Üritused

Krimmi juht pahane: kõik riigid peaks Eurovisioni boikoteerima! (48)

Toimