Inimesed

Millisena mäletavad 65. hooaega tähistava Ellerheina tuntud vilistlased oma kooriaega?

Linnar Priimägi: esimestel kontsertidel Ellerheinaga liigutasin laval peamiselt suud 

Henry Linnard, Helen Pentsa, 8. aprill 2017 04:00
ÕPETAJA SUURE ­TÄHEGA: Ellerheina asutajat ja esimest peadirigenti Heino Kaljustet meenutavad vilistlased lahke ja heasüdamliku koorijuhina. Foto on pärit 1976. aastast Ellerheina ettevalmistuskoori proovist. Kui Kaljuste 1989. aastal suri, sai peadirigendiks Tiia-Ester Loitme, kelle mantlipärija on omakorda Ingrid Kõrvits. Foto: Rahvusarhiivi filmiarhiiv

Millisena mäletavad 65. hooaega tähistava Ellerheina tuntud vilistlased oma kooriaega?

"Muidugi ei osanud ma veel enamikku laule. Kuid Heino Kaljuste ütles lühidalt: "Liiguta lihtsalt suud!"" meenutab Linnar Priimägi, kuidas ta ­kaasati vastselt Tallinna Pioneeride Palee lastekoori läinuna kohe ka ­esinemistele. "Nii ma siis algul seisin seal ridades, seljas koorivorm – valge pluus, heledad lühikesed püksid, valged põlvikud –, ja minu panus oli vokaalselt üsna tagasihoidlik."

Kunsti- ja kirjandusteadlane, imagoloog ja kultuuripsühholoog Linnar Priimägi: "Läksin ­Tallinna Pioneeride Palee lastekoori laulma neljandas klassis, 1964 – pärast seda, kui Ene Üleoja oli mind "üle kuulanud". See väljend tuli praegu iseenesest, sest mäletan tema rangust hilisemates solfedžotundides. Küllap ta lihtsalt andis korralduse kohale tulla.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.01.2018
Linnar Priimägi kiskus noort kohvikuteenindajat põllest ning pildus remarke: töötagu siis kiiremini!
29.10.2017
VIDEO | Linnar Priimäel on palju küsimusi: kes otsustas, et ei tohi öelda neeger? Miks meie riik anti vaimselt alaealisele juhtida?
21.05.2017
Vene koorijuht: meil tulevad eestikeelsed laulud paremini välja kui venekeelsed
23.07.2014
Ellerhein võitis Itaalias koorikonkursil grand prix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee