Tele

"KUUUURIJA" VIDEO | Mootorrattaga kihutanud Andre: "Soovisin teha oma tüdruksõbrale üllatust!" (355)

Toimetas Marge Sillaots, 2. mai 2017 11:05
Andre ja Gabriele.Foto: Tiina Kõrtsini
21. aprilli õhtul Tallinnas politsei eest põgenenud mootorrattur Andre soovis enda sõnul teha oma tüdruksõbrale üllatust ja viia ta romantilisele sõidule mere äärde. Andre tüdruksõber Gabriele ei teadnud aga, et poisil juhtimisõigus puudub.

Intsident vapustas avalikkust ja tekitas emotsioone veel nädalaid hiljemgi. Piirkiirust ületanud mootorrattur Andre, kellel polnud sõiduõigust ja sõitis registreerimata mootorrattaga, ei peatanud sõidukit politsei märguande peale, vaid kihutas edasi.

Videolindilt on näha ohtlikke manöövreid ja metsikut tagaajamist, mis lõpeb sellega, et politseibuss rammib mootorratast selja tagant ning sõitjad lendavad ratta seljast kõrge kaarega.

Andre vanaisa Lembit, kes on Andrele suureks eeskujuks olnud, on arvamusel, et Andre oleks pidanud siiski käskluse peale seisma jääma, kuid nüüd tuleb eluga lihtsalt edasi minna.

"Vanaisa tahtis ülikooli ajal endale mootorratast osta. See oli mulle väga motiveeriv, kuna tema tahtis unistuste tsiklit osta ja tal ei tulnud see välja − tahtsin vanaisale näidata, et ma olen parem ja kõik on võimalik!" rääkis Andre saates "Kuuuurija".

Kuid kas politseibussi juhi otsus rammida eest ära sõitvat mootorratast koos kahe noore inimesega oli ikka õigustatud või mitte? "Meie liikluspolitseinikele ei tehta koolitust, kuidas oleks kõige ohutum sundpeatada sõidukeid. Kõik jääb ikkagi raha taha. Arvestades sellega, kui palju on meie riigis liiklushuligaane, siis tuleks panustada rohkem alarmsõidukite koolitusse ja jälgida tähelepanelikult seda, kes alarmsõiduki rooli satub," ütleb saatejuht Katrin Lust.

Samal teemal

02.05.2017
Selles riigis ma küll ühtegi viga teha ei tahaks
27.04.2017
Lugejate kirjad | Kas politsei käitus mootorratturit rammides õigesti?
26.04.2017
Juhtkiri | Politsei peab korrektsusega eeskujuks olema
25.04.2017
FOTOD | Pirital tegid avarii põgenev autojuht ja teda jälitanud politseisõiduk

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee