Inimesed

Tambet Tuisk: "Laoses said nii filmitegijad kui ka võtteplats esmalt preestri õnnistuse." 

Kais Allkivi, 15. aprill 2017, 04:00
EESTI ÄRIKAS LAOSES: «Mu tegelane oli rohkem kui kaks aastat Laoses elanud ja tundis end koduselt. Mina olin jõudnud sinna viis päeva tagasi. Pidin hakkama mängima midagi, millest mul ettekujutus puudus,» tunnistab Tambet, et võtete algul oli tal rabedavõitu tunne. Iga päevaga, kui ta kohalikust kultuurist rohkem teada sai, läks rolli kehastamine lihtsamaks.Foto: Kaader filmist / Oree films

Näitleja kirjeldab Laose-Eesti-Prantsuse koostööfilmi "Kallis õeke" võtteid ühtaegu kommunistlikus ja budistlikus Kagu-Aasias.

"Enne veel, kui filmima hakkasime, käis meil võtteplatsil kohalik buda preester, kes õnnistas sisse nii ruumid, kus filmisime, kui ka kõik näitlejad ja kaameragi," meenutab Tambet Tuisk filmivõtteid kaugel Laoses, kus ta kehastas kandvaimat meesrolli Laose esimese naisrežissööri Mattie Do põnevusdraamas. Tuleval nädalal jõuab film Eesti kinopublikuni.

Tambet mäletab, et võtted algasid esmaspäeval. Pühapäeva keskpäevaks seati nende peamiseks võttepaigaks olnud maja aeda üles lilledega altar. "Kõik panid ilusad riided selga. Pakuti pisut süüa, peamiselt puuvilju, ja sealset väga head riisinapsi, mida kutsutakse lao-Laoks," räägib Tambet ja näitab õhinaga oma kaamerast pilte tseremooniast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17. märts 2018, 00:01
Tambet Tuisk: „Mina tunnen vajadust rutiini järele. Pole paremat rutiini, kui veeta paar nädalat filmivõtetega kuskil kindlas keskkonnas.”
25. aprill 2017, 15:39
TÄNA "Radaris" Tambet Tuisk: kui mul peaks tekkima vajadus ära kaduda, siis läheksin Laose autopesulasse tööle
19. aprill 2017, 18:27
Laose-Eesti ühisfilmi režissöör: võttetehnika tuli meil Taist salaja üle piiri tuua
20. märts 2017, 11:46
TOHOH! Näitleja Tambet Tuisk mängib Laose õudusfilmis!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee