Inimesed

Maailma tuhanded taliujujad kroolivad aasta pärast Tallinna jäises vees 

Urmas Vahe, 28. märts 2017, 04:00
KARASTAV UJUMISVÕISTLUS: Aasta pärast märtsis võtavad maailma taliujujad mõõtu Tallinnas. Võistlejaile rajatakse üheksarajaline bassein, niisama karastajaile aga eraldi bassein. Foto: Aldis Toome

"Kõik selle hooaja taliujumisvõistlused on peetud. Osavõtjaid pole vähemaks jäänud, pigem on neid isegi juurde tulnud. Saime kinnitust, et Eesti on tuleva aasta märtsis korraldatavateks taliujumise maailmameistrivõistlusteks valmis," ütleb Tallinna taliujumiskeskuse juhatuse liige Hannes Viherpuu rahulolevalt. MMiks valmisolekus said ujujad veenduda hiljuti: nimelt võtsid nad festivali "Pirita Open" raames mõõtu Admiraliteedi basseinis, kus peaks toimuma ka MM.

""Pirita Openil" peeti Eesti taliujumise meistrivõistlusi ja sel aastal ka maailma karikavõistluste viimast, 6. etappi. Tänavune "Pirita Open" oli järjekorras kaheksas ja korraldati MMi proovivõistlusena. Kohal olid 19 riigi esindajad, neist eksootilisemad Tšiilist, Brasiiliast ja Mongooliast.

Kahe päeva jooksul osaleti viiel ujumisalal ja tehti ühtekokku 796 starti. Iga ala kolm paremat said kaela Eesti meistrivõistluste medali ja võitsid ka MK etappide tiitlid," seletab Viherpuu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24. veebruar 2018, 15:13
PINGVIINIDE PARAADI GALERII ja VIDEO | Tartus suplesid külmakartmatud jäises vees
24. detsember 2017, 15:13
FOTOD JA VIDEO | JÕULUKÜMBLUS: tormi trotsivad talisuplejad kastsid end sisse
27. veebruar 2017, 08:00
TALIUJUMINE: Kuum särts külmast veest
21. jaanuar 2017, 19:57
Vapper naine Polina Mattisen harrastab talisuplust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee