EESTI ÄRIKAS LAOSES: «Mu tegelane oli rohkem kui kaks aastat Laoses elanud ja tundis end koduselt. Mina olin jõudnud sinna viis päeva tagasi. Pidin hakkama mängima midagi, millest mul ettekujutus puudus,» tunnistab Tambet, et võtete algul oli tal rabedavõitu tunne. Iga päevaga, kui ta kohalikust kultuurist rohkem teada sai, läks rolli kehastamine lihtsamaks.Foto: Kaader filmist / Oree films
Kais Allkivi 15. aprill 2017 04:00
Näitleja kirjeldab Laose-Eesti-Prantsuse koostööfilmi "Kallis õeke" võtteid ühtaegu kommunistlikus ja budistlikus Kagu-Aasias.

Näitleja kirjeldab Laose-Eesti-Prantsuse koostööfilmi "Kallis õeke" võtteid ühtaegu kommunistlikus ja budistlikus Kagu-Aasias.

"Enne veel, kui filmima hakkasime, käis meil võtteplatsil kohalik buda preester, kes õnnistas sisse nii ruumid, kus filmisime, kui ka kõik näitlejad ja kaameragi," meenutab Tambet Tuisk filmivõtteid kaugel Laoses, kus ta kehastas kandvaimat meesrolli Laose esimese naisrežissööri Mattie Do põnevusdraamas. Tuleval nädalal jõuab film Eesti kinopublikuni.

Tambet mäletab, et võtted algasid esmaspäeval. Pühapäeva keskpäevaks seati nende peamiseks võttepaigaks olnud maja aeda üles lilledega altar. "Kõik panid ilusad riided selga. Pakuti pisut süüa, peamiselt puuvilju, ja sealset väga head riisinapsi, mida kutsutakse lao-Laoks," räägib Tambet ja näitab õhinaga oma kaamerast pilte tseremooniast.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad