Inimesed

KÕMUTEOS: printsess Diana pilkas ja peksis prints Charlesi (42)

Triin Tael, 12. aprill 2017 04:00
ABIELU, MILLEL POLNUD LOOTUSTKI ÕNNESTUDA: Värske raamatu väitel ei suutnud Diana prints Charlesile andestada tolle armastust Camilla Parker-Bowlesi vastu. Kroonprints püüdnud oma abielu päästa, kuid asjatult.Foto: Vida Press

Kaunitar ja koletis – selline pilt on seni maalitud printsess Diana abielust Briti troonipärija Charlesiga. Diana olevat mehe truudusetuse ja ämma-äia kalkuse tõttu aastaid piinelnud, enne kui otsis lohutust teiste meeste juurest. Kuid värske kõmuraamat näitab kuningliku paari abielu hoopis teises valguses.

Aprilli algul ilmunud paljastusraamatu "Prince Charles: The Passions and Paradoxes of an Improbable Life" ("Prints Charles: ennustamatu elu kired ja paradoksid") autor Sally Bedell Smith maalib Elizabeth II vanima poja ja tema väljavalitu Diana Spenceri abielust sünge pildi. Daily Mailis avaldatud katketest selgub, et kõmuline abielu oli märksa keerulisema suhtedünaamikaga, kui avalikkus aimab, ning algusest peale hukule määratud. Bedell Smith sai enda sõnul nii Diana kui ka Charlesi elust teada seni mahavaikitud nüansse. "Diana surmast täitub peatselt 20 aastat ning paljud näevad temas endiselt haavatud ja hüljatud naist. Aga tegelikult on asi palju keerulisem."

Diana oli Briti troonipärijaga tutvudes 19aastane. Charles oli unelmate poissmees, kuid aadliperest pärit Dianale jäi igaveseks okas hinge tema peiu armuloost Camilla Parker-Bowlesiga. Camilla Shandil oli 1970. aastate algul kindel peig Andrew Parker-Bowles, kuid tolle sõjaväeteenistuse ajal lubas ta endale põgusa romaani troonipärijaga. Ka siis, kui Camilla oli abiellunud ja emaks saanud, käis ta Charlesiga tihedalt läbi ning temast kujunes printsi usaldusisik. Kui Andrew pärast kahe lapse sündi üha rohkem võõrastes naistes käis, lubas ka Camilla endale vabadust soojendada üles armulugu kroonprintsiga. Charles oli sellise staatusega rahul ja jäänukski poissmeheks, kui ta poleks tundnud survet kinkida Briti kuningakojale troonipärija. Seetõttu kihluski ta Dianaga, ehkki tema südames oli Camilla. Siiski oli Charles Bedell Smithi väitel veendunud, et tema ja Diana suudavad ajapikku ehitada toimiva abielu. Pulmade eelõhtul tahtnuks kroonprints küll pageda, kuid võttis end kokku, et Diana tulevikku mitte rikkuda. "Charles piinles ja rääkis lähedastele, et hakkab Dianat armastama," kirjutab Bedell Smith. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.07.2017
Raamat: Diana kallim Dodi al-Fayed oli kokaiinisõltlane
04.07.2017
PIINLIK NAER: prints Charles ja Camilla itsitasid põlisrahva tantsu üle
14.06.2017
PRINTSESS DIANA PIHTIMUS: "Püüdsin juba mõni kuu pärast pulmi veene läbi lõigata."
04.05.2017
Paanika Buckinghami palees: miks kutsus Elizabeth II kokku erakorralise koosoleku?!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee