Inimesed

Annely Adermann: Sirje on reisidel ära kadunud, lõksu jäänud ja kunstnikul pea segi ajanud 

Sirje Presnal, Kristel Rõss, 27. märts 2017 04:00
Foto: TV3

Annely Adermann, Sirje sõbranna ning kauaaegne TV3 kolleeg: "Arvan, et kaalukaim põhjus, miks Sirjet armastatakse, on tema soojus. Ta on ehe ja päris, temast kiirgab inimlikkust ja elutarkust. Teda oodatakse, usaldatakse ja hoitakse, sest ta tekitab mõnusalt turvalise tunde: maailm on pöörane, kuid Sirje toob meile kogu seda hullust vahendades lootuse, et kõik võib veel hästi lõppeda. Sirje esindab hääbuvat nn vana telekooli stiili, kus saatejuht pühendub eneseimetluse ja ego upitamise asemel eelkõige saate sisule. Imetlusväärne on ka see, kui kirglikult kaitseb ta kaunist ja korrektset eesti keelt ning head eneseväljendusoskust.

Kohtasin Sirjet esimest korda [ühe TV3 eelkäija] ETV uudistetoimetuse toas. Olin siis noor reporter ja vaatasin teda suure imetluse ja aukartusega. Selline eeskuju – tark, töökas, sõbralik, kaunis. Imetlen teda jätkuvalt. Ta on telestaar selle parimas tähenduses. Mulle teeb kõige enam rõõmu, et ta on hoolimata saatuselöökidest – ta on noore naisena abikaasa kaotanud ning lapsed üksinda üles kasvatanud – suutnud vaprust ja ilu hoides paljusid inspireerida.

Oleme koos palju reisinud, viimati New Yorki, ja võin öelda, et ta on suurepärane reisikaaslane, kes ei löö risti ette millegi ees. Juhtunud on igasuguseid lugusid ja reeglina on ka kõige hullemad õnnelikult lõppenud. Näiteks jalutuskäik Londoni turul, kus Sirje ootamatult kaduma läks ja kui mõne tunni pärast telefonile vastas, selgus, et oli ekseldes otse kuningapalee juurde jõudnud ning Charlesi ja Camillat näinud. Või kui Sirje Portugalis uljalt kivi otsa ronis ja tõusuvee tulekul lõksu jäi. Või kui matkal Norra mägedesse kummaline õhuvool tal juuksed särinal üles tõstis – nagu trollidel. Või kui Moskvas tänavakunstnik temasse portree joonistamise ajal armus. Või eriti kurioosne lugu ühelt Euroopa tuurilt, kus öömaja otsides bordelli sattusime.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.07.2017
Annely Adermann: kui puhkan, siis mõnuga!
27.03.2017
Vahva video! "President" andis Sirje Eesmaale ja Katrin Lustile teleordenid!
27.03.2017
Juubilar Sirje Eesmaa: Viru varietee lavalt diktorimikrofoni taha!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee