Foto: TAIRO LUTTER
Katharina Toomemets 2. mai 2017 18:23
Räppar Beebilõust on juba mõnda aega elu vanglatrellide tagant vaadanud, kuhu ta saadeti veebruaris toime pandud relvastatud poeröövi eest. Vahepeal annab mees endast ka sotsiaalmeedia vahendusel märku.

Paar päeva tagasi avaldas Beebilõust Instagramis pildi paberile kirjutatud ridadest. Pildi juures on tekst: "Sõnumid tsoonist. "Ma loen neid sõnu, lauseid, vaatan seda teksti ja tahaks selle siis põletada. Miks? Sest see tekst on liiga hea, liiga aus, liiga fakin päris... Ja ma pole nii väga kindel kas see kaheperseline mängumaailm händlib selle päris kunsti ära... Kas see maailm on seda kunsti üldse väärt?" Mo aknal on trellid ja rõske on torn, neis sõnades nii mõnusalt valus see äratundmine on..."

Räppar, kodanikunimega Andrus Elbing, kirjutab, et tänab kõiki inimesi, kes on talle vanglasse kirjutanud ja joonistanud. "Tänan nende heade soovide ja sõnade eest. Need hoiavad moraali üleval. Kuid siit vanglast ärge oodake mult vastust. Juhtus see, mis juhtuma pidi. See polnud rööv ega röövi katse, te ilmselt teate seda isegi... Vastused tulevad siis, kui selleks on õige aeg. Mulle lähedased inimesed tunnevad end juhtunus süüdi. Teile ma siiski pean vastama ja siin see on. (Inspireeritud Räpase Päeviku luulest)."

Sellele järgnevad read, mis kannavad nime "Kui küsinud sa oleks "Söber, kuidas läheb?"":

Mo aknal on trellid ja rõske on torn,

külma talve õudusunenäos ette ma nägin.

Süda, südamest ma ei räägi,

see valukoja katel,

sulataks need talvekuud hetkega läbi.

Kuid jäine veebruar sulab alles augusti algel,

ärkavad vesuuvid, marud mo's koos siis.

Seni ma kirjutan sea silma valgel,

et need sõnad öörahu siin tooksid.

Andestada, söber sulle, kuidas ma küll saaksin,

kui andestada endale ma ei suuda.

Andestust, kui keegi, paluma peaks siin,

siis olen see mina, vastuolude bermuuda.

See põletav süütunne las mo kanda jääb,

ma ikka ise, keegi mind ei käskind.

ja kui küsinud sa oleks "Söber, kuidas läheb?"

oleks ma valetand, et hästi.

Postituse kommentaaridest selgub, et nende ridade inspiratsiooniks sai Beebilõusta sõbra kirjutatud luuletus, mille too räpparile märtsis kirjaga vanglasse saatis. Esialgse luuletuse on sõber, artistinimega Räpane Päevik, postitanud ka oma Instagrami lehele.