Tommy Cash Rock Cafes
Katharina Toomemets | Video: Alar Truu 23. aprill 2017 01:23
"Tommy! Tommy! Tommy! Tommy!" skandeerisid Rock Cafesse kogunenud fännid laupäeva õhtul, et lavale tuleks Eesti skandaalseim räppar Tommy Cash. Mees andis Tallinnas oma Euroopa tuuri viimase kontserdi.

Tommy Cashi, kodanikunimega Tomas Tammemetsa, ei näe kodumaal just kuigi tihti esinemas ja seetõttu tõi laupäevane kontsert rokiklubisse täismaja. "Kolm VIP-piletit palun," soovisid fännid uksel. "VIP on välja müüdud," vastas neile piletimüüja. Ja Tommy tulekuni oli jäänud veel rohkem kui tund aega.

"Kas Tommy on teil siin väga suur staar? Ma tulin spetsiaalselt tema pärast Soomest kohale," räägib üks noormees. Siiski pole ta kõige kaugemalt tulnud fänn. Publik kirjutab, et Itaalias sündinud, ent nüüd Egiptuses Aleksandrias elav Simone Gaeta võttis ette teekonna Egiptusest Tallinnasse, et kuulda ja näha Tommy Cashi. "Tommy Cash on tõeline artist ning tema videod on kõik kunstiteosed," ütles mees Publikule.

Kui Tommy lõpuks lavale tuli tõusis Rock Cafe lae poole sadu mobiiltelefone, sest pea iga kontserdikülastaja tahtis selle hetke lisaks oma mälule ka sotsiaalmeediasse salvestada. Tommy oli laval üksi, taustal jooksid T-kujulisel ekraanil erinevad videod ja sellest piisas - oma energiaga ajas ta majatäie rahvast nii hulluks, et kogu Rock Cafe sõna otses mõttes rappus.

Publik varieerus tikk-kontsadel ja miniseelikutes ülimalt üles löödud tšikkidest kolme triibuga Adidase dresse kandvate õllekõhuga meesteni. Kõik aga hüppasid ja möllasid kaasa nii, et õhku, mida hingata, ei olnud juba siis, kui kontsert oli vaid kolm minutit kestnud. Cash ise vahetas vahepeal riideid, sest ilmselgelt oli ruumis liiga kuum. Fännidki ei peljanud särke seljast visata ja neid lava ees lehvitada. 

Tommyt olid teiste hulgas kuulama-vaatama tulnud ka Marje Hansar, Reno Hekkonens, suvesangar Kristjan Rabi ning Tommy tüdruksõbra ja manageri Anna-Liisa ema lauljatar Nancy.