ÕPETAJA SUURE ­TÄHEGA: Ellerheina asutajat ja esimest peadirigenti Heino Kaljustet meenutavad vilistlased lahke ja heasüdamliku koorijuhina. Foto on pärit 1976. aastast Ellerheina ettevalmistuskoori proovist. Kui Kaljuste 1989. aastal suri, sai peadirigendiks Tiia-Ester Loitme, kelle mantlipärija on omakorda Ingrid Kõrvits. Foto: Rahvusarhiivi filmiarhiiv
Henry Linnard, Helen Pentsa 8. aprill 2017 04:00
Millisena mäletavad 65. hooaega tähistava Ellerheina tuntud vilistlased oma kooriaega?

Millisena mäletavad 65. hooaega tähistava Ellerheina tuntud vilistlased oma kooriaega?

"Muidugi ei osanud ma veel enamikku laule. Kuid Heino Kaljuste ütles lühidalt: "Liiguta lihtsalt suud!"" meenutab Linnar Priimägi, kuidas ta ­kaasati vastselt Tallinna Pioneeride Palee lastekoori läinuna kohe ka ­esinemistele. "Nii ma siis algul seisin seal ridades, seljas koorivorm – valge pluus, heledad lühikesed püksid, valged põlvikud –, ja minu panus oli vokaalselt üsna tagasihoidlik."

Kunsti- ja kirjandusteadlane, imagoloog ja kultuuripsühholoog Linnar Priimägi: "Läksin ­Tallinna Pioneeride Palee lastekoori laulma neljandas klassis, 1964 – pärast seda, kui Ene Üleoja oli mind "üle kuulanud". See väljend tuli praegu iseenesest, sest mäletan tema rangust hilisemates solfedžotundides. Küllap ta lihtsalt andis korralduse kohale tulla.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon