Tele

Siiri Oviir "Radaris": "Kõik me püüdleme ideaali poole ja uskuge mind, me oleme abikaasaga kolm last üles kasvatanud, on vaja nii isa kui ema." (227)

LISA KOMMENTAAR

Tere päevast, ma olen nüüd üliõnnelik, sest sain just kätte oma 69 000 € laenu sellelt healt ettevõt 2. november 2021 17:54
ain 5. mai 2017 07:06
ühe esile toomine on teiste ahistamine!!!!selline oli okupatsiooni aeg ju alati!!!
ain 4. mai 2017 18:41
kui sulle on pere köige tähtsam-miks siis vötsid teistelt kodu????
4. mai 2017 15:03
Nii tark ja haritud naine peaks oskama viisakalt asja selgitada, et keegi ei solvuks. Kahju!
nahk 3. mai 2017 22:51
peaks valima ka aasta kakajunni aasta ema kõrval ja moodustama kakajunni liidu ning siis peaks uriini liit hakkama kakajunni liidule kaikaid kodraratesse viskama.
Anni 3. mai 2017 18:26
Ma ei tea , kas ma olen asjast valesti aru saanud !? Kuid mina sain aru et otsitakse "aasta ema" , mitte aasta perekonda ! Nii, et ma ei saa aru mis see isa siia puutub ? Ja üldse ma ei saa sellest aru , et mis valimine see on koguaeg ? Valime aasta ema ja isa , siis valime aasta kodu .. varsti hakkame aasta lapsi ka valima . Iga ema, kes kasvatab oma lapsed armastusega üles on seda tiitlit väärt .
Vana aja lletus Gustav Suitsult 3. mai 2017 17:44
Koikkidele emadele 3. mai 2017 17:40
G Suitsu luuletus ja isadest pole siin juttu millegipäeasr https://arhiiv.err.ee/vaata/58316

On veel yks liik 3. mai 2017 17:00
yksikuid naisi keda praegu pole meeles peetud ja need on naised kelle pererahu on rikutud ja moni noor naine n korrraliku pereisa perelt endale votnud .
Ahsoo 4. mai 2017 09:19
Et kohe minnakse võõrasse koju ja pakitakse endale meeldima hakanud mees kaasa ja pereisa on nii korralike, et ühelegi naisele vastu ei hakka, läheb aga sinna, kus viiakse ?
täiesti haiged olete! 3. mai 2017 14:53
mille eest vabandama peaks? et te ei oska oma elu elada? korraga tundsid kõik ennast jubedalt puudutatuna? ju need siis ongi täpselt sellised nagu Oviir silmas pidas. mind see lause küll ei puudutanud, kuigi olen lesk juba. maailmalõpp on alanud...eesti rahvas on hulluks läinud. ei mingeid väärtusi, elame karjad ja magame kõigiga, vaat on tore ja kaasaegne elu! jäledad olete, siin räuskajad naised! ime, et teid keegi ei taha rohkemaks kui üheks kepiks!
Piinlik on... 3. mai 2017 16:47
Mul on piinlik lugeda, et üks naine kes ennast ja mõnda teist teistele eeskujuks tõstab kirjutab sellisied roppusi :(
Kas on olemas inimest kes saab kellegile teisele öelda milline on õigesti elatud elu? Oleksin tänulik sellise hinnalise info eest :) Aga roppu suuga naisi ei usu :)
3. mai 2017 18:30
"maailmalõpp on alanud...eesti rahvas on hulluks läinud. ei mingeid väärtusi, elame karjad ja magame kõigiga, vaat on tore ja kaasaegne elu!"
Tunduvad olema rikkalikud elukogemused, sellest ka vasatav sõnakasutus.
Mida külvad, seda lõikad 3. mai 2017 14:41
Lugesin internetist naljakat põhjuse ja tagajärje seaduse seletust, mis nüüd Siiri puhul eriti hästi klapib: "Kui käitud naabri põllul põrsana, saad oma põllule tempe tegema terve seakarja."
Minu 5. mai 2017 12:47
meelest on praegu nii, et ükskõik mida külvad, sead ikka kohal. Artiklid Nordicast, kes lennu ümber muutis, aasta ema, kas president ikka peab aasta ema üritusele tulema jne. Vaadake kuidas inimesed pöördesse lähevad
ingujad 3. mai 2017 13:45
kas tõesti peavad meie riigis olema esikohal:peded,lesbid,vallasemad,litsid ja korralikud abieleinimesed,naine+mees+lapsed,kes on tõeline perekond ,ei kõlba enam kuhugi!
..... 3. mai 2017 18:13
Ei, nürimeelsed peavad ruulima
paljud 3. mai 2017 13:34
kiidavad,kui head emad on nendel olnud,kui hästi on teid kasvatanud.aga kas te sellele ka olete mõelnud,et emal jäid paljud asjad olemata.olla armastatud,armastada,veete ööd kallimaga koos.arutada ,jagada muresid ja rõõme.hoida kellelgi käest kinni,pugeda kaissu.see jäi ju kõik olemata,sest ei riskinud uut isa lastele tuua.nii,et ei ole see üksikema elu meelakkumine.tuleb ikka püüda koos elada,mitte nii kergesti laiali joosta.
naine 3. mai 2017 14:16
Jah, lapsed ei näe ja ei tunne üksikema probleeme: füüsilis, psüühilisi, materjalseid. Pole kerge ühildada tööd mitmete logistiliste probleemidega: arstil käigud lapsega, komandeeringud lasteta, asutuse peod, trennist toomised-viimised jne.. Üksikema jaoks on iga kast liiga raske ja iga konks liiga kõrgel. Kutsud kelleegi appi, maksad - kui on raha.
Muretsemiseks ei ole põhjust. 3. mai 2017 15:54
Kõik, kel väärt suhted, ikka ju püüavad ja teevad kõik endast oleneva. Nendel, kes lahku läinud, on selleks põhjust olnud. Keegi ei lähe ilmaaegu või mingi moevoolu tõttu lahku. Ikka minnakse lahku alles siis, kui on püütud ja proovitud ja lapitud ja taasehitatud, aga ikka pole kaksi kergem, vaid raskem hoopis. Kaissu on ka selline ebakindel värk, see pole päris nii, et igas suhtes kaisutatakse. Tihti on mehi kasvatatud karmilt, et see ei sobi ja too ei sobi, muutud pehmoks ja tuhvlialuseks. Sellised ei kaisuta sul püssiähvardusel ka mitte, eriti veel oma naist:)
Ühesõnaga, kõigest sellest, millest sina üksikuna ilma jäid, on ka abielunaised väga suurelt jaolt ilma.
Kui sul kahene rakend vankri ees ja üks neist hobustest enam ei jaksa, ei suuda, on poolsurnud, siis ikka rakendad selle viletsama eest ära, et teisel poleks vaja poolsurnut järgi vedada lisaks niigi suurele vankrile. Pärast vaatad juba ka väiksema vankri, kui just uut hobest ei soeta.
No 5. mai 2017 12:49
tean inimesi, kes ikka kergelt lahku lähevad. Ilmub uus silmarõõm ja jälle uus issi majas. Lapsed väikeste lastena juba rääkisid emale aga emal null lastest.
no lahe siis, 6. mai 2017 20:25
sina tead, mina ei tea, kas peaks nüüd sinu teadmiste põhjal järeldusi tegema? Ja miks? Pole sina nende "kergelt" lahutanute nahas old. Sulle kerge kuna pole üks ega teine, aga sel ühel ja teisel hoopis teised tunded, neile tundub, et sinul liiga kerge ja lihtne see elu ja õnne nautimine.
juhhei 3. mai 2017 13:14
Mis põete, ärge pürgige sellele tiitlile, see nkn mõttetu. Kas ma lähen sellega missioonile v? Kogu poleemika mingi mõttetu tiitli pärast issarist!!
Kodanik 3. mai 2017 14:13
Ma usun, et enamus keda solvas S. Oviiri jutt ei tahagi seda tiitlit, võibolla isegi ei teadnud sellest tiitlist midagi varem - üksikemad on väga hõivatud oma laste kasvatamisega :) Asi on ju ikkagi selles, et Ringvaadet vaatasid kindlasti paljud head emad ja paljud ka kindlasti koos oma lastega... Mis tunne on sellel naisel kes on andnud endast kõik oma laste kasvatamiseks, aga siis aastal 2017 julgeb keegi veel televisiooni vahendusel öelda, et kui sa oled üksikema, siis oled pigem lodevate elukommetega tühi õhk, sulle ei anna küll keegi midagi :) Ta võib küll öelda, et tal keel vääratas, aga mõte jääb ju samaks. Üksikema toob laste ette igal jõulul uue isa... Ja mida võis tunda mõni laps seda kuuldes. Lapsed ei suuda ju üldse analüüsida, või aru saada, et iga sõna ei ole vaja tõsiselt võtta. Ta võib ju mõelda, et mul on maailma parim ema, aga ilmselt on inimesi kelle arvates ta ei ole väärt tunnustust, sest me elame ilma isata?
On ju palju peresid kus on ema ja isa ja kus laste unistuseks on vaid see, et nad ometi lahku läheks. Pealt näha võivad ka sellised pered tunduda Naisliidule korralikud, head pered... Hea Aasta Ema saavad valida vaid lapsed. Vastasel juhul kui selle valib mingisugune grupp inimesi, siison pigem Aasta pere tunnustamisega, või Aasta Naise tunnustamisega vms.
just 3. mai 2017 14:53
Tundub, neid kes igal jõulul uue mehe toob ja pihta sai on palju. Korralik üksikema, ei tule selle peale, et öeldu tema kohta käib, sest tema voodist ei käi mehi hordideviisi läbi. Kiljuvad jõulumeeste memmed.
Kodanik 3. mai 2017 15:41
Ma usun, et selliseid naisi kelle juurest käib läbi hordideviisi mehi on väga vähe. Nemad hoiavad kindlasti vaikides tahaplaanile. Ei pea paika su loba jõulumeeste memmedest.
Huvitav on, et nii mõnigi pereema kes oma truudust ja püsivust esile tõstab kui medalit väärivat easket tööd, on koledasti pahane teiste naiste peale, huvitav miks?
arusaamatu, 3. mai 2017 16:08
miks siis veel kõik ülejäänud pihta said, kui tuli teemaks, et sõnavõtt sobimatu on? Mehed ka kõik tagajalgadel, et kõik naised peaksid nüüd kaasa kaagutama, häbi-häbi. Ma pole üksikema kunagi olnud, mees ka vaid üks olnud, aga pihta sai minu õiglustunne, et jälle naistega ebaõiglastelt ringi käiakse. Täiesti teenimatult.
Pealegi, korralikkest üksikemadest rääkides, ei olnud seal teemat, et ka üksikema korralik olla võiks, öeldi vaid, et üksikema ei sobi, kuna nad ei saa valida...edasi ju teate. Selles sõnavõtus polnud ruumi mõttele, et mõni üksikema kogemata kombel korralik võiks olla.
Sõnavõtt oli äärmiselt nõrk ja nigel ühe suure ja tugeva ja eduka nais- poliitiku kohta.
kujuta ette kodanik just 14,53 3. mai 2017 22:17
Sul on sõber on kena inimene, ta on ülihea isa. Ta on lausa parim isa, keda tunned, aga...tal on pisuke "puue" ja nimelt ta on kõigest elukutseline autojuht, ta pole nii lugupeetud ja nii kõrgepalgaline nagu näiteks härra Mihkel. Siis see sama härra teatab, et autojuht ei ole pädev isa, kuna isa peab hästi palju pappi tooma, sest see ju ongi ühe õige isa ainumas töö, ja kui juba nagunii peab naine kodu-peret-meest nui neljaks ainuisikuliselt koos hoidma, siis mida muud ühel isal teha olekski peale rahatoomise, sest naine nagunii ei saaks, ta peab kodukorda valvama ja palka ta ka eriti ei saa ega saagi saama, kuna see pole naiste rida.
Novot. Siis kirjutad sina paar rida autojuhi kaitseks, kui saad laviini haukujaid kaela, kas sulle ei meeldi traditsiooniline pere, kas sulle ei meeldigi, et isa teenib, naine sitsib, lapsed mängivad õnnelikke. Kas sa tahad, va tänapäevane hoorapoeg, kõike ära rikkuda, kindlasti oled sa SELLINE (ära minu käest küsi milline, aga selline), sa levitad siin homopropagandat ja sisendad inimestele pagulaslembust, sulle meeldib suur nahast nui ja sa vihkad kõiki jõulupühi. Su püksikumm on juba nii pikk, et see sinu autojuht kilomeetreid mõõta võiks ja peaks, mitte ei tõestaks rahvale kramplikult, et ta on uhke ja tore isa, et ta armastab lapsi ja saab kõigega hakkama, kuigi ta pole isegi mihkel ja et ta ei tahagi naist-last maha jätta. See kõik on vaid fiktsioon, et viia mõtted ära koduta kollide madalatelt palkadelt ja liigsest töömahust pudelite korjamisel.
No kuule, no aga päriselt, kas sulle ei tunduks jabur?
Minule tundub küll, õigemini ei tundu, vaid see ongi. AUSALT
Et 4. mai 2017 09:22
Tüüpiline, arvamus, et peaks ainult iseennast nägema. Et kui just mind ei solvata, siis teisi võib ?
IKR 3. mai 2017 12:20
Minule see sõnavõtt ei teinud liiga ja ennast ei tundnud ka puudutatuna. Seda tiitlit ei oleks vaja aga vaadake nüüd milline skandaal. Milline mõttetu tiitel. Ja kõik haibivad seda. Milleks? Pffff, nagu lähete sellega missioonile v? Teeb see teid ilusamaks ja paremaks ja tähtsamaks v? Senseless!!
Maxs 3. mai 2017 12:17
See on haigeinimese jutt,kas see ongi laulvarevolutsiooni kasvatus ,mina sain hakkama miks teised ei saa,täielik kommunistlik suhtumine .

Karlutt 3. mai 2017 12:15
Selle asemel, et õigustada üksikvanemlust (leseseisus välja arvatud), võiks arutleda, miks abielu enam populaarne pole, miks on palju vabaabielusid ja üksikvanemlust. Kas nõukaajal alguse saanud protsessid on viinud selleni, et noored ei oskagi eluks paarilist valida, tasakaalustatud peret hinnata.
... 3. mai 2017 13:54
meil oleks ka rahumeelne mitme naise pidamine aktsepteeritud, kui mehed jõuaksid kõiki naisi , lapsi üleval pidada. Paraku mehed seda ei jaksa. on vist vaid üks - kaks meest, Toots, Sõõrumaa, vahetab ja toodab ning maksab kinni kogu muusika , mida tellib... palju siis neid mehi on , kes seda suudavad ja aasta emaks peetakse seda anist , kes suudab sellist mees enda kõrval hoida? midagi on ikka nihkes selle tiitli juures. Valige ikka aasta isa, kes oma laste ema ja pere koos hoiab või aasta pere.
kommunist jääb kommunistiks 3. mai 2017 12:14
Enne ülikooli ei saa ,kui komsomoliks-parteisse pole astunud!!...
aasta emaga sama laul.
Hetk 3. mai 2017 12:12
Igati mõtetu tema, samasugune nagu Oviiri arusaam. Aasta ema ei pea kindlasti olema abielus, sest see on ema valik, kuidas ta lapsed täisväärtuslikeks inimesteks kasvatab. Oviir on jätnud tähelepanuta asjaolu, et lapsi üksi kasvatav ema on võtnud endale n. ö. topelt koormuse. Seega Oviiri arusaam Aasta emast on rohkem kui lühinägelik, tal oleks aeg koduseinte vahel on väärat arusaama tõlgendada. Ma häbeneksin olla sellise naise laps.
Kuid 3. mai 2017 12:24
laste suhtes pole aus, et ema või isa võtavad endale topeltkoormuse. See topeltaeg oleks vaja olla lapsega. Ning laps jääb siiski ilma kogemusest-elust, mis oleks kahe lapsevanema puhul. On jah elusid, mis viivad üksikasvatamise tulemini, aga kohe ise valida selline variant - ei usu, et just väga heal meelel see valik on tehtud. Pigem võivad "viinamarjad hapud olla"
Mitu 3. mai 2017 11:58
Miks ei võiks kehtestada mitu aasta ema kategooriat, nagu filmi või näitlejate ja muusikute korra. Näiteks peale abielus ema ka parim üksikema, lespiema, homoema, mitme mehega ema jne. Iga organisatsioon saaks siis võimaluse oma peo korraldada või veel parem, koos korraldada.
... 3. mai 2017 12:22
küll need p e d e d e propageerijad ka teevad oma õukonna narride kroonimise. Lapsed ostavad kaubitsejatelt.
Laine 3. mai 2017 12:30
See oleks ehk päris tore, nagu laulupeol või metsas - igal linnul oma laul.
pealkirjast selgub, et 3. mai 2017 11:53
kõik muud variandid on ka läbi proovitud, aga see viimane (koos Mihkliga) osutus kõige hõlpsamaks.
vanaema juba 3. mai 2017 11:51
Mis tähendab aasta ema, mul on kaks last üles kasvatatud, on muret ja rõõmu olnud, ja nii on paljud emad, kas siis me oleme kehvemad, olgu siis üksik või mitte, minu tütar on ka üksik, sest mees sai surma ja nii on paljud emad, andke andeks aga mis tähendab Aasta Ema,
lgp vanaema 3. mai 2017 12:15
mind kasvatas ema. Üksi, sest minu isa tegi kõik selleks, et meiega mitte tegemist teha. Tema eluteele ei tulnud enam uut armastust ja ta jäigi üksi. Lihtsalt ei olnud seda õnne rohkem. Elu läks edasi ja elurõõm ei jätnud teda kunagi ja tal ei tulnud kunagi mõttessegi kibestuda teiste inimeste õnne pärast. Saan oma emast rääkida ainult ülivõrdes, ehkki ta oli lahutatud üksikema. Mitte perekonnaseis ei ole oluline, vaid sinu lähedased, kes sind ümbritsevad.
Sensitiiv 3. mai 2017 11:26
See on ühiskondlik tiitel , mille kaudu edukad ja hea algpositsiooniga inimesed, läbi teiste ennast autatsutavad, Nii nad kuulavad samasse klubisse.
jeerum 3. mai 2017 11:15
nii palju madalaid ja õelaid kommentaare. Vot selliste kommentaaride autorid ei sobi aasta emaks, sest kes külvab viha igal pool külvab viha ka peres mis mõjub mürgitavalt laste kasvukeskkonnale. Ring aina väheneb.Tõesti, kas mitte üldse valida, või jääb nii nagu on.

maalt 3. mai 2017 11:08
mina olen ka oma elukaaslasega 3 last suureks ja edukaks kasvatanud , koos oleme elanud 35 aastat, aga jah abielluda pole mina tahtnud, algul oli raha vähe, siis oli ajaga probleeme ja nii jäigi, nüüd kah imelik hakata abielluma, kuigi oleme sellel teemal ikka rääkinud küll ja küll, eks vaatame...
kas meil on 3. mai 2017 14:40
sisse seatud abiellumismaks?? pulmatrall ei ole kohustuslik.
k. 3. mai 2017 22:49
võib olla mõeldi 3. mai 2017 11:04
neid peresid, kus iga laps ise mehega, aga isa pole ühelgi.
käbi 3. mai 2017 10:49
Ei ole vaja Oviiri üle ilkuda. Oviir rääkis õiget juttu. Tema vabandamine Radaris oli liiast.Ta ei solvanud leski, lahutatud naisi ega korralikke üksikemasid. Tema jutt käis vastutustundetute sarisünnitajate kohta, kelle iga laps on eri isaga. Naistest, kes iga hinnaga ja igal juhul, valimata milline on mees, meestega magavad. Väga palju selliseid " häid emasid" on Kodutunde hoolealused. Ärge lahmige huupi, mõelge natuke jutu sisu üle järgi.
Kodanik 3. mai 2017 11:00
Täiesti arusaamatu jutt ju... Vastustustundetut sarisünnitajat (kui midagi sellist on olemas) ilmselt ei valitagi Aasta Emaks. Selge on see, et selle tiitli saab ema kes on teistele emadele eeskujuks, paistab kuidagi silma, on väärt tunnustamist. See kas see HEA ema on suutnud hoida oma pere koos, st meest kasvõi väevõimuga enda kõrval ei peaks küll olema see mille eest kedagi tunnustada. Võibolla ma olen naiivne, aga mu meelest HEA EMA on hea olenemata sellest millised on tema suhted isaga. Me ei vali ju aasta parimat mehe taltustajat, või valime?
õige jutt? 3. mai 2017 11:09
Seega kinnitad, et üksikud emad toovad igal jõululaupäeval uue mehe majja, ka Siiri enda tütar?
lahmi edasi 3. mai 2017 11:18
Sina oledki selline, kes lugeda ei oska ja loetu mõttest aru ei saa,
Laine 3. mai 2017 12:35
Siiri teeb ise oma valikud. Täiskasvanu otsustab ise, kas toob või siis mitte, ja ka seda, kui sageli.
Laine 3. mai 2017 12:52
Loobun kommentaarist vigase kirja tõttu. Mõeldud oli tütart.
Me siiski 3. mai 2017 14:57
... võib-olla saame mõttest aru, aga avaliku elu tegelane peab oskama oma mõtteid ka arusaadavalt väljendada. Igatahes mina ja ka mu 2 head sõbrannat oleme väga solvunud. Ütlete, et lapsel on vaja nii isa kui ema. Muidugi oleks vaja. Aga mismoodi me saame seda kindlustada? Vägisi ei saa kedagi pere küljes kinni hoida ja ühtegi juba sündinud last olematuks teha. Ei, me ei taha mingeid aunimetusi, aga tembeldada üksikemad mõttetuteks lehtsabadeks... Parim tasu meie ennastsalgavuse eest on meie edukad lapsed ja muud pole vajagi. Küll olen aga märganud, et kõige kurjemad üksikemade suhtes on just õnnelikus (?) abielus naised. Neile tuletaks meelde ühte igivana ütlust: Naistele, kes teisi naisi ei toeta, on põrgus omaette nurgake:
XXXL 3. mai 2017 10:43
L 10:15! Moodustage huvilistest oma naisliikumine. Näiteks üksikemade selts, paluge annetajatelt raha ja hakake oma aunimetusi jagama koos tagasihoidliku kingitusega. Mida peavad tegema naised, kes mingil põhjusel ei saa emaks aga väga tahavad? Miks ei võiks taastada naistepäev, et meeles pidada kõiki naisi, nii emasi, vallasemasi, lapsendatud laste emasi kui ka lasteta naisi, et keegi ei peaks end solvatuna tundma. Polegi vaja välja tuua ühte erilist naist. Kõik naised on erilised.
totule 3. mai 2017 11:10
probleem oli üksikute emade solvamises, mitte auhinnas.
XXXL-le samad sõnad 3. mai 2017 14:44
moodustage oma naisliikumine, pidage naistepäeva etc etc. kui naistepäeva ei ole, saiis tunnete ennast solvatuna või? inimesed on päris sõgedakas läinud. tähista siis
geoloogide päeva näiteks!
Kodanik 3. mai 2017 10:43
Mulle tundub, et see millest S.Oviir aru ei saa, on see, et ta tegi nendele naistele haiget kellel pole olnud õnne oma meest enda kõrval hoida. Väga paljud naised on olnud sunnitud erinevatel põhjustel laste huvides lõpetama suhte lapse isaga. Iga naise südame see murrab ja ta võtab enda peale topelt vatutuse. Ja kui siis keegi ütleb, et sinu väärtus on poole väiksem kui sellel naisel kellel on mehega vedanud, siis see teeb tõesti haiget. Ja nüüd veel haavale soola ka - uskuge mind lapsel on vaja ema ja isa. Iga inimene teab seda ja iga naine soovib oma lapsele pakkuda tervet perekonda. Vahel see pole aga võimalik, kahjuks.
kodanikule 3. mai 2017 12:00
iga inimene soovib õnnelikku perekonda. Kahjuks soovid ja tegelikkus ei lähe iga kord kokku ja elurada läheb hoopis teisiti. Ei tule nagu mõttessegi hakata kellelegi näpuga näitama, vaid elad oma elu parimal viisil ja võimalusel edasi. Tunda ennast puudutatuna mehe/naise puudumises-ei saa ju süüdistada selles kogu maailma. Lapse/laste olemasolul on kõige tähtsam nende heaolu ja vastastikune tugi.
Näiteks minu ema ei saanud lapse kasvatamiseks sentigi elatisraha, kohtutäituri otsusest olenemata. Emadepäeva üritusel ei õhanud ta kordagi, et küll tahaks ka seda tunnustust. Vaatas alati telekast meeli liigutavat üritust ja tundis heameelt selle üle, kes tal olemas olid. Tema vaatas ülekannet kui tunnustust emadusele ja emadele. Emadepäeval ei unustatud teda kunagi. Nüüd on sel päeval lillede asemel kalmuküünal.
Sama auväärne on ka isadepäev. Väga meeldiv on see, et naistepäev ei ole aegade hämarusse jäänud. Loodetavasti lähenevad ja mööduvad need tähtpäevad rahulikumalt, võrreldes emadepäevaga.
Ega elus kõik ka nii halb ei ole, on ikka rõõmukilde ka. Uskumatu, et ühest asjast on nii suur poleemika. Rahulolematuse tekitajad ei võitle millegipärast näiteks naiste varjupaikade eest, vaid tunnevad ennast puudutanuna abielus mitteolevateks emadeks. Ent neil on ju lapsed ja armastav mitteabielus mees. Järelikult on neil mingi unelm, näiteks abielu, realiseerimata jäänud ja nüüd heietatakse ühe MTÜ poolt antava tunnustuse üle. Mina küll ei arva, et üksikud ja vabakooselus olijad nüüd siis halvad lapsevanemad on.
Vaadake, näiteks Suusaliidul ka oma statuut ja tunnustakse ikka suusatajaid, mitte kaasa jooksvaid sportlasi. Sama MTÜ Naisliidu statuudi järgse tunnustusega. Mis siin keerulist on?!
Ja lapsed on toredad, ükskõik, kas on üks lapsevanem või mõlemad ja lapse jaoks pole tähtis, kas vanemad on või ei ole abielus. Lapsele on tähtis kodu ja selle õhkkond.
Merike 3. mai 2017 10:40
Minul on suurepärane ema, kes pühendus minu kasvatamisele kogu oma aja, raha, energia. Aga isa ta asendada ei suutnud. Laps peab kasvades kaasa saama ka normaalse peremudeli, kuhu kuuluvad teineteist austavad ja armastavad vanemad, kes suudavad hoida pikaajalist püsisuhet. Lapsel kes seda kogenud pole, on tulevikus palju raskem oma lapsele täiuslikku kodu pakkuda. Seega tõepoolest, aasta emaks valitakse vaid üks, kes peab olema iidoliks, eeskujuks, mudeliks. Ja siia alla kuulub ka hoolika spartnerivalik ja oskus suhet hoida.
Aitäh, Merike! 3. mai 2017 11:28
Kõige paremini ja kokkuvõtvalt öeldud!
kõik on ju õige, 3. mai 2017 14:11
selle vastu keegi ei vaidlegi. Vaieldakse pigem sõnavõtu vastu, kus toodi äärmiselt ebasobiv näide üksikemade kohta.
Sul oli tore ja hea ema, nagu ütlesid. Kindlasti polnud tal mõtteski kuhugi kandiiderida oma tagasihoidlikkuse tõttu. No ja nii olekski võinud see jääda, aga solvav oleks, kui ta vaataks ringvaadet, kus öeldakse, et üksikema ei saa olla hea ema, kuna ta vahetab mehi.
No aga, ausalt? Oli seda nüüd tarvis, et emasid sopaga üle kallatakse ja hinge sülitatakse? - Ei olnud, ma arvan. Seda enam, et näpuga näitajad siin kommentaariumis on suurelt jaolt vananevad rongaisad, kes nüüd muretsevad, et vanadus ei paista pilvitu, kuna hooldajaid ju pole. Ennast ju ei süüdista, hõlpsam ikka süüdistada naisi, et piisavalt kõvasti kinni ei hoidnud. Või ka naised, kes tahaks vabaks saada, aga ei julge. Tavalised õnnelikud inimesed ei musta ju (olgu abielus või mitte), kui endal kõik hästi ja pole õnnetu ega kuri.
Kõik see häbiväärne musta pesu pesemine ja häbiväärsete tiitlite jagamine oleks võinud ära jääda, kui inimene end eetris viisakalt väljendanud oleks.
se ole see alati nii 3. mai 2017 14:47
laps, kes kasvas isata, oskab hinnata terviklikku peret ja teeb kõik selleks, et temal tulevikus oleks just selline.
Mõtlik 3. mai 2017 10:35
Kust tuleb selline vihalaviin. Võtke asja rahulikult. Kasvatage oma lapsed ja tundke neist rõõmu! Teie praegune reaktsioon tekitab lastes vastakaid tundeid. Teid, kulla emad, ei võta selle tiitliga Teie lastelt keegi ära ja ei tee ka tiitel paremaks. Üks tiitel, mis on juba 20 aastat vana, ei saagi absoluutselt kõigi inimeste ideaalide ja tahtmistega sobida. Kas me ei võiks lihtsalt olla oma laste üle õnnelikud, igaüks omal moel. Kohe varsti on emadepäev, mõelgem oma emadele ja vanaemadele, leidke nende jaoks aega ja kõik on rõõmsad. Tulevad uued ajad ja uued tiitlid.
XXXL 3. mai 2017 10:31
Siiri! Asjata vabandad. Sinu juhendada olev naisteklubi tegutseb Teie klubi naisliikmete poolt eeskirjade järgi ja jaotab tiitleid ka vastavalt kirjapandu järgi. Kui keegi tahab aasta ema tiitli jaotamist mingite muude kriteeriumite järgi, on neil võimalus luua neile sobivate tingimuste järgi näiteks vallatute vallaliste naiste klubi või siis libedate lesbide liit ja hakata oma tingimuste järgi aunimetusi jagama.
see siiri klubi 3. mai 2017 14:49
tegutseb oma eeskirjade järgi ja jätkaku. pole vaja siiril ilkuda ja arvata üksikemade, mis iganes põhjusel nad üksikuks on jäänud, kohta mitte midagi. olgu oma mihkliga rahulikult.
Teemast täitsa mööda! 3. mai 2017 16:03
See, mis poleemikat tekitab, ei ole küsimus, et kellele tiitel anda. Statuut on olemas ja vastavalt sellele tulebki käituda. Nurinat on tekitanud hoopiski see, kuidas pr. Oviir iseloomustas üksikemasid. Kui emadepäeva tseremoonial esineb S.O., siis mina ülekannet ei vaata. Väga vabalt võib see naine meie pere emadepäeva ära rikkuda.

