Inimesed

"Varem tegin trikke oma lõbuks, nüüd on sellest saanud minu töö." (1)

Henry Linnard, 6. mai 2017 04:00
TRIKITAJA: Jaan Roose on Eesti osavaim slackliner, kes on osalenud põnevikus «Assassin’s Creed», tuuritanud Madonnaga ja praegu õpetab Dubais tsirkuse jaoks slackliner’eid välja. Foto: Aldo Luud

Kui kohtun Eesti parima slackliner’i Jaan Roosega Tartus Ülejõe pargis, on ta kolmesentimeetrise rihma juba puude vahele pingule tõmmanud ning teeb sellel nagu muuseas hüppeid, mis panevad nõrganärvilisi pead ära pöörama. Kevadine hommik on küllaltki jahe, aga trikimeistril on seljas vaid lühikeste varrukatega T-särk ning jalas lohvakad teksad ja sidumata paeltega rulatossud.

"Hüppamiseks ongi just need kõige paremad riided," kinnitab Jaan, kui ta küllaltki mitte­sportliku rõivavaliku kohta küsin.

"Teksad on tugevad ja ei lähe katki ning skate’itossudel on hea tald, mille peal tasakaalu hoida," räägib ta. Kindlasti pole mul alust Jaanis kahelda – ta alustas Eestis slackline’iga ühena esimestest ja on kahtlemata oma ala parim.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.09.2017
GALERII | Vaata hetki Cirque du Soleil' imelisest etendusest Tallinnas!
14.09.2017
ÕHTULEHE VIDEO | Tsirkuse kõige ohtlikumas etteastes kaasa tegev akrobaat: selle tegemiseks peab olema kümme aastat kogemust
11.09.2017
Graafilisest disainerist akrobaadiks: hakkasin tsirkuseartistiks õppima alles 24aastaselt
09.05.2017
TRIKITAV SÜÜTU: kas 58-aastane Madonna postitas sotsiaalmeediasse endast täiesti palja pildi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee