Üritused

GALERII | Eurovisioni hallis ja selle ümbruses tagavad turvalisust 3700 korrakaitsjat 

Geidi Raud, Kiiev, 9. mai 2017 18:25
Foto: Geidi Raud
Ukraina politsei kinnitas eile, et rahvusvaheliset näitustehalli, kus toimuvad sel nädalal Eurovisioni lauluvõistluse proovid, poolfinaalid ja finaal, turvab 3700 seadusesilma.

Politsenikele pakub oma abi ja tuge ka Ukraina Rahvuskaart, mis aitab korda tagada ka teistes Eurovisioniga seotud toimumispaikades ja ka linnas üldiselt. 

Foto: Sõjaväelaste kolonn Eurovisioni toimumispaiga territooriumil 9. mail. (Geidi Raud)

Julgeolekut aitavad säilitada ka üle terve Kiievi paigaldatud turvakaamerad. Kaameraarsenal on tugev: Eurovisioniks pandi linna üles 8000 turvakaamerat.

Kiievis asuva rahvusvahelise näitushalli territooriumile ei lasta kedagi ülearust. Kõik halli territooriumile sisenevad autod kontrollitakse üle ja peeglitega vaadatakse üle ka autode kõhualused.

Foto: Geidi Raud

Ajakirjanikel peab alati nähtavas kohas rippuma kaelakaart, mida tuleb enne halli turvakontrolli pääsemist vastava seadeldise juures piiksutada. Pärast piiksutamist ilmub politseinike ees olevale ekraanile suurelt ajakirjaniku pilt ning korrakaitsjad vaatavad kullipilgul, kas tegemist on sama isikuga, kes pildil.

Enne igat pressikeskusesse sisenemist peavad ajakirjanikud igapäevaselt läbima turvakontrolli, mis on protseduuriliselt sarnane lennujaama turvakontrollile. Kogu tehnika tuleb sisse lülitada, tõestamaks, et tegemist on ikka telefoni, sülearvuti, diktofoni või kaameraga.

Samal teemal

10.05.2017
OOTA, MIDA?! Tänavuse Eurovisioni vanim meesartist on Koit Toome
10.05.2017
KUULA | Milliseid versioone on tehtud Eesti euroloost "Verona"
10.05.2017
LAURA JA KOIT KIIEVIS: meil on 14tunnised päevad ja vahepeal polnud võimalust isegi süüa
09.05.2017
FOTOUUDIS | Eurovisioni pressikeskuse naiste tualetis tuleb häda ära ajada augu kohal