L 3. mai 2017 10:15
Kas Oviir teab täpselt et kui on üksikema siis igal aastal uus mees. Temal on vedanud, et mees on kõrval olnud. Üha rohkem aga sureb noori mehi ületöötamisest ja naised jäävad lastega. Need emad on rohkem väärt tunnustust.
kt 3. mai 2017 10:33
Oviir vabandas juba. Ja lesest üksikema võib kandideerida minu teadmist mööda.
Andke Oviir 3. mai 2017 10:11
aferistatud maja tagasi sest Teid voib karma tabada. See ei ole ehk vaid maja vaid pereisa oma armastavate kätega ehitatud oma perele.
fakt jääb faktiks 3. mai 2017 10:06
et ideaalne pere lapse kasvatamiseks on ema ja isa kes elavad üksmeelselt koos elu lõpuni ja loomulikult on nad abielus
kahjuks elus see alati ei õnnestu kuid see mis asemele tuleb ei ole enam ideaal
tean seda sest olen ise ise kärgpereline kuid kasvanud ideaalses peres , ka kõige parema tahtmise juures jääb esimesest abielust lapsele ikka miskit puudu
tean 3. mai 2017 09:52
paljusid isa-ema viinaninasid,lapsed poolnäljas ja tean ka väga tublisid yksikemasid,kes väga tublid lapse/d yles kasvatanud,tegelikult l6petage see lollus ja ärge valige yldse,on aus k6igile nii,Oviirid rahas suplemises peast segi läinud
Kui lugeda eelpoolset siis on proua 3. mai 2017 09:52
osanut kellegi onnetu maja endale votta ja teame et sokutas andetu tytre ministriks ja ennast Brysselisse. Kuidas keegi oskab. Elagu Eesti emad - koik emad.
saatus 3. mai 2017 09:46
saatuse astu ei saa. Tean üksikema, kel oli pulmapäev paiga, ise paar kuud lapseootel. Tulevane mees ja sündimata lapse isa sai nädal enne pulmi õnnetult surma. Naine sünnitas ja kasvatas poja üksinda täiskasvanuks, kes täna on Eesti riigile tubli maksumaksja. Naisel ei ole südamesse mahtunud 30 a jooksul mitte ühtegi suhet, oli üks ja ainus. Sa Oviir mõtle enne, kui mäda hakkad suust välja ajama. Oviirile on need pereteemad ikka väga kauged, nagu ühele poliitikule omane - lihtrahva elust ei teata midagi, elavad oma mullis mäekünkal ja lihtrahvas tuleb meelde kord iga 4 a tagant valimistel.
no 3. mai 2017 10:25
kindlasti oli see tubli ema, kuid aasta emaks saamiseks peaks ka rohkem lapsi olema.
ak 3. mai 2017 09:44
Mind kummastab kogu selles arutelus hoopis see, kui raudse kindlusega väidetakse, et kui vanemad lahku lähevad siis jääbki lapse või laste kasvatamine 100% ainul ema õlgadele ja siit edasi veel ka argument, et laps vajab mõlemat vanemat. No loomulikult vajab! Aga õnneks on meil ikka päris palju neid lahkuläinud lapsevanemaid, kes suudavad ka peale lahkuminekut mõlemad oma lapse elus osaleda ja nende kasvatamise ja toetamisega tegeleda.
CDE 3. mai 2017 09:49
Mina ka tean selliseid emasid ja isasid, kes tegid lapse, aga koos elada ei suuda. Mõlemad sellest hoolimata kasvatavad last edukalt ilma konfliktideta.
aga 3. mai 2017 10:26
lapsele jääb vale peremudel.
CDE 3. mai 2017 10:31
Sa tahad öelda, et laps kasvab vales peremudelis. Ma tean noormehi ja neidusid, kes oma peremudeliga rahul ei ole või polnud ning proovivad oma loodud perega kindlamalt ja tublimalt olla selles peremudelis. Seega kui lapsest saab teismeline, siis tolleks ajaks on tal selge, kuidas ta saaks paremat peret luua. Vanemad peavad ise talle sisendama, et see kuidas neil läks pole õige ning ta ei pea samamoodi jätkama. Kõik on lihtsalt selgitustöö taga kinni.
ak 3. mai 2017 10:59
Ei seda tea ka kunagi. Kui mõistlikud vanemad, kelle kooselu ei laabunud lahku lähevad ja uue toimivad pere loovad võivad lapsele palju õigemat eeskuju anda kui aastaid õnnetut abielu elanud vanemad. Ka julgus õigeid otsuseid teha on eeskuju.
Millele ma aga sooviksin vastu vaielda on see pr. Oviiri ütlus, et lapsele on kõige parem kui tema vanemad on abielus. No lapsel on selles justnimelt "abielus" olemisest küll täiesti suva. Kui tema kõrval on kaks toredat lapsevanemat siis see on loomulikult hea aga et nad just abielus peaksid olema? Jah, teatud varalised asjad peaksid ehk sel puhul terasemalt olema üle vaadatud aga muus osas pole lapse seisukohalt küll mingit vahet.
nane 3. mai 2017 09:55
pühapäevaisa on pühapäevaisa ja paratamatult jääb ta lapse probleemide tekkimisel kaugeks, sest teda ei ole kohal, kui on mure. Teda ei ole kohal, kui on rööm. Mingil määral nad muidugi osalevad, kui uuel perenaisel muud tegevust pole välja pakkuda. kui uusi lapsi pole vaja kusagile tuua, viia jne.
Martin 3. mai 2017 09:42
Ema on naissoost lapsevanem. Isa on meessoost lapsevanem. Abielupaar koosneb kas mehest ja naisest või kui laps on sündinud, siis isast ja emast! Abielupaar ei võrdu ühe perekonna liikmega! Aga Aasta Ema tiitel ja Aasta Isa tiitli reeglites ongi nii, et kui tahatakse väärtustada perekonda kuid antakse tiitel hoopiski AINULT ÜHELE PERE LIIKMELE! Tehku siis Aasta Traditsiooniline Abielupaar või Traditsiooniline Perekond kui tahetakse väärtustada pereüksust, mitte selle liiget! Aasta Ema tiitlit on väärt naine, kes on on suutnud edukalt ja eeskujulikult kasvatada lapsi olenemata sellest, kas tal on olnud abikaasa või elukaalsane abiks ja toeks või mitte! Aasta Isa tiitlit on väärt mees, kes on on suutnud edukalt ja eeskujulikult kasvatada lapsi olenemata sellest, kas tal on olnud abikaasa või elukaalsane abiks ja toeks või mitte! Seega, palun mõelgem loogiliselt. Kas tõesti Aasta Ema võrdub perekond? Kas Aasta Isa võrdub perekond?

mis 3. mai 2017 09:39
on lahti.naised on ju südamlikud ,hellad,kaastundlikud,abivalmid,j.n.e.aga lugedes neid kommentaare paistab ,et kurjus kipub headusest jagu saama.paljud kommentaarid on ikkagi väga solvavad.keegi ju ei halvusta üksikasvatavat vanemat,asi on lihtsalt selles,et perekond on ju aastasadu au sees olnud..seda peetakse normaalseks eluvormiks.olen olnud abielus ja siis lahutatud,elu läks nii,lapsed kasvasid algul peres,peale lahutust kasvatasin üksi.kasvasid tublid lapsed.kuid minu elus jäi midagi puudu,ei olnud lähedal inimest,kellele toetuda,kellele kurta,kellega rõõmu jagada.kõik probleemid tuli endal lahendada.see on ju kaunis raske ja see teeb hellast ja õrnast naisest tuima töödrügava naise.
ema 3. mai 2017 09:38
Ja kas see et oled kolm last kasvatanud on nüüd siis auhinda väärt või.Teised on ka kolm last kasvatanud ja kas siis abielus või mitte üksi või mitte mis vahet seal on peaasi et on tublid lapsed. Alati ei ole vaja isa ka , sest mis isa see on kes kasvatab lapsi ainult piitsaga. Nieet jäta parem see jutt ja kogu lugu . See ajab lihtsalt nii keema
Anti 3. mai 2017 09:14
Keegi valitakse aasta emaks. Milleks selline tsirkus? Alati võib olla veel paremaid või sama häid emasid kui see mingite arvajate poolt valitu.
nii ongi 3. mai 2017 09:49
..aga mida Siiri valesti ütles? Kui toimuvad missivalimised, siis sinna ei sobi ka kõik neiukesed. On kindlad kriteeriumid, mille järgi neid hinnatakse. Need tüdrukud, kes missiks ei sobi, pole seetõttu halvemad ning nende hulgas on ilusaid, andekaid, musikaalseid, häid sportlaseid - ja kokkasid, jne. Aasta ema ongi kõige, kõige ja mis parata, kui kõigil elus ei vea!
Juba jälle! 3. mai 2017 21:30
Kordame siis veelkord üle: Asi ei ole selles, kes sobib ja kes mitte. Statuudist tuleb kinni pidada. Asi on hoopis selles, kuidas pr. O iseloomustas üksikemasid.
Kellamees 3. mai 2017 09:12
Räägi Siirike ideaalsest perest siis, kui miinimumi saad ja palehigis 12-16 tundi pead töötama, et hinge sees hoida ....!? Selle rahvalt röövitud palgaga on jah ideaalne elu !!! Ideaalse elu juures saad klantsajakirjas pajatada kus Kariibi mere saarel või Honolulul puhkasid aga miinimumi juures ei jätku isegi tööle sõidu raha.... ! Jäta see möla ideaalsusest vähemalt oma suhu !
aga 3. mai 2017 09:32
miks sa siis nende röövijatega rahul oled ja neid uuesti valid? ega raskustes ei pea kaklema ja õnnetu või olla ka Kariibi mere saarel
arvan 3. mai 2017 09:07
ise pole mitte keegi ja teisi ei pea mittemillekski
isa,ema, lapsed on 3. mai 2017 08:59
ideaalne perekond, kui ema mingil põhjusel jääb lapsi üksinda kasvatama, kas siis peab neid lapsi veel mingi kahtlase suhtega juurde soetama?
3. mai 2017 09:06
Ei saa kommentaari mõttest aru? Miks üksi jäänud lapsi kasvatav ema peaks kahtlase suhtega lapsi juurde soetama? Niiöelda kahtlase suhtega laste soetamine sõltub ikka inimesest olgu ta siis mees või naine, abielus või üksik.
kt 3. mai 2017 08:29
Esiteks - kes maksab, tellib ka muusika. Kes annab välja auhinna, otsustab ka, millised on tingimused. Kui tahetakse tunnustada naist, kes nelja lapse kõrval suudab toime tulla ka mitmekümne aasta pikkuse suhte hoidmisega (mis laste kasvatamise kõrval võib olla tõeline väljakutse), siis jumala eest - miks ei võiks seda teha?
Teiseks - mulle meeldib, et Oviir ei andnud järgi survele muuta Aasta ema statuuti. See on just selline tunnustus ja selleks jääb. Kes tahab, võib alati hakata kõrval organiseerima paremat tunnustussüsteemi, päriselt.
Kolmandaks - Oviir ütles üksikemade kohta tõesti väga inetult, kuid mulle avaldab muljet, et ta vabandas oma sõnade eest. Kui paljud siinsest kommentaariumist julgeks avalikult oma vigu tunnistada ja vabandada?
Nüüd võiks selle teema juba ka lõpetada.
Alustuseks 3. mai 2017 08:51
"Aasta ema" teemaga seonduvalt olen uurinud Eesti Naisliidu kodulehel kirjapandut.
Eriti meeldib mulle Eesti Naisliifu Eetikakoodeksi punktis 6 toodu:
6. "Eesti Naisliit ilmutab kodanikujulgust võitluses ühiskonnas esineva ebaõigluse vastu."
.... 3. mai 2017 08:52
Hea mõte!
Kõik, kes eksivad sõnakasutuses, ütlevad midagi solvavat, peaksid vabandama.
Kõik kommenteerijad, kes käituvad kommenteerides halvasti, VABANDAGU!
Näidake siis, kas teist on vabandajat, olete te teistest paremad, on teie ema, isa, teid kasvatanud nii nagu inimesele kohane - viisakana, heatahtlikuna, mõistvana...
ei 3. mai 2017 08:52
hakka üle kordama, põhilises osas olen eelpool kirjutajaga väga nõus. Kuid siiski lisaksin Siiri Oviiri kaitseks, et kui kõik emad on ideaalsed, siis kuskohast tulevad meie tänavalapsed? Lapsed, kellel pole võimalik kodus elada, kelledest nende emad/pered on loobunud? Ma usun, et selliseid emasid Siiri Oviir silmas pidaski. Ei ole kõik siin Eestimaal ainult kuld ja kui mõnele nii tundubki, siis selle kullatolmu ja hiilguse all on ka väga inetuid asju. Samas olen nõus ka Maimuga (08.07.), et lisaks aasta emale ja aasta isale võiks valida ka aasta pere. Tublisid tulebki kiita, aga kas peab see tublidus just nii suure meediakajaga kaasas käima? Mina olen abielus olnud ja (olen siiani) 33 aastat, koos mehega oleme üles kasvatanud 2 last ja meil on ka juba 2 lapselast. Oleme rajanud ilusa kodu ja enda arust elanud südametunnistuse järgi. Aga loota või pahandada selle üle, et mind pole riiklikult tunnustatud - no milleks? Kogu aeg ei pea präänik või piits silma ees olema.
Loen siin 3. mai 2017 08:24
inimeste kommendare kelle vanemad ja vanavanemad on yksinda pisikeste sissetlekutega kasvatanud 4 ja 9 last ja nutan. Yeile peks ausamba pystitama!

Maimu 3. mai 2017 08:07
Minu arvates peaks selliste nõudmiste järgi hakkama valima siis AASTA PERET.Sest ema või isa tähendavad midagi muud,igatahes mitte peret.Oled lapsele ema või isa.Nii lihtne see ongi.Pere moodustavad ema,isa ja laps.
Andres 3. mai 2017 08:57
Ten points Maimu. Kui ainult SAPTK selle idee "ära ostaks". Kõik võidaks.
Vabandus 3. mai 2017 07:43
asi polegi niivõrd, kes võib ja kes ei tohi ollla aasta ema, kuivõrd selles,mida see poliitik suust välja ajab. Üks korralik vabandus kogu oma väärastunud mõttekäigu eest kuluks ära. See nägu, millega targalt targutuse ja oi - oi - oi, kuidas siis saab valida sellist ema, kes uue isa iga jõul toob... ja siis vabandus selle eest edasi targitades, et aga vat nii peab ikka olema, et ema ja isa,,, nägu peas ikka selline, et ma ei arva teist lõdva püksikummiga naistest midagi., aga nähh, võtke mu vabandused kui nii poliitik olen, et pean vabandama teie ees. Assta ema.. kas ta annab oma tiitli hiljem tagasi, kui pere lõhki läheb?
Oviili tase 3. mai 2017 07:41
Ja minu vanaema kasvatas 9 last peale vanaisa surma.
mina 3. mai 2017 07:40
Aasta ema,siis ikka ema mitte pere,miks üldse sellist jama vaja väga palju emasid,kes paremad nendest valitutest ei neist kuule midagi.
Lihtsalt inimene 3. mai 2017 07:39
Loogika ütleb, et emadepäeval peaks valima ikka aasta EMA ja isadepäeval aasta ISA. Ja kui ühte neist ikka ei ole võimalik valida ilma teiseta, siis see on juba aasta PEREKOND. Nii lihtne see ongi.
mari 3. mai 2017 07:14
Absoluutselt. Kõik need, kellel isiklik elu ebaõnnestunud ei tohiks olla kadedad hästi läinute vastu. Kui te olete oma perega üksi hakkama saanud siis suurepärane aga see ei ole lapse jaoks siiski ideaal. Vaadakem ikkagi faktidele näkku. Mis on ebaõnnestumiste põhjused. Igasugused. Kiirustav valik, juhuslikkus, inimeste kvaliteet, sellega tuleb tegeleda. Lastekodus on ju reaalselt lapsed, kes on ära võetud peredest, kus on sügavad alkoholiprobleemid ja kus ema aina sünnitab erinevate meestega peale. Kas see peaks ideaal olema? Ideaalil pole häda midagi, mis siis, et ei pruugi õnnestuda. Väike surve ühiskonnas tuleks ka kasuks, sest liiga lihtsalt otsustatakse seksida ja lahkuda. Vaadake reaalselt kõiki neid purjutavaid noori. Ja aina juhtub... keegi jääb rasedaks, juhuslikult, keegi jätab maha, ups. Selline stiil peaks oluliselt vähenema. Perekond on tõsine asi. Mõelda ja vaagida on vaja.
naine. 3. mai 2017 07:14
Laps vajab nii isa kui ka ema. See pole üldjuhul naiste süü, kui nad üksikemaks jäävad. Mõelge, mida tunnevad hüljatud lapsed, kui nende isad meediakära saatel uue ja noorema naise võtavad. Meedia õnnitleb!? Elatusraha maksev pühapäeva isa ei asenda isa, kes on iga päev sinu kõrval. Üksikute naiste pojad kasvavad trotslikuks naiste suhtes, isa puudus on nälg. Üksikvanemate lastelastel pole ka õiget vanaisa-vanaema. Need on kellegi teisega paaris, mis suhtetele hästi ei mõju. Tugev perekond on riigi ja rahva vundamendiks.
Peres kasvanu 3. mai 2017 08:32
Ma olen terve elu soovinud, et mu ema oleks meid kasvatanud üksi. Iga perekond ei ole terve perekond, ma olen kasvanud katkises vägivaldses peres ja see oli halvim variant üldse.
just 3. mai 2017 09:51
Laps ei vaja lihtsalt ema ja isa, laps vajab armastust. Kui vanemate vahel pole armastust, on parem lahutada. Katkine eeskuju viib lapse katkise tulevikuni. Mina üksikvaname lapsena olen saanud vähemalt unistada tervest perest, sest ma ei näinud igapäevaselt ema ja isa nääklemist. Nad lihtsalt ei sobinud kokku ja õnneks ei üritanud vägisi koos elada. Ema armastas mind väga ja kasvasin turvatundes. Isa olemasolu oleks ka muidugi tore olnud, aga lähedusest mul puudust ei olnud, sest ümberringi olid ka vanavanemad ja tädid-onud. Armastust ja ühtehoidmist oli minu peres palju. Eriti hindan erinevate põlvede kokkuhoidmist. See on midagi erilist, mida ma tuttavate seas ei näe. Ka mitte nendes terviklikes abieluga peredes.
3. mai 2017 06:58
Oleks võinud lihtsalt õelda, et palun vabandust. See töötab alati. Aga selle kohta, et on vaja ema ja isa.... aga kui ühel vanemal saab kõrini, siis teine peab ju jääma lapse juurde.

Andres 3. mai 2017 06:54
Siiri, teie olete abikaasaga raua-ajas, kahekesi kasvatasite kolme last. Minul abikaasaga juhtus ka nii, minu isa-ema aga kasvatas meid nelja, lausa kiviaegsed. Geiaktivist Reimo Mets sai tütre: "Mu lapsel on kaks ema ja kaks isa". VAAT SEE ON TASE! 23-s sajand!
3. mai 2017 06:52
jajah. minu ema teab ka midagi oviiridest rääkida. on kuidagi raplmaal elades kokku puutunud :)
ei viitsi kommenteeridagi.
--- 3. mai 2017 06:45
Küsimus pole emaks olemises - töökas, tubli naine saab lapse kasvatamisega hästi hakkama, paremini kui äpust vastutustundetu mehikesega koos elades, kus mehike ju on ka veel lapse eest.
Küsimus on, et naine vajab abikaasat, kes teda toetab emaks olemises ja NAISEKS olemises ja kui abikaasat ei ole, siis jääb alatiseks igatsus see mees leida .Et elada täisväärtuslikku elu armastades, hoolides., lapsi kasvatades . Ja naine võtabki siis prooviks ühe ja teise , et pettuda ikka ja jälle. Või siis elada teadmisega, et igaühe jaoks ei ole kusagil kedagi. Sellist õnnetut mängu peab elama üksikema. Kes meist, üksikemadest, seda ei tea!
Julge tunnistada, ära mine laulu tegema, lärmama, autasu nõudma.
3. mai 2017 07:07
"Julge tunnistada, ära mine laulu tegema, lärmama, autasu nõudma." Autasu on siin nüüd küll täiesti teisejärguline teema. Küsimus on "Aasta ema" nime kasutamises. valitakse ju "Aasta täiuslikku perekonda", mitte "Aasta ema".
mees metsas 3. mai 2017 07:36
Kahjuks ainult täiuslikus perekonnas saabki olla täiuslik ema - Aasta Ema!
Arvamus 3. mai 2017 06:43
...aga mida Siiri valesti ütles? Kui toimuvad missivalimised, siis sinna ei sobi ka kõik neiukesed. On kindlad kriteeriumid, mille järgi neid hinnatakse. Need tüdrukud, kes missiks ei sobi, pole seetõttu halvemad ning nende hulgas on ilusaid, andekaid, musikaalseid, häid sportlaseid - ja kokkasid, jne. Aasta ema ongi kõige, kõige ja mis parata, kui kõigil elus ei vea!
Jah 3. mai 2017 09:36
Kasvatatud inimene peaks aru saama, et oma seisukohad tuleb esitada viisakalt ja mitte nii, et suur hulk naisi ennast solvatuna tunneb. Väita, et naine on nii ja naasugune ebamoraalne olevus ainult seetõttu, et ta last üksinda kasvatab, on ikka väga kitsarinnaline ja ebaviisakas.
Aga näe 4. mai 2017 09:28
Ligi pooled ei arva, et peaks olema viisakas ja mitte kedagi sol vama.
3. mai 2017 06:41
"On vaja nii isa kui ema" Ikka on vaja. Samas see ei puutu ju kuidagi aasta ema valimisse. Ja miks auhinna statuudi kinnitamisel ei lähtutud Eesti Naisliidu põhikirjast?
Väljavõte põhikirjast:
1.3.1.1 seista vastu naiste õiguste igasugusele ahistamisele ja sugude ebavõrdsele kohtlemisele;
1.3.1.2 tõsta ausse naiste väärikus;
1.3.1.3 kasvatada inimestes humaansust, kõlbelisust, sallivust ja halastust;
Kas lapsi üksinda kasvatava ema puhul eeltoodu ei kehti, et on välistatud nende kandideerimine "Aasta ema" tiitlile, neid sellega alandada ja näidata kaudselt üles mittesallivust perekondade suhtes, kus lapsi kasvatab ainult ema?
Andres 3. mai 2017 07:02
"mittesallivust PEREKONDADE suhtes, kus lapsi kasvatab ainult ema?" Tead tarkpea: täna on veel perekond ISA, EMA ja LAPS(ed). Kui lahkub isa/ema jääb järele LEIBKOND! Nii lihtne see ongi.
ehk 3. mai 2017 11:53
kui pole ema või isa , on POOLIK PEREKOND.
Andresele 3. mai 2017 07:13
Väljavõte Vikipeediast:
"Perekonda on Euroopa kultuurides traditsiooniliselt mõistetud kui isikute kooslust, keda ühendab esmalt kas abielu või põlvnemine. Perekonna liikmed jagavad kodu, ühiseid väärtusi, eesmärke, ressursse ja vastutust üksteise suhtes."
Teil võib olla leibkond. Minul emaga kahekesi oli perekond ja ka nüüd 36 aastat abielus olles, kui lapsed on pesast välja lennanud, on meil abikaasaga ikka perekond.
Äärmiselt... 3. mai 2017 06:41
...tark naine.Mina ei teadnudki enne,et laste kasvatamiseks on nii isa kui ema vaja.Usun Teid,proua Oviir.
Üksikema laps 3. mai 2017 08:00
Sain ka nüüd teada, et lapsi saab kasvatada ainult kaksi, mitte üksi. Tundub, et minu haridust tõendavad dokumendid ei oma mingit väärtust.
ain 3. mai 2017 06:35
teie oviirid andke maja tagasi öigele omanikule!!! miks te ütlesite et see maja ei kuulu tagastamisele??? kas kommunistidel oli siis öigus vötta mida tahavad?? nagu okupatsiooni ajal???
3. mai 2017 17:01
Omandireformi tagastatava vara otsuste tegemise aegu oli mihkel oviir justiitsministeeriumis kantsler. Otsus tehti selline, sest siiri tahtis omas majas elada. Mihkel oli teostaja. Mis nüüd viga siiril lôugu lôksutada, teisi elama ôpetada ja naisi li****ks sôimata. Püksid seal peres siiri jalas, nüüd vanas eas kargas eesti naiste kôride ja laste kallale.
Ok 3. mai 2017 06:28
Lahutatud naine ei sobi? Aga lesk? Aasta emaks , aasta isaks? Neid on palju , kelledel tulebki olla korraga nii ema , kui ka isa! Uskuge mind( nagu utles proua Oviir) ei ole kerge , kui sattus situatsiooni, kus nutad kirstu ees oma nutud ara ... Ja algab rabamine mitmel rindel... Tasub mõelda....

Tiit 3. mai 2017 06:12
Siiri, Sa oled laulu sisse pandud ja sealt Sa välja enam ei pääse. Ka ekspoliitik peab enne mõtlema, kui ütleb.
Ruts 3. mai 2017 06:07
Mihkli mutt, ehk kiidad ka taevani mehe venda..........
Balti jaama 3. mai 2017 05:31
turult saab hommikuti korraliku abielu kanditaate osta odekolonni pudel ja ise käivad koduni kaasa.
A 3. mai 2017 05:06
Ärge valige kedagi ja on kõik rahul,isegi kompleksitega üksikemad.
kompleksiDega 3. mai 2017 09:42
Ei oleks selle peale tulnudki, et kui naised ei nõustu enda halvustamisega, siis nõne meelest on neil kompleksid.
Muidugi 3. mai 2017 01:29
On vaja isa ja ema! Kaotasin oma isa õnnetuse tagajarjel( minu Ema oli mulle ka isa rest) Sama juhtus ka minu tütrega. Olime hevsnused- 4 aastased. Elu ei ole must - valge!
Anne 3. mai 2017 00:29
Parim ema on see kes 10le lapsele soogi lauale paneb uksik emana ilma riigilt sentigi votmata.
Eeskujulik pere on abielus ja selle tiitel voiks olla kull ja me koik peaks puudlema selle poole.
Naisliidu esindaja ei tohi soovitada naistel moraalset voi fuusilist valu kannatada sest uhiskonnale on parem kooselu.
Me koik noustume et lastele on koos elu parem koos isaga.
aga minu isa tuli koju tombas relva otsaette ja peaaegu oleks suguuhet laste ees teinud mida rohkem politseid kutsusid seda rohkem tappa said, 15 aastat , 5 min hiljaks tappa palun oelge moraalne hirm hommikust ohtuni ja te soovitate koos elada.
kui sa petad, piirad mu oiguseid kodus voi fuusiliselt siis parim on lahutus. Seda peab naisuhingu liige utlema.
3. mai 2017 00:13
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
ebanormaalsed inimesed. 3. mai 2017 00:17
mulle ei ole nad kunagi meeldinud. tõusiklikkus on asja nimi.
Toetan Siirit 3. mai 2017 07:28
Ehk aitab nende perede halvustamisest, kellel on olemas ema ja isa.Oleme kõik " Kodutundes " näinud neid lõhkiläinud paljulapselisi peresid, kus mitmed erinevad isad. Kodud on mustad ja räpased, kuigi nad on ette teadnud , et hakatakse saadet tegema. Koristada peaksid need üksikemad ju ikka oskama. Selleks ei pea televisiooni appi kutsuma.
Et 3. mai 2017 09:46
Kuskil ei ole ema ja isaga peresid halvustatud, aga 07.28 kommentaaris püütakse küll üksi lapsi kasvatavad naised allakäinud inimesteks tembeldada.
Tolknaz 3. mai 2017 00:10
Ma võtaks selle teema enda jaoks kokku nii, et mitte keegi meist ei ela paraku maailmas, kuhu me sündisime. Oviir on lihtsalt selle ajastu inimene, kus väga tubli ema oligi kas abielus, või siis oli pere tabanud katastroof. Ka minu vanemad ja vanavanemad mõtlesid niimoodi. Ma arvan et meie kõigi vanem generatsioon mõtles üldjoontes umbes niimoodi. Ja sorri aga ükski Virginia Woolf või feminist köögist ei ütle neile, et te kõik olete põlvkond shoviniste, sest meie elame teistsuguses maailmas, kui teie.
velts 3. mai 2017 09:37
õige tähelepanek ja lisaks veel juurde, et nõuka ajal oli lahtutamine partei silmis suisa kuritegu ning arvestades selle arvamusliidri tausta on sellised väljaütlemised täiesti loomulikud, isegi õigustatud. Proletaarsed ideoloogiad tänapäevases kastmes pole kuhugi kadunud.
... 3. mai 2017 09:48
Inimesed elavadki erinevates maailmades, aga see ei anna õigust solvata ja halvustada mingite kriteeriumitele mittevastamise tõttu inimesi, kes on korralikud ja töökad ja kasvatavad hästi oma lapsi.

kes saab 3. mai 2017 00:06
taevasse,,,kes põleb põrgutules...
siirike teab kuhu püüdleb.
harrridust vähe 2. mai 2017 23:53
Hirmsad inimesed need eestlased---lugedes komme. Millestki aru ei saa.Ei sellest,mille alusel Naisliit selle ema valis ega ka muust mitte...
Üks noor mees 2. mai 2017 23:46
Siiri on tubli, respekt sirge selja hoidmise eest!
Vanemlikkus, pereväärtused on püha! Igaüks peaks vähemasti PÜÜDLEMA selle poole, et peres oleks ema ja isa. Üksikmammide hala on nõrkemiseni ära tüüdanud. Ise teete omad kehvad valikud. Kuulsin täna just ühe tutvuskonda peagi tekkiva üksikmammi teemal - laps pandi hakkama peale umbes 2 kuust teineteise tundmist. No teada täpselt kuna see tuttav rullnokast tüübiga mingis klubis tutvus, emotsioonid olid laed, natuke vähem kui aasta ja sündis laps. Laps nüüd mõne aastane ja tüüp juba tõmbab ringi ja hängib võõrastega, naine paanikas. Samas kelle viga? Oma viga - kes käseb kohe taha lasta panna? Selliseid riskigrupi nolke ei peaks v1tu ligigi laskma enne kui pole täitsa tuttav tüübi olemusega.
Mann 3. mai 2017 00:00
Algused on kõik ilusad. Seda saame ju lugeda meie staarikestegi kohta. Statistika ütleb, et lahku minnakse alates 5 jne. aasta pärast. Aga ka 20-30 aasta pärast! Vaata, et sind ennast see saatus ei taba. Just mehed on varmad looma uusi suhteid. Paljudele meestele on elu nagu liivakastimäng. Kohustused muutuvad tüütuks, ümberringi aga nii palju kenasid naisi... Nagu laps kes vajab pidevalt uut lelu.
naine 50 3. mai 2017 00:21
ajad muutuvad. minu ajal PIDI naise ära võtma, kui titt taga. ja enamusel oli titt taga.
praegu saavad naised ka üksi hakkama ja ma ei näe paanikaks põhjust, miks peab abielluma mõne armuöö pärast? kui naine tahab seda lastlas ta tahab, keda see peaks torkima?? polnud ju asi selles, et keegi vallasema trügiks aasta emaks, vaid siiri ei osanud ennast korrektselt väljendada.
Ideaalne kodanik Siiri 2. mai 2017 23:42
Näide köike teadvast ametnikust, kelle arvates ta ise ja tema pere on kõigile eeskujuks. Süvenedes selgub et geniaalne ametnik pole elus muuga kui tülgastava poliitika, karjerismi ja bürokraatiaga tegelenud ning tarbinud tuhandetes eurodes maksumaksja raha, mille arvab olevat òiglaselt välja teeninud ... kas sellist poskommunistlikku Eestit me tahtsime
Mann 2. mai 2017 23:41
Aga siis peaks valima ehk aasta abielupaari, või aasta vanemad? Kui mindi äkki lahku (lapsed juba suured üsna) või jäädi leseks, kas siis naine on vähem ema??? Kui teie pr. Oviir lahku läheksite, oleksite ka rahul,et ei kvalifitseeru aasta ema nominendiks? Tegelikult on valdav enamus emasid tublid ja polegi vaja hakata ühte upitama. Ei ole nii, et üks ema on sadadest tuhandetest emadest see kõige-kõige. On (kõigi!) emadepäev ja seda siis ka tähistagem. Mida järgmisena valima hakkame? Aasta vanaema, vanaisa, last?
Semjon Seamu2n 2. mai 2017 23:29
minu ja laste meelest on meil mitte eesti vaid kogu maailma parim ema
Koige parem 2. mai 2017 23:25
on abielus vanemad kellest yks Btsselis ja teine Eestis.
kalevipoeg 2. mai 2017 23:48
? 2. mai 2017 22:57
Miks selle asjs nimi, mille eesotsas pr Oviir on, Eesti Naisliit on? See esindab ju ainult ühte osa naistest - abielunaisi. Siis olekski õigem Eesti Abielunaiste Liit ja siis võikski oma aasta ema nende hulgast valida. Nii oleks korrektne.
to ? 3. mai 2017 00:24
... ja nii oleks väga hea oviirisugustele silmaklappidega tõusikutele.

miks peab abielus olema 2. mai 2017 22:50
Tunnen ühte väga toredat naist, kes on üles kasvatanud kolm edukat last ning, kes on maal kogukonnas eestvedaja, lisaks juhib rahvatantsurühma jne. Ta on koos oma mehega, lapse isaga need lapsed üles kasvatanud - ainukene asi, et nad ei ole abielus. Ma kindlasti väärtustaksin seda ema ja ta võiks olla aasta ema. Ega ei hinnata ju, et peab olema aasta abikaasa, seega miks peab kriteeriumiks olema abielus olemine?
naine1 3. mai 2017 00:13
Ja kui nad nii toredad ja aktiivsed olid, siis kas nii palju siis lastestki ei hoolinud, et oma armastus ja pühendumine ka abieluga ära kinnitada. Et tahtsidki siis lihtsalt nii vabalt ja lahedalt elada.
Noo 3. mai 2017 09:51
Ja kuidas see elu neil siis ilma vormistamiseta nii palju vabam ja lahedam oli, kui ametniku juures ära käies oleks olnud ?
mees 2. mai 2017 22:46
normaalne jutt tegelt, eriti piinlik oli see nn. räpp, mida mingid suvalised hipid telekas esitasid, mage.
naine to mees 3. mai 2017 00:25
mis mees sa oled, supinahk, et niiviisi kenasid naisi maha teed. jäle!!
mine tööle!
mees 3. mai 2017 01:12
mida juttu, haha, mine tööle
siil 2. mai 2017 22:41
Meie president Kaljulaid siin väga promos kogukondi, et miks ei võiks aasta ema tiitel ka tulla edaspidi selliselt, et olenemata, kas abielus või vallasema, kas üks või kaks last aga, et kui palju ta jõuab...ilmselgelt peaks see siis olema esitatud kandidaat, valdade või kogukondade poolt. Kui mina võtan mütsi maha üksikema ees, kes kasvatab ÜHTE last, siis ilmselgelt on meie seas üksikemasid, pereemasid, kes pereelu kõrvalt teevad veel kogukondliku tööd vabatahtlikuna või hoiavad muid väärtusi üleval, kaasates teisi elanikke.
põgusalt 2. mai 2017 22:38
...kukkus nii välja,et panite väga pehmete sõnadega. TEGELIKULT EESTI NAINE elab Kevades ja Suves. Sügises oli eesti naine juba majanduslikult ebalev. Otsustas hoopiski Kiirele prooviks ühe teha.
juhhei 2. mai 2017 22:35
Olen ka üksikema, aga saan Oviiri mõttest, mis ta meedias ütles, algusest otsani aru. Ta ei solvanud teglikult kedagi minutaolist. Solvangud tulid hiljem. Jah, ta oleks kogenud poliitikuna seda ette nägema pidanud! See on tema viga küll. Üksiemadus on mitmetahuline ja paraku tekkis kogu selle arutelu käigus mõndgai väga solavavat ja üldistavat. Ma olen piisavalt vana ja elukogenud ja VÄGA see kõik ei häirinudki. Aga Oviir on ju oma arvamustes õigel teel ja ma teda ei viskaks tulle küll!
kaua võib 2. mai 2017 22:33
tädi, kas sa juba ära ei tüdine? puhka jalga väheke.
vana parm 2. mai 2017 22:43
ja väga oluline on õigesse parteisse kuulumine ja vene ajal oli isegi NLKP super partei sellistele
sõbrake 2. mai 2017 23:41
kki tädi on natuke targem kui sina?
Triin 2. mai 2017 22:21
Ega kõik ei saa ja ei peagi aastaemad olema. Ei ole vaja propageerida üksikemadust, see on siiski naiste hädavariant, kui ei leia sobivat meest.Iga naise ürgne soov on olla abielus ja omada kõrval tuge. Mõnigi koht võiks jääda, kus on au sees traditsiooniline peremudel. Neid ringijooksvaid mehi reklaamitakse niigi.
Mann 2. mai 2017 23:45
Eks enamusel ole alguses see "sobiv" olemas. Ajapikku selgub alles, et polnud sobiv. Üks või teine. Võib ju valida siis aasta pere, kus on ema+isa+lapsed. Mehe olemasolu ei tee naisest head ema.
no selge 3. mai 2017 07:06
siis sa ei kvalifitseeru "aasta emale". Või tahavad kõik üksikemad saada seda tiitlit? Tulge mõistusele, isegi kõigile tublidele abielus emadele ei jätku! Milleks selline seakisa üldse selle valimise ümber?! Rikute ära selle ilusa emadepäeva traditsiooni! Toetan Naisliitu ja Siirit ! Olen pikka aega abielus, kasvatanud üles kolm tublit last ja ka jään sellest tiitlist ilma! Aga ma naudin emadepäeva ja aasta ema valimist teleri vahendusel ! Kaunist saabuvat pidupäeva kõigile emadele!
to triin 3. mai 2017 00:30
traditsioon traditsiooniks, aga- ürgne jäägu siiski minevikku. tänapäeva naised on küllalt tublid, et ise hakkama saada. ja kui otsustatakse laps muretseda, siis olgu ka see nii.
loen ja vaatan neid nn abieluinimesi, kes võiksid ju olla oma kaasade olemasolus rahus ja õnnes olla, aga ei- vaja suskida ja salvata üksikuid.
olen pigem 100x üksi, kui mõne vinguva, paksu, joodiku või laisaga.
Ah nii 2. mai 2017 22:19
Ise polegi oma lapsi üles kasvatanud, vaid karjäärinaisena teisi ära tallanud,et kõrgemale ronida ja nüüd alla sülitada, üksikemade pihta.
naine1 to Ah nii 3. mai 2017 00:16
Kle üksikema, rahune maha ja loe uuesti, mida Oviir ütleb. Ära kujuta ette, vaid saa aru, mida ta räägib. Mingit sülitamist pole olnudki.

Kulla Oviir! 2. mai 2017 22:17
Kui mina kavatsen teispoolsusesse ära minna ja naine jääb lastega üksi siis kas ta on halvem ema kui see kelle kõrvale heidab õhtuti tema nn seaduslik mees.
kuule sina 2. mai 2017 22:30
Jah, ta on siis halb ema, kui ta ei arvesta teie laste tundeid! Hea ema räägib ja arutab lastega läbi, kuidas edasi, annab lastele aega uue issiga kohanemiseks, võibolla saab oma uue partneriga lihtsalt kokku ja käib temaga väljas, aga ei hakka UUE ISAGA oma lapsi traumeerima ega lase teda kohe oma koju ISA asemele PEREMEHETSEMA! Kui ema armastab oma lapsi, siis teisel ringil peaks ikkagi olema juba prioriteediks laste HEAOLU!
Pista see uus issi endale sinna kui tahad aga minu kodu jääb sellest rüvetamata. 3. mai 2017 01:05
Oi issaristike 2. mai 2017 22:30
Kui teie kavatsete teispoolsusesse kolida, siis saab teie abikaasast kahjuks lesknaine/leskmees. Kasvatab üksi lapsi ja on üksinda lapsi kasvatav ema/isa. Neid mõisteid ei maksaks segi ajada kas saatuse tahtel vallaslapsi kasvatava vallasemaga või siis sarisigijatega.
aasta emaks ikkagi ei kvalifitseeru 2. mai 2017 22:35
Lesed ei kvalifitseeru ju samuti, ainult abielus naine kvalifitseerub.
????? 2. mai 2017 22:59
Ei, ta ei ole sellepärast, et Sina hinge heitsid, HALVEM EMA! OH SA TOTU KÜLL!
OVIIR PIDAS SILMAS emasid, kes laste heaolule mõtlemata, pidevalt partnereid vahetavad. Tea, kas sinu lapsed oleksid ikka särasilmsed ja rõõmsad, kui õige pea, peale sinu lahkumist, uus isa majja peremehetsema tuuakse? Vot sinu naine on siis HEA EMA, kui ta ARVESTAB lastega ja teeb koos nendega õiged valikud!
Kuuli 3. mai 2017 00:13
No Oviiri silmade läbi ei kvalifitseeru ka emad, kelle abikaasad on surnud. Abielus peavad ju olema!!!! Ja see ongi absurdne! Tean isiklikult kahte ema, kes üksi kasvatavad 4 alaealist last, kuna mehed otsustasid teise ilma minna....need emad väärivad AASTA EMA tiitlit, sest nemad on üksi kahes rollis...ja kui neil ka oleks keegi kõrval, siis nende laste isa see uus mees ei asenda ju kuidagi....lastele on ikka EMA see kõige lähedasem!
nõus 3. mai 2017 00:25
aga ma siiski arvan, et prioriteedid pandi paika 20 aastat tagasi , arvestates traditsioonilist peremudelit. Ja kuna keegi pole selle üle varem pead murdnud, siis nõnda ta on jäänudki.
Andke oma 2. mai 2017 22:16
töökoht nooremale minu vanaema ytles et peale 70 aastat algab ahviiga.
jättes kasutamata 2. mai 2017 22:15
võimaluse vait olla määras oviir-naine end ise sinna kus ta on ja veel hullem kus ta olema saab, s.o. teemast kõrval
pensionär 2. mai 2017 22:12
Ideaalne on ikka ema ja isa olemasolu,mille poole tuleks püüelda ja selleks ongi aasta ema valimine. Üksivanema või üksikuks jäänud vanema puhul pole tegu nende mõnitamisega,pole vaja tunda kellelgi ennast solvatuna kuid sellesse valikusse nad lihtsalt ei kuulu. Kui leitakse,et vaja neid tunnustada,siis vaja luua nende jaoks eraldi tiitel näit. aasta üksikema.
mis siin vaielda? 2. mai 2017 22:11
No see aasta ema tiitel läheb ju igal aastal ainult ühele ja kui reglemendis on kirjas, et peab olema pereinimene ning lapsed koos oma mehega üles kasvatanud, peale selle veel peaks see ema olema ühiskondlikult aktiivne ja tegus. Siis selle järgi valitaksegi, ükskõik, kui paljud üksikemad seda tiitlit ka sooviksid. Keegi ei keela ometi neil ka tubli olla . Tehku üksikud enda seast ka valikud omas kategoorias. Kõik ühe mütsi alla ju ei mahu.
Mofo 2. mai 2017 22:51
Hästi öeldud, tegelikult antakse see tiitel ikkagi pigem muude tegevuste eest (tööalased), milline see inimene tegelikult emana on ei huvita tegelikult kedagi.
Pr. Oviir 2. mai 2017 22:08
Tegite kindlasti õige otsuse. Head kevadet ja suve Teile.Siiralt.
aga 2. mai 2017 22:45
Pr.Oviirile tugevat närvi,sest Z--Õ-ÄÖÜ Põlvkonnad on juba maast madalast ajupestud hüpersuper neiud-naised kellele ei meeldi abielu ja lastekasvatamine,meeldib ainult nautida elu,just väga tugevad isiksused on abielus ja lastel on inimväärne elu.lapsed vajavad nii isa kui ema,kuid üksikemad --lesbiemad--homoemad võiks teha sellise ürituse mis on sobilik kultuurimarxismi järgijatele.
Njah 2. mai 2017 22:07
Parimat peremudelit pole lihtsalt alti olemas. Inimesed ei sobi kokku. Need inimesed ei ole selle pärast halvemad. Neil on raskem, aga ideaalset peret ei saa alati luua. Kas peab hambad ristis kannatama alkoholismi , perevägivalda või seda, et mees kaob.
Sellisel juhul 2. mai 2017 22:06
peavad molemad olema kristallpuhtad ja seda ka enne abiellumist. kasvata oma tytart Siiri.Sai tutvuse läbi hea töökoha .

Lopetagu 2. mai 2017 22:01
t.ahab näidata et Naisliit ka teeb midagi .
see naisliit on mõttetu 3. mai 2017 00:24
loodan, et see oviir sealt raha ei saa.
öökull 2. mai 2017 21:58
Siiri Oviir on küll abielus ja sünnitanud 3 last, kuid lapsed kasvatas üles vanaema. Siiri kui tõsine karjäärinaine töötas ja samal ajal õppis kaugõppes Tartu ülikoolis juurat. Selge, et tal polnudki aega oma lapsi ise kasvatada, aga on ta ikka õige inimene sõna võtma teemal, kes on parim ema? Siiri ise ei ole seda kindlasti.
lapsevanem 2. mai 2017 21:52
Emana on Siiri Oviir ebaõnnestud- tütar Liisast kasvatati üksikema.Sellisena ei sobi Siiri Oviir ka Eesti Naisliidu juhatusse.
3. mai 2017 06:52
Ja veel abikaasaga koos kasvatati.
Mis te selle Oviiri kallal norite 2. mai 2017 21:50
jumala õige ju on,et naine,kellel 10 last 12-ne erineva mehega,EI OLE AASTAEMA ja NOORED ÜKSIKEMAD ARVAVAD,ET MEEST POLE VAJA, AGA SEE ON NENDE upsakus, ON IKKA KÜ´LL. Eks arva ju paljud,et nemad kõige targemad ja maakera sees sellest veel suurem maakera
kas ikka on nii? 2. mai 2017 21:57
Ei usu, et ükski naine jätab maha toetava ja targa mehe.
Mofo 2. mai 2017 22:38
Praktikas ikka jätab ja kuidas veel, paljud kaasaegsed naised on "mina mina mina mina" suhtumisega, hea veel kui 2-3lt mehelt ka alimendid saab siis hea sissetulek ka garanteeritud. Praktika pole küll päris oma kogemus, kuid teiste pealt nähtud küll.
Eesti Naistele 2. mai 2017 22:03
Naine teeb mehe. Kui mees mandub, siis pole õiget naist ta kõrval olnud !
Kui mees mandub, siis ei saa ka olla naist. Suhe on vastastikune !
NB! Loomulikult on elus erinevaid geisse, kuid kooselu pole meelakkumine , vaid kunst!
kas ikka on nii? 2. mai 2017 22:27
Ei maksa mehi niiviisi alavääristada nagu Teie, öeldes, et naine teeb mehe. Täiskasvanud inimesed ei tiku teineteist ümber tegema.
Mofo 2. mai 2017 22:39
Noooo, taaskord, praktikas ikka teevad või vähemalt proovivad ja kuidas veel.
Semjon Seamu2n 2. mai 2017 23:23
kui abiellutakse, siis mees loodab, et naine ei muutuks, aga naine mõtleb, et ehk mees ikka muudab ennast
Liina 2. mai 2017 21:49
Asi pole ju selles, mida Oviir väärtustab. Uskugu ja väärtustagu, mida ta tahab. Asi on selles, millise halvukspanuga ta käsitles väga suurt osa Eesti naiskonnast. Ta on siiski Naisteliidu eeskõneleja, ja minu arust selline asi ei kõlba. Olgu kuidas on, aga näpuga teiste pihta näitamine on kasvatamatuse ja rumaluse tunnus. Minu ema oli üksikema ja ta elas väga raskelt seda üle. Elu lõpuni süüdistas ainult ennast, et oli halb naine ja sellepärast vahetas isa ta noorema vastu välja. Selle Oviiri sõnade tõttu oleks ta ilmselt 3 kuud iga õhtu patja nutnud. Ma ei saa aru, kas inimesel pole mõistust või südant. Kui raske on teha pöördumine raske saatusega naiste poole ja paluda vabandust!!!???
kuule LIINA 2. mai 2017 22:09
Kas Sinu ema, olles üksikema, tutvustas igal jõuluõhtul teile UUT ISA? Kui ei, siis mõtles ta ikka ennem oma laste heaolu peale. Te SUURED Oviiri kritiseerijad, küsige nende paljude LASTE käest, kas nad on olnud õnnelikud nende sisse välja kõndivate võõrasisade käe all? Kas need lapsed ikka on ÕNNELIKUD? Emad otsivad ainult oma ÕNNE TAGA aga ei tule selle pealegi, et vähesed mehed hoiavad võõra mehe lapsi, nagu enda omi.( koeral peab ka olema oma kutsikate lõhn juures ). LÕPPKOKKUVÕTTES ÜTLES SIIRI OVIIR ÕIGESTI!
Mann 2. mai 2017 23:52
Ja mille nimel peaks üks naine (hea ema?) kannatama välja ühte meest kui see on joodik, liiderdaja või vägivallatseja? Algul oskavad ikka mehed säraküünlana särada. Aga mitu korda hullem on ema, kes ise kannatades ja lapsi kannatama pannes elab sellise mehega koos.
tead Mann 3. mai 2017 00:37
Seda enam! Kui on olnud vägivalda peres ja sealt laste heaolu silmas pidades lahkutud, siis seda enam tuleks mõelda, kellega ja kui kiiresti leivad ühte kappi panna. Kordan: HEA EMA MÕTLEB uuele ringile minnes 9 korda enne läbi, mis on tema LASTELE HEA,
Ma ei tea,mille üle naerdi või ironiseeriti, aga see on juba Eestis varsti täiesti tavaline, et ühed tegin sellega ja teised tegin tollega, aga mida lapsed tundma peavad vot seda laulusõnad ei kirjeldanud
aga 2. mai 2017 22:50
just halvad naised vahetatakse välja ja üksikemad teevad endast märtri ja ohvri,tehke kõigile naistele aastaema--lesbi--homo-üksikema.Kooselu ja abielu ongi see kunst kus antakse võrdselt panus õnnelikuks eluks.
E 3. mai 2017 11:40
jah, kui lahku minnakse, siis ongi ALATI naine syydi. Toenaoliselt oligi loll, lohakas ja litsakas. Mees oli vaene illikuku kannataja, naine tegi liiga - hyppas rusika otsa koguaeg. Mis mehel, vaesekesel, muud yle jai.
aga 2. mai 2017 22:52
mida ta peaks vabandama ei pea,sest naisliidu eeskirjas on selgelt öeldud,kellele määrata.
Pr. Oviir ju vabandas 2. mai 2017 23:03
Mina kuulsin "Radari" saates, kui ta ütles, et vabandab veel kord. Järelikult on juba ka varem vabandanud.
see oviir 3. mai 2017 00:26
pole oma lapsi kasvatanud ju siis ja ongi külma südamega naine. rta ei vääri naisliidu kohta. tütar tal ka üksikema.
to Liina 3. mai 2017 08:53
Need,kes ennast Oviiri sōnadest puudutatuna tundsid-ju siis oli selleks pōhjust.
nii 2. mai 2017 21:49
Siiri Oviir, olete õigel teel.Ärge kuulake õelutsejaid. Eesti pere mudel on ja jääb - ema,isa ja lapsed.Kellel pole õnnestunud nii toimida - oma probleem! Jätke traditsiooniline pere rahule ja võtke nendest eeskuju!
nojah 2. mai 2017 21:47
Kärgpere ei sobi, kus see laps tuli kurg tõi,või leiti kapsalehe alt?
Tobujussidele 2. mai 2017 21:46
aga ongi vaja lapsele nii ISA kui EMA !

Küüniline 2. mai 2017 21:35
Püüdleme ideaali poole? Aga kui see "püüdlemine" ei ønnestu? Siis loobime kividega inimesed surnuks?
eelkõige häirib mind 2. mai 2017 21:44
et mõnitatakse leski, kes pole saanud selleks mitte midagi ise teha, et kaasa on õnnetuse või haiguse tõttu lahkunud.
miks? 2. mai 2017 21:49
Miks te siis leski mõnitate?
loen sinu kommentaari 2. mai 2017 22:14
ja ei saa aru, kus see SIIRI OVIIR leski mõnitas? Mõnitas kuskil või? Kui Sa pidevalt mehi ei vaheta ega sellega oma lapsi ei traumeeri, miks sa siis tunned ennast PUUDUTATUNA? Ma tõesti ei mõista?
Vello 2. mai 2017 21:58
Hetkel ju Oviiri loobitakse!?
Seesama feministlik- "tolerantne" seltskond. Kui keegi ütleb midagi, mis teatud prouadele ei meeldi, siis läheb kohe lahti. Naiselik "šovinistlikest" meestest erinev asjaajamine? Ha-ha! Pange aga samas vaimus edasi. Aasta šovinisti tiitel on muidugi kompliment, kuid mind pigem häirib see krooniline Eesti mehe peedistamine. Me kõik nagu oleksime jobud, kaasaarvatud minu 1,4 aastane väike poeg, kes veel rääkidagi ei oska. Mis sest, et mul oli ema, kellest ma väga hoolisin. Või see, et mul on naine, kellest ma väga hoolin. Aga pole hullu, Eesti mees ju ei vingu ja kannatab ära. Vähemalt meedias mitte. Või siis läheb minema ja üks aasta ema kandidaadist üksikema on jälle juures...
Igatahes edu järjekordse mõttetu teema lahendamisel!
to Vello 3. mai 2017 08:49
Tubli, ōige kommentaar. Sallivad kukuvad kohe ründama kui keegi teisel arvamusel on. Eriti nōme on see Aasta Ema laul. Ma siiani ei saa aru mida Oviir valesti tegi? Julges välja öelda oma arvamuse ja sellele kindlaks jääda. Ja sellepärast peaks ta nüüd vabandust paluma? Kes Oviiri sōnadest ennast puudutatuna tundsid, vaadaku peeglisse, ehk oli Oviiri sōnades terake tōtt.
Raivo 2. mai 2017 21:34
Ärge valige kedagi ja on kõik rahul.jääb sapp välja oksendamata ja kõik teised poriga üle loopimata.
Annika 2. mai 2017 21:32
Kui michael oleks muutunud, vägivaldseks näiteks, ka siis sierikene oleks nii uhke ja enesekindel
tegelikkuses 2. mai 2017 21:45
on siiri ja mihkel olnud ju väga kehvad kasvatajad olnud. liisa teatavasti lahutas oma abielu. häbi!
kuidas on nendega, kes on lahutatud pärast laste iseseisvumist? 2. mai 2017 21:30
Keegi ei vaidlusta mõlema vanema olulisust, ehkki mõnel juhul, kui isa on näiteks õnnetuses või haiguse tõttu hukka saanud, ei ole ju midagi teha, seda tublim peab ema olema, ja on väga kahju, et sellist ema justkui poolikuks või puudulikuks peetakse. Teiselt poolt, on hulk peresid, kus lapsed kasvatati koos üles, kuid peale nende iseseisvumist leiab isa endale "uue väljakutse". Kas selline mahajäetud ema on tõesti nii suur süüdlane, et enam järsku ei kvalifitseeru aasta emaks, ehkki veel aasta tagasi oleks ema ja vanaemana, eduka õpetaja, arsti, inseneri, ettevõtja või taluperenaisena, vabalt kvalifitseerunud.
Keskaeg 2. mai 2017 21:29
Meie oleme see eliit? masendav!
loomulikult 2. mai 2017 21:27
on vaja nii isa kui ema. Muu jutt kahest isast-emast on vaid rumalus ja inimestele peale sunnitud hälve.
r. mets 2. mai 2017 21:46
no siil priidik tahab kahte isa!
huubert lahke 2. mai 2017 21:26
Mida see pealkiri siis öelda tahab?
2. mai 2017 21:40
Tahab öelda,et kahest emast ja kahest isast ei saa korralikku peret.
ei usu 2. mai 2017 22:08
et seda öelda tahab, ringvaade ju puhta seksuaalhäIvetega inimeste mängumaa. ja ma ka ei usu, et oviir üldisele PDmeelsusele vastu oleks.