Inimesed

Juubilar Sirje Eesmaa: Viru varietee lavalt diktorimikrofoni taha! (28)

Sirje Presnal, 27. märts 2017 04:00
ENDINE VARIETEETANTSIJA: Tudengieas sai Sirjest Viru varietee üks põhitantsijaid. Sarmi jagus neiul ka teleekraanil. Pilt on pärit 1999. aastast, kui ta töötas juba TV3 uudistesaates. Foto: Õhtulehe arhiiv

Pole vist palju neid, kes teavad, et armastatud uudisteankur ja tänane juubilar Sirje Eesmaa tantsis Viru varietee algusaegadel selle põhitrupis ja oli kuulu järgi kõige saledama pihaga tantsijatar.

Sünnipäevalaps eelistas oma 65. sünnipäeva eel jääda tabamatuks. Seepärast jagab Õhtuleht mõningaid kilde, mis nopitud tema elulooraamatust "Sirje Eesmaa. Minu inimesed" (Tänapäev, 2014).

Sirje Hofferti lapsepõlv möödus Koplis Niidi ja Puuvilla tänava ristil – ühes neist 1920.–1930. aastail ehitatud puumajadest, mille aed oma metsikult kasvavate lillede, õunapuude ja tikripõõsastega oli nagu võlumaa. "Lapsi oli lähikonnas ikka palju, nii et rahvastepalliks kaks võistkonda kokku panna polnud mingi küsimus," meenutab Sirje raamatus. "Mina igatahes kapteniks ei kõlvanud, sest palliga pole mul kunagi häid suhteid olnud – ei püsi käes. Parimal juhul võisin rahvastepallis viimasena sisse jääda, sest pallist kõrvale põikamine tuli palju paremini välja. Hiljem iluvõimlemises oli sama lugu: sel aastal, kui tuli kohustuslik pallikava, mul head tulemust loota polnud."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.03.2017
Vahva video! "President" andis Sirje Eesmaale ja Katrin Lustile teleordenid!
27.03.2017
Annely Adermann: Sirje on reisidel ära kadunud, lõksu jäänud ja kunstnikul pea segi ajanud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee