Inimesed

Tambet Tuisk: "Laoses said nii filmitegijad kui ka võtteplats esmalt preestri õnnistuse." 

Kais Allkivi, 15. aprill 2017 04:00
EESTI ÄRIKAS LAOSES: «Mu tegelane oli rohkem kui kaks aastat Laoses elanud ja tundis end koduselt. Mina olin jõudnud sinna viis päeva tagasi. Pidin hakkama mängima midagi, millest mul ettekujutus puudus,» tunnistab Tambet, et võtete algul oli tal rabedavõitu tunne. Iga päevaga, kui ta kohalikust kultuurist rohkem teada sai, läks rolli kehastamine lihtsamaks.Foto: Kaader filmist / Oree films
Näitleja kirjeldab Laose-Eesti-Prantsuse koostööfilmi "Kallis õeke" võtteid ühtaegu kommunistlikus ja budistlikus Kagu-Aasias.

"Enne veel, kui filmima hakkasime, käis meil võtteplatsil kohalik buda preester, kes õnnistas sisse nii ruumid, kus filmisime, kui ka kõik näitlejad ja kaameragi," meenutab Tambet Tuisk filmivõtteid kaugel Laoses, kus ta kehastas kandvaimat meesrolli Laose esimese naisrežissööri Mattie Do põnevusdraamas. Tuleval nädalal jõuab film Eesti kinopublikuni.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.03.2018
Tambet Tuisk: „Mina tunnen vajadust rutiini järele. Pole paremat rutiini, kui veeta paar nädalat filmivõtetega kuskil kindlas keskkonnas.”
25.04.2017
TÄNA "Radaris" Tambet Tuisk: kui mul peaks tekkima vajadus ära kaduda, siis läheksin Laose autopesulasse tööle
19.04.2017
Laose-Eesti ühisfilmi režissöör: võttetehnika tuli meil Taist salaja üle piiri tuua
20.03.2017
TOHOH! Näitleja Tambet Tuisk mängib Laose õudusfilmis!