Inimesed

KIRK DOUGLAS OMA ARMUKESTEST: "Mis seal salata, olen igavene kaabakas." (1)

Triin Tael, 9. mai 2017 04:00
63 AASTAT ABIELU: Detsembris saja-aastaseks saanud Kirk Douglas ja temast kaks aastat noorem Anne tänavu 4. mail Anne’i nime kandva Los Angelese naistekeskuse 25. aastapäeval.Foto: AFP / Scanpix
"Kirk ei püüdnudki minu eest oma kõrvalehüppeid varjata," kirjutab 100aastase Hollywoodi legendi Kirk Douglase paljukannatanud abikaasa Anne (98) nende uues ühisteoses, mis paljastab nende intiimse kirjavahetuse. "Mõistsin Euroopast pärit naisena, et on ebarealistlik abielus täielikku truudust oodata." 

"Kirk and Anne: Letters of Love, Laughter and a Lifetime in Hollywood" ("Kirk ja Anne: kirjad armastusest, naerust ja Hollywoodis veedetud elust") annab aimu, kuidas just nimelt Anne’i leebus ja meelekindlus on olnud selle pika, kuid tavatu abielu püsimise pant. Kui Kirk ja Anne 1950. aastate algul Pariisis tutvusid, olid nad mõlemad hõivatud. Jõukast perest pärit sakslanna Anne, kes tegutses Kirki filmi "Act of Love" võtteil pressiesindajana, abiellus Teise maailmasõja ajal julgeolekukaalutlustel belglasest sõbraga. Puruvaeste juudi immigrantide pojana Hollywoodi tippu tõusnud Kirk oli selleks ajaks juba lahutatud oma esimesest naisest Diana Dillist, kuid salaja kihlunud Hollywoodi tippkaunitari Pier Angeliga. Ometi kutsus ta sakslanna kohtama, kuid Anne andis talle korvi. "Ta oli kõige kangekaelsem naine, keda ma näinud olin!" naeris Kirk enda ja oma naise hiljutises intervjuus USA Todayle. "No kuulge, ma olin ju tohutu filmistaar! Ja ma kutsusin ta õhtust sööma ja tema ütles: "Oi, tänan väga, aga ma olen nii väsinud." 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.07.2018
LIIGUTAV KLÕPS: 101aastane Kirk Douglas nautis lapselapselapse seltskonda
11.11.2017
Hollywoodi legend Kirk Douglas tähistas 101. sünnipäeva
09.11.2010
Kirk Douglas juba 94!
04.10.2004
Kirk Douglase kibedad päevad