta ütleb, et haigus tegi teda inimesena tugevamaks ja õpetas: keegi pole ideaalne.

“Miinuseks on see, et ma ei jää iialgi päris rahule. Aga see pole üksnes negatiivne, sest tahan areneda ja teha, mis suudan.”

Samal teemal

12.06.2019
NAGU HALDJAS: printsess Victoria kandis galal õrnroosat kleiti
14.07.2017
Printsess Victoria seljatas anoreksia, kuid maadleb ikka ärevusega
15.06.2017
KUNINGLIK TAASKASUTUS: kroonprintsess Victoria kannab ema vanu kleite!
17.11.2011
Kuninganna Silvia Victoria võitlusest: "Kannatasin koos temaga."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee