Inimesed

Boriss Grebenštšikov näitas Eesti publikule oma uut palet (1)

Jaanus Kulli, 2. mai 2017, 04:00
UUS HINGAMINE: Seekord tuli Boriss Grebenštšikov Tallinna koos sümfooniaorkestriga. Orkestrit juhatas rokkbändi Okean Elzy klahvpillimängija Milos Jelic, keda Grebenštšikov kontserdi lõpus põlvitades tänas.Foto: Stanislav Moškov

Laupäeval koos sümfooniaorkestriga Nordea kontserdimajas esinenud Vene rokilegendi Boriss Grebenštšikovi viimaste aastate muutumist võis märgata nii välimuses – üleni mustas riietuses ja tumedate prillidega meenutas ta natuke stiliseeritud Tiibeti munka – kui ka rahunenud lavaolekus. 

Varasematest kontsertidest tuttav joviaalne jutustamismaneer oli asendunud vaid mõnel harval korral lugude vahele poetatud sõnaga "tänan". Küll aga asendasid tänusõna iga loo lõpus muusiku kerge kummardus ning näo ette tõstetud ja kokkusurutud peopesad.

Ühelt poolt on Grebenštšikov siinsele publikule vana tuttav, sest on Akvariumiga Eestis esinenud seitse korda. Ent viimastel aastatel on ta religiooni pöördunud ja uue näo on saanud ka tema muusika. Vähemalt kontserdi avapoole lood tundusid esimest korda kõlavat ka kõige andunumate Grebenštšikovi fännide kõrvus. Ükski neist ei pakkunud äratundmishetki, mis oleks saalis otsekohe vallandanud aplausitormi, kuid kõik palad – pikad ja eepilised, mis kokku moodustasid justkui tervikliku sümfoonilise tsükli – leidsid sooja vastuvõtu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. märts 2018, 12:19
Vene rokilegend Grebenštšikov on rängalt haige?
1. mai 2017, 09:13
Boriss Grebenštšikovi totaalne muutumine
29. aprill 2017, 04:00
Boriss Grebenštšikov esineb taas Tallinnas!
28. aprill 2017, 18:36
Boriss Grebenštšikov esineb taas Tallinnas! Seekord koos sümfoonikutega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee