Inimesed

PRINTS HARRY EMA DIANA SURMAST: "Surusin tunded alla, hiljem vajasin ravi." 

Triin Tael, 18. aprill 2017 04:00
JÄI EMATA ÕRNAS EAS: Prints Harry (pildil koos ema Dianaga 1988. aastal) tunnistab, et keeldus pärast ema surma temast mõtlemast, kartes endale veelgi rohkem haiget teha.Foto: Reuters / Scanpix

Prints Harry oli vaid 12aastane, kui tema ema Diana autoõnnetuses surma sai. Prints pihib harukordse avameelsusega, et keeldus pikalt leina ja igatsusega silmitsi seismast, kuid elas 20. eluaastate lõpus üle kriisi. "Olen ilmselt olnud mitu korda täieliku kokkuvarisemise äärel," tunnistab ta ja soovib, et vaimse tervise probleemid poleks enam tabu.

Prints Harry, tema vanem vend William ja viimase abikaasa Kate asutasid heategevusorganisatsiooni Heads Together (Pead Koos), mis on pühendunud vaimse tervise edendamisele. 32aastane Harry rääkis Briti lehele Telegraph, et on tõsiselt plindris olnud ja vajanud psühhiaatrite abi.

"Minu meetod sellega [ema surmaga] tegelemiseks oli pista pea liiva alla ja keelduda emast kordagi mõtlemast, sest mis kasu sellest oleks olnud? Mõtlesin, et see teeb mind ainult kurvaks, see ei too ema tagasi," rääkis prints 30minutilises harukordselt avameelses podcast’is. Oma hingevalu ema kaotuse pärast hakkas ta tunnistama alles 20. eluaastate lõpus, kui oli enda sõnul piinelnud kaks aastat täielikus kaoses. "Ma ei saanud aru, mis minuga lahti on." Harry tunnistab, et muutus agressiivseks ja tundis kanget tahtmist inimestele rusikatega kallale minna. Teisalt elas ta kuninglike ametikohustuste täitmise ajal üle ärevushooge. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.10.2019
Prints William muretseb noorema venna Harry vaimse seisundi pärast
27.10.2017
Prints Harry: „Inimesed veedavad liiga palju aega internetis.“
12.07.2017
Prints Harry: noored, pange mobla käest!
18.04.2017
Lady Gaga: "Raske on kirjeldada, mis tunne on ärgata iga päev kurvana ja siis lavale minna."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee