Saund

Heliloojate Märt-Matis Lille ja Tõnu Kõrvitsa teosed valiti Vancouveris toimuvatele Maailma muusika päevadele Eestit esindama (2)

Toimetas Keit Paju, 4. mai 2017, 19:18
Märt Matis LillFoto: Maris Savik
Rahvusvahelise Nüüdismuusika Ühingu (ISCM) korraldatava festivali Maailma muusika päevad (World Music Days) kavasse valiti tänavu esindama kahe Eesti helilooja teosed.

ISCM on kaasaegse muusika valdkonna suurim rahvusvaheline võrgustik, mis ühendab üle 50 riigi, lisaks alaorganisatsioonidena festivalid või uue muusika keskuseid. Maailma muusika päevad on ISCMi tegevuse üks tähtsamaid väljundeid. Heliloojate jaoks on tegemist ühe aasta olulisema nüüdimuusikasündmusega. 

Väljakujunenud tava kohaselt tutvustab festival igalt liikmeskonna maalt vähemalt ühe helilooja teost. Varasemalt on ISCMil Eestit esindanud näiteks heliloojad Tatjana Kozlova-Johannes ja Helena Tulve, Mirjam Tally, Páll Ragnar Pálsson ning Liisa Hirsch.

Igal aastal korraldatakse festival erinevas liikmesriigis. Tänavu toimuvad ISCMi Maailma muusika päevad 2-8. novembrini 2017 Kanadas, Vancouveris.  Eesti Heliloojate Liit on ISCMi liige alates 2005. aastast ning aastal 2019 on Eesti valitud ISCMi suursündmuse korraldajamaaks, mis annab parimad võimalused Eestile enda kultuuri ja heliloojate tutvustamiseks, sest festival toob kokku maailma nüüdismuusika võtmetegijad ja rekordarvu ajakirjanikke.

Olles pikka aega olnud oluliseks kaasaja muusika propageerijaks, on ISCM pea sajandi vältel ühendanud endas kõige väljapaistvamad ja uuenduslikumad heliloojad alates Schönbergist, Ravelist ja Stravinskist John Cage’i või Olivier Messiaen’ini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee