Üritused

EBU: anname Venemaale võimaluse osaleda Eurovisionil satelliidi kaudu (14)

Katharina Toomemets, 23. märts 2017 17:31
Foto: Teet Malsroos
Euroopa Ringhäälingute liit (EBU) ei kiida heaks seda, et Ukraina keelab Venemaa eurolauljal Julia Samoiloval riiki siseneda ja pakub Venemaale võimalust osaleda võistlusel satelliidi vahendusel.

 „Peame austama konkurssi võõrustava riigi seadusi, kuid oleme otsuses sügavalt pettunud, kuna see käib vastu meie Eurovisioni väärtustele ja vaimule, mille südames on ühtsus,“ teatas EBU ja lubas, et läbirääkimised Ukraina võimudega selle nimel, et kõik artistid ikka saaksid osaleda 62. Eurovisioni lauluvõistlusel, käivad. Nüüd on tehtud ennenägematu samm. Nimelt pakub EBU, et Julia saab siiski teises poolfinaalis, kuid seda satelliidi kaudu. Midagi sellist pole võistluse 60aastase ajaloo jooksul varem ette tulnud, kuid nii garanteerib EBU, et kõigil 43 registreerunud riigil on võimalus siiski osaleda.

Eurovisioni boss Jon Ola Sand ütleb, et nad jätkavad kindlasti läbirääkimisi Ukraina võimudega, et kõik osalejad saaksid siiski Kiievis lavale astuda. „Eurovision tuleks hoida poliitikast eemal ja seoses Julia riiki sisenemise keeluga tundus meile oluline pakkuda välja lahendus, mis selliste probleemide piire ületaks. Oleme pakkunud Venemaa rahvusringhäälingule võimalust esineda satelliitülekande kaudu.“

Samal teemal

12.03.2018
Venemaad Eurovisionil esindav Julia Samoiliva avaldas oma võistlusloo
15.01.2018
Mullu Eurovisionilt kõrvale jäänud Julia Samoilova loodab, et tänavu tuleb tema tähetund
22.04.2017
FOTOD | Eurovisioni lava on valmis! Vaata, millisel laval Koit ja Laura võitu püüdma hakkavad
13.04.2017
EBU: Venemaa jääb tänavuselt Eurovisioni lauluvõistluselt kõrvale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee