Foto: Kuvatõmmis / "Krimi" / Facebook
Toimetas Kristin Aasma 9. mai 2017 23:33
Politsei peatas 1. mail Jõgevamaal põgeneva roolijoodiku, kasutades sundpeatamiseks "siili".

1. mail õhtul kella seitsme paiku sai häirekeskus teate, et  Jõgevamaal Erala külas on ühe maja juurest lahkunud sõiduauto Opel, mille juht võib olla narkojoobes, edastas Kanal 2 saade "Krimi". Politseipatrull leidis otsitava sõiduki ja andis sellele peatumismärguande. Opeli juht aga ei peatunud.

„Mitte peatunu liikus Jõgeva-Aravete maanteele, kus liikus Jõgeva suunas,“ rääkis Tartu politseijaoskonna välijuht Argo Arukase, kelle sõnul kiirused ei olnud esialgu väga suured – 50 kuni 80 kilomeetrit tunnis. „Liiklusohtlikke olukordi meil seal ei olnud, mõned üksikud sõidukid olid trassil. Kuna Jõgeva poolt tulid vastu Jõgeva patrullid, sai väga efektiivselt kasutada sundpeatamiseks „siili“.“

Ohtliku sõiduki peatamisega olid seotud neli politseipatrulli Tartust ja Jõgevalt.

Sõiduk sõitis ratastega „siilist“ üle, liikus mõned kilomeetrid edasi ja Opeli juht peeti kinni. Juht aga ei kavatsenud peatajate korraldustele alluda ja oli koguni agressiivne. Arukase sõnul kasutati tema suhtes käeraudu. Alkomeeter näitas juhil joovet. Kiirtest näitas kanepi tarvitamist. Juhi suhtes on alustatud väärteomenetlust peatumismärguande eiramise ja alkoholijoobes autojuhtimise tõttu.

Samal teemal

Kommentaarid  (93)

Uskumatu! Aga Jõhkrad Mõrvarid, Sadistid, piinu nautivad julmurid ja seksuaalperverdid ikka veel vabaduses. 12. mai 2017 00:06
Mida korrumpeerunum riik, seda rohkem piinajate ohvreid.
Karistusseadustik
2. jaotis
Vägivallateod
§ 120. Ähvardamine
Tapmisega, tervisekahjustuse tekitamisega või olulises ulatuses vara rikkumise või hävitamisega ähvardamise eest, kui on olnud alust karta ähvarduse täideviimist, - karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.
§ 121. Kehaline väärkohtlemine
Teise inimese tervise kahjustamise eest, samuti löömise, peksmise või valu tekitanud muu kehalise väärkohtlemise eest - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.
§ 122. Piinamine
Järjepideva või suurt valu põhjustanud kehalise väärkohtlemise eest - karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.
3. jagu
Elu ja tervist ohustavad süüteod
§ 123. Ohtu asetamine
Teise inimese eluohtlikku või tema tervist raskelt kahjustada võivasse olukorda asetamise ja jätmise eest - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.
§ 124. Abita jätmine
Teadvalt eluohtlikus seisundis olevale inimesele abi andmata jätmise eest õnnetuse või üldise ohu korral, kui abi andmine oleks olnud võimalik ilma abistajat ennast ohtu seadmata, - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.
.... 11. mai 2017 22:07
Sellise siili heitja paigutaks päeva pealt linna , jalgsi patrulli.Paras tsirkus, mis seekord lõppes õnnelikult.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS