Film

GALERII: Vaata pilte Läänemaal Kuijõel asuvalt võtteplatsilt!

GALERII | Mängufilmi "Põrgu Jaan" esimene õuevõttepäev: trotsida tuli jahedust, pilvi ja mootorsae müra (7)

Kais Allkivi, 31. märts 2017, 23:29
ESIMESTENA VALITUD OSATÄITJAD: Meelis Rämmeld peategelase Jaanina Eia-nimelist talutüdrukut (Adele Taska) surnuks tunnistamas. «Režissöör ja stsenarist Kaur Kokk teadis juba siis, kui ta lugu arendas, et tahab Meelist Jaaniks. Seejärel otsisime parunit – Andres Lepik – ja Eiat. Kui need rollid olid paigas, sai hakata tegelema kõigi teistega,» räägib produtsent Katrin Kissa.Foto: Stanislav Moškov

„Tegelikult ei olnud nii külm, ma jäin vahepeal isegi hetkeks magama!“ naerab 15aastane Adele Taska, kes on surnud külatüdrukut kehastades pikka aega liikumatuna vankril lamanud. Väljas on kevadpäiksest hoolimata null kraadi, näitlejad soojendavad end duublite vahepeal pleedides-jopedes-kasukates. Teki sisse mähitud Adele sai aga võtte ajaks kaenlasse kolm soojakotti.

Kolmapäeva hommik. Kell näitab veerand üksteist. Noore režissööri Kaur Koka Põhjasõja-järgset aega kujutava müsteeriumi „Põrgu Jaan“ esimene välivõttepäev Kuijõe mõisa esisel on täies hoos.

Üles võetakse paariminutilist stseeni, kus osaleb ka Meelis Rämmeld peategelase Jaanina – mererannalt leitud mehena, kes ei mäleta oma minevikku, asub elama kohaliku paruni (Andres Lepik) juurde ning kild killu haaval avastama, kes ta on ja mida on varasemas elus teinud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

4. oktoober 2018, 19:34
GALERII | Esilinastus Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks valminud film "Põrgu Jaan"
29. september 2018, 00:01
„Põrgu Jaani“ lavastaja Kaur Kokk: „Režissöör peab olema kannatlik nagu maratonijooksja.“
14. august 2018, 11:37
TREILER | EV100 mängufilm „Põrgu Jaan“ jõuab oktoobri alguses kinodesse
1. juuli 2017, 04:00
Kuidas käib käsi Eesti 100. sünnipäeva filmidel?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee