ABIELU, MILLEL POLNUD LOOTUSTKI ÕNNESTUDA: Värske raamatu väitel ei suutnud Diana prints Charlesile andestada tolle armastust Camilla Parker-Bowlesi vastu. Kroonprints püüdnud oma abielu päästa, kuid asjatult.Foto: Vida Press
Triin Tael 12. aprill 2017 04:00
Kaunitar ja koletis – selline pilt on seni maalitud printsess Diana abielust Briti troonipärija Charlesiga. Diana olevat mehe truudusetuse ja ämma-äia kalkuse tõttu aastaid piinelnud, enne kui otsis lohutust teiste meeste juurest. Kuid värske kõmuraamat näitab kuningliku paari abielu hoopis teises valguses.

Kaunitar ja koletis – selline pilt on seni maalitud printsess Diana abielust Briti troonipärija Charlesiga. Diana olevat mehe truudusetuse ja ämma-äia kalkuse tõttu aastaid piinelnud, enne kui otsis lohutust teiste meeste juurest. Kuid värske kõmuraamat näitab kuningliku paari abielu hoopis teises valguses.

Aprilli algul ilmunud paljastusraamatu "Prince Charles: The Passions and Paradoxes of an Improbable Life" ("Prints Charles: ennustamatu elu kired ja paradoksid") autor Sally Bedell Smith maalib Elizabeth II vanima poja ja tema väljavalitu Diana Spenceri abielust sünge pildi. Daily Mailis avaldatud katketest selgub, et kõmuline abielu oli märksa keerulisema suhtedünaamikaga, kui avalikkus aimab, ning algusest peale hukule määratud. Bedell Smith sai enda sõnul nii Diana kui ka Charlesi elust teada seni mahavaikitud nüansse. "Diana surmast täitub peatselt 20 aastat ning paljud näevad temas endiselt haavatud ja hüljatud naist. Aga tegelikult on asi palju keerulisem."

Diana oli Briti troonipärijaga tutvudes 19aastane. Charles oli unelmate poissmees, kuid aadliperest pärit Dianale jäi igaveseks okas hinge tema peiu armuloost Camilla Parker-Bowlesiga. Camilla Shandil oli 1970. aastate algul kindel peig Andrew Parker-Bowles, kuid tolle sõjaväeteenistuse ajal lubas ta endale põgusa romaani troonipärijaga. Ka siis, kui Camilla oli abiellunud ja emaks saanud, käis ta Charlesiga tihedalt läbi ning temast kujunes printsi usaldusisik. Kui Andrew pärast kahe lapse sündi üha rohkem võõrastes naistes käis, lubas ka Camilla endale vabadust soojendada üles armulugu kroonprintsiga. Charles oli sellise staatusega rahul ja jäänukski poissmeheks, kui ta poleks tundnud survet kinkida Briti kuningakojale troonipärija. Seetõttu kihluski ta Dianaga, ehkki tema südames oli Camilla. Siiski oli Charles Bedell Smithi väitel veendunud, et tema ja Diana suudavad ajapikku ehitada toimiva abielu. Pulmade eelõhtul tahtnuks kroonprints küll pageda, kuid võttis end kokku, et Diana tulevikku mitte rikkuda. "Charles piinles ja rääkis lähedastele, et hakkab Dianat armastama," kirjutab Bedell Smith. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (42)

Diana oli tubli ! 13. aprill 2017 14:02
Prints on väga ebameeldiv, suur häbematus oli petta kaunist olevust Dianat. Väga ebameeldiv mees,aga Diana pojad on väga meeldivad,austavad oma ema ,sest nad teavad kuidas isa emaga käitus selle ebameeldiva camilla pärast .Prints ja camilla on paras paar. Surnut tagarääkida ja teda teotada on inglaste ja teiste poolt suurhäbematus.
Njah 13. aprill 2017 17:32
Olen pannud tähele et reetmisega kaotab reedetu. Selllst meest pidigi pilkama
eh 12. aprill 2017 23:09
muidugi - eks sellepärast Tsaarls ju juba pulmaööl abielus Kamillakese kaissu jooksis, sest noor naine narris ja kolkis! Tegelikult piilus Traarli hoopis Daiäna vanemat õde, kuid tema narris ilmselt veelgi rohkem, nii tuligi noorema naiivsemaga leppida. Sest nende sugupuu on inglaste jaoks väärikamalt sinivereline kui Tsaarlsi enda taustal olev. Ja oli vaja noort tervet fertiilset naist sugu jätkama. Millega too õudne Daiäna ka hakkama sai. Kuna seal majas on püksid jalas vaid vanal Liisbetil, siis ei olnud kellelgi teisel mingeid vabu valikuid. Kui vanemal ajal olid õukonnas narrid, keda kuningad ülal pidasid, siis nüüd on narrideks saanud needsamad kuningapered ise, kellel aga rahvas priskelt elada lubab.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS