Inimesed

Maailma raskeim, 500kilone naine kaotas poole kehakaalust (6)

Triin Tael, 22. aprill 2017 04:00
ENNE JA PÄRAST: Maailma kõige raskem naine Eman enne lõikust ja tänavu 3. märtsil India haiglas. Foto: Vida Press
Egiptlanna Eman Abd El Aty (36) oli pooletonnise kehakaaluga maailma kõige raskem naine. Ta ei saanud 25 aastat koduseinte vahelt välja – kuid nüüd on tänu maovähenduslõikusele paari kuuga 250 kilo alla võtnud.

India haigla, kus Emanile operatsioon tehti, kinnitab, et patsient on alla võtnud 250 kilo ehk poole kehakaalust. Lõikus Mumbai Saifee haiglas toimus BBC Newsi teatel alles kaks kuud tagasi. Arstide kinnitusel on Emani seisund varasemaga võrreldes imeväärselt paranenud: ta mahub nüüd ratastooli ja suudab üha kauem istuli püsida.

Kirurgide tiimi juht dr Muffazal Lakdawala ütles oma avalduses, et patsient võtab endiselt kaalus alla. Ent lapsena üle elatud insult tähendab, et Emani üks kehapool jääb endiselt halvatuks. Samuti kannatab naine ikka veel krambihoogude all ning tal on raskusi kõnelemise ja neelamisega.

ENNE JA PÄRAST: Maailma kõige raskem naine Eman enne lõikust ja tänavu 3. märtsil India haiglas. Foto: Vida Press

Haigla sõnul oodatakse nüüd, et patsient võtaks piisavalt palju alla, et mahtuda kompuutertomograafi. Siis saaks välja selgitada ka kunagise ajurabanduse põhjuse. Kuue kuu pärast saab Emanist uue rasvumisravimi katseisik. Parasjagu käivad läbirääkimised Ühendriikide firmaga, kus medikamenti toodetakse.

Pere sõnul kaalus Eman sündides viis kilo ja tal diagnoositi elevantsus, mille puhul jäsemed parasiidi tõttu üles paistetavad. 11. eluaastaks oli tüdruku kaal järsult tõusnud ja ta elas üle insuldi, mille tagajärjel ta jäi voodihaigeks. Tema eest hoolitsevad ema ja õde.

Guinnessi rekordiraamatu järgi pärib Emanilt maailma kõige raskema elusoleva naise tiitli ameeriklanna Pauline Potter, kelle kehakaaluks mõõdeti 2012. aasta juulis 293,6 kg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee