Üritused

ÕHTULEHE EURODOKK | Mida tehti Eurovisioni eelarverahaga ning milline elu käib Kiievi metroos? (20)

Katharina Toomemets, Geidi Raud, Kiiev, 13. mai 2017 01:41
Foto: Geidi Raud
Olgugi, et Eesti laulul kahjuks tänavu Eurovisioni finaali asja polnud, veedab Õhtuleht endiselt Kiievis aega. Kajastame ka suurvõistluse finaali, kuid käisime ka linna peal ringi, et teieni tuua põnevat infot.

Tänavuse Eurovisioni eelave sisaldas näiteks teedeparandust marsuudil lennujaam-kesklinn, kõnniteede parandamist, elektriliinide parandamist; maastikuarhitektuuri, metroosse inglisekeelsete teadete lisamist; vabakasutusega WIFI võrke Kiievi linnas ja lisabusse eurofännide transpordiks.

Kuigi Ukraina eraldas lisamiljoneid, et Kiiev ilusaks ja modernseks Euroopa linnaks vormida, vaatab mitmelt poolt vastu koonerdamine ja lohakus: kõnniteed on ikka auklikud ja valesti ehitatud purskkaevud pritsivad inimesi märjaks ja samuti voolab vesi purskkaevudest tänavale.

Kiievi metroo on aga soodne, kiire ja viisakas. Muide, Kiievis asub ka maailma sügavaim metroopeatus! Miks kaunistati nõukaaegne sõprusekaar geisümboolikaga ja kuidas kiievlased selle vastu võtsid? Sellest ja kõigest muust põnevast saad pikemalt sotti juba videos.

Samal teemal

30.05.2017
18,5 MILJONIT EUROT: mida sisaldas Ukraina Eurovisioni maksumus?
13.05.2017
ÕHTULEHE EURODOKK, OSA 2 | Tuurita meiega Ukraina ekspresident Janukovõtši luksusliku villa territooriumil
13.05.2017
ÕHTULEHE GALERII | KÕIGE-KÕIGEMAD EUROFÄNNID SAABUVAD FINAALKONTSEDILE: meeste päid ehivad pärjad ja tagumikke katavad kildid
13.05.2017
Eurovisioni finaali esinemisjärjekord pandi paika seinale kleebitud märkmepaberite abil

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee