Müstika

Oled sinagi olnud tunnistajaks mõnele eriti kummalisele juhtumile? Anna meile teada: online@ohtuleht.ee

ŠOKEERIV: Tallinna poes töötanud neiu varastas kassast raha ja kakas kättemaksuks purki (250)

Maily Mau, 23. mai 2017, 15:54
Home Disaini pood TallinnasFoto: Õhtuleht.ee
35-aastane kahe lapse ema Ann, kes peab ka Tallinnas Rotermanni kvartalis kodusisustuspoodi Home Disain, sai hiljuti suisa uskumatu kogemuse osaliseks: tema uus töötaja varastas ja tegi oma häda purki.

Seoses läheneva suve saabumisega ning töömahu suurenemisega, alustas poepidaja kevadel uue töötaja otsinguid. Ei möödunud kaua, kui naisel õnnestus leida esmapilgul sobilik kandidaat.

Ent ei möödunud isegi kuud, kui Hanna töö suhtes tekkisid esimesed kahtlused. Ajal, mil poejuhataja pidi palavikus beebiga koduseks jääma, ei jäänud tal muud üle, kui Hannat usaldada ja ta üksinda poodi müüma jätta. Tüdruk oli ju ometi juba asjad selgeks saanud ning Ann oli veendunud, et teotahteline tudeng saab hakkama.

Sel ajal aga kui Hannal oli rohkem vabadust, otsustas ta kassast raha näpata. Kõigepealt varastas neiu 10 eurot. Järgmisel päeval aga juba 20. Kui poejuhataja märkas kassasüsteemis tekkinud puudujääke, mõtles ta, et küllap algajal ikka juhtub. Suureks üllatuseks aga tudeng jätkas oma tegevust ning nahaalsemalt kui eales varem – nimelt pani neiu ühel päeval kassast pihta koguni 250 eurot.

Järgmisel päeval, mil poejuhataja mees läks poodi sularaha kassast välja võtma, avastas ta puudujäägi. Tudeng Hanna keerutas end osavalt välja, et tema olevat raha ümbrikusse kassa alla pannud ja hiljem kassase tagasi pannud. Ent hilisemal kontrollimisel oli siiski 150 eurot puudu. Lisaks käis neiu ise suuremaid rahatähti lahti vahetamas, milleks ta puudus igasugune juhis või vajadus.

Küsimused jäid õhku rippuma ning järgmisel päeval Hanna tööle ei ilmunud, põhjendades, et ta on raskelt haigestunud ega seisa isegi püsti. Heatahtlik poeomanik Ann soovis neiule head paranemist, soovitas ravimeid haiguse vastu ning jäi lootma, et puuduv kassajääk on üks suur arusaamatus, millele nad peagi lahenduse leiavad.

Ent oh seda üllatust, kui poejuhataja leidis tööarvutisse salvestatud pdf-faili, kus tudeng oli kinnitanud Lennart Meri konverentsil osalemist samal päeval, mil ta pidi raskelt haige olema. Asudes uurima, märkas Ann peagi, et tema töötaja poseerib rõõmsalt sama ürituse Facebooki fotodel, suisa president Kersti Kaljulaidi kõrval.

Asjad läksid veelgi kummalisemaks, kui järgmisel nädalal avastas teine sisustuspoe kassapidaja laost purgi kakaga. Kusjuures purk ise oli veel sisustuspoe kaup, mis oleks pidanud müüki minema.

Kaupluse juhataja on kogu tsirkusest lihtsalt šokeeritud: „Ma ei saa siiani aru, kes teeb sellist asja. See on minu jaoks täiesti arusaamatu.“  

Poe laost leitud neiu väljaheited

Ann soovib kõigile tööpakkujatele südamele panna, et nad liiga kergekäeliselt noori ei usaldaks ning rõhutab, et sageli võivad suure teotahte taga peidus olla hoopis kurikavalad soovid. 

Õhtuleht üritas kontakteeruda ka teise asjaosalisega, kuid tudeng ignoreerib kõnesid. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee