Inimesed

FOTOD | President Kersti Kaljulaid külastas Eesti Pillifondi tänukontserdi (6)

Toimetas Maily Mau, 19. aprill 2017 14:14
Kersti KaljulaidFoto: Ann Vaida
Eesti Pillifondi lisandus seitsmenda pillina 113-aastane tšello, mis anti Pillifondi tänukontserdil tähtajaliseks kasutamiseks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilasele Valle-Rasmus Rootsile. Kadrioru lossis toimunud tänukontserdil esinesid kõik kuus seni Eesti Pillifondilt pillid rendile saanud interpreeti, kes mängisid mitmesaja-aastastel hinnalistel keelpillidel ja tutvustasid nende pillide kõlanüansse.
Foto: Ann Vaida

„On suurepärane, et Eesti noored ja lootustandvad muusikud on saanud tänu Pillifondi ja erainvesteerijate toetusele kasutada suurepärased, vanad ja väärikad pillid. Pillid soetanud omanikud saavad kuulda oma instrumente nende uute kasutajate käes ja Eesti muusikaavalikkus saab kaasa elada uuele kvaliteedile, mille selline koostöö loob – seda nii muusikas, vastastikkuses toetuses ja usalduses,“ sõnas Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Kersti KaljulaidFoto: Ann Vaida

„On erakordne, et täna kõlavad Eestis koos sellisel tasemel pillid, mida siin varem kuuldud ei ole. Ja ma olen väga uhke ja õnnelik, et nende pillide elukoht on Eesti. Pisut enam kui aastaga on Eesti Pillifond eesotsas Marje Lohuaruga suutnud ainulaadsesse ettevõtmisesse kaasata erainvestoreid rohkem kui me oleks iial lootnud. Praegu kuulub Eesti Pillifondi seitse hinnalist ja ajaloolist keelpilli koguväärtusega miljon eurot. See on kingitus interpreetidele ja kogu Eesti muusikaringkonnale,“ sõnas kultuuriminister Indrek Saar.

Indrek SaarFoto: Ann Vaida

Ajaloolisi keelpille on maailmas hinnanguliselt säilinud vaid 7000 ringis ning seitse neist asuvad nüüd tänu erainvestoritele Eestis ning see annab meie interpreetidele võimaluse maailmatasemel edukalt esinemiseks. Kõrge kvaliteediga keelpilli omamine on hädavajalik eeldus, et läbi lüüa rahvusvahelises tippkonkurentsis orkestrandi, kammermuusiku või solistina,“ rääkis Eesti Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru. 

Marje LohuaruFoto: Ann Vaida

Samal teemal

14.11.2017
FOTOD JA VIDEO | Pillifondi kogu täienes enam kui 400 aasta vanuse viiuliga
06.12.2016
KUUS ÜLIHINNALIST PILLI: Eesti muusikud hakkavad mängima haruldustel
05.12.2016
Ajaloolised hinnalised keelpillid koguväärtuses 800 000 eurot ootavad Eesti muusikuid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee