Inimesed

Jalmar Vabarna: olen kitarrimängule ohverdanud elus nii mõndagi (5)

Katharina Toomemets, 8. aprill 2017, 04:00
«Ma jälgin setuks olles üht traditsiooni – mul käib Setumaa ajaleht. Püüan ikka nii palju kui võimalik kirikupühadel Setumaal kohal olla. Kõige olulisem, mida setud teha saavad on see, et nad elavad setuks olemisele ja Setumaale kaasa.»Foto: Stanislav Moškov

"Õpetajad ütlesid, et ma olin päris andekas pianist. Klaver jäi aga kõrvale, sest kitarriga oli nii palju tegemist," räägib muusik Jalmar Vabarna, kes on kitarrimängule ohverdanud elus nii mõnegi ala. Peale klaveri jäi kitarrile alla ka suusa­orienteerumine, mida Jalmar noorena lausa tipptasemel harrastas – 2006. aastal Venemaal peetud juunioride maailmameistrivõistlustel saavutas ta lausa 15. koha!

Muusikapisik on Vabarnate peres sees, Jalmari isapoolne vanavanaema on legendaarne setu lauluema Anne Vabarna. Jalmari kitarrimängu kostis vahepeal igas teises kodus, kui raadiod vahet pidamata ansambli Curly Strings lugu "Kauges külas" ketrasid.

Siis lõi Eesti muusikamaastiku aga täiega rappuma ansambel Trad.Attack!, kus kitarrivõlur Jalmar samuti pilli mängima hakkas. Tallinn Music Weekil esimese kontserdiga üles astunud bändil oli vaid viis lugu ja nad ei pidanud plaani eriti tihti esineda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23. märts 2018, 00:05
JALMAR VABARNA: folkbändi Zetod nimeks pakuti ka Prisked Konid
20. märts 2018, 11:05
Zetode laulja Jalmar Vabarna: bändi nimeks pakuti ka Prisked Konid
1. september 2017, 13:43
Täna algas artistide taotlusvoor Tallinn Music Weeki juubelifestivali muusikaprogrammi
16. juuni 2017, 15:46
FOTO | Vaata, kui vingel laval Trad.Attack! Venemaal üles astub

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee