Inimesed

Reedel otsiti Tartus osatäitjaid lastefilmi "Eia jõulud Tondikakul"

"Kaamera ees mängib täiskasvanu rolli, laps aga iseennast." 

Helen Pentsa, 25. aprill 2017 07:57
ET PINGE KAOKS: Enne kaamera ees küsimustele vastamist tehakse mängulisi hääle- ja liikumisharjutusi. Tähemaa ütleb, et sellega tuleb välja lapse loomulik olek.Foto: Aldo Luud

"Lapsed peavad olema loovad. Samas ka natuke justkui täiskasvanud, kes saavad asjadest aru ja pole hüperaktiivsed ega liiga aeglased," selgitab lastefilmi "Eia jõulud Tondikakul" prooviesinemise korraldaja Anu Tähemaa, kuidas osalejaid valitakse. Lõplik valik tuleb väga raske, sest andekaid lapsi on palju. 

Reede pärastlõunal on Tartu mänguasjamuuseumi Teatri Kodu ruumidesse kogunenud kümneid poisse ja tüdrukuid. Casting’u-päev on poole peal ja järjekordne lastegrupp ootab kannatlikult oma korda, lootuses saada filminäitlejaks. Nimelt otsitakse jõulufilmi "Eia jõulud Tondikakul" peaosatäitjaid, poissi ja tüdrukut, kehastama kümneaastasi Eiat ja Atsi. Samuti valitakse kõigi laste hulgast kõrvalosatäitjad. Õhus on tunda ootusärevust.

"Mina tahaks küll intervjuud anda," teatab kirju särgiga poiss Õhtulehe ajakirjanikku ja fotograafi nähes. Selleks pole hetkel aega, sest koridori astub Anu Tähemaa ja palub laste tähelepanu. "Lepime kokku, et kui teile mingil põhjusel ei tule teadet järgmisesse vooru saamise kohta, siis keegi pole kurb!" sõnab ta. Tähemaa selgitab, et filmi ei otsita last, kes on kõige ilusam või andekam, vaid hoopis osatäitjat, kes sobib kõige paremini rolli. "See ei tähenda, et sul oleks midagi viga," julgustab ta. Samuti räägib ta lastele, et näitleja peab olema kiiresti kohanev ja mis peamine – omanäoline!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.02.2018
GALERII | Lõppesid EV100 mängufilmi „Eia jõulud Tondikakul“ võtted
12.00.2018
GALERII | Algasid mängufilmi „Eia jõulud Tondikakul“ võtted
25.08.2017
VIDEO | Vaata, kes said peaosad lastefilmis „Eia jõulud Tondikakul“
28.09.2015
FOTOD | Vaata, mis filmid valmivad Eesti sajandaks juubeliks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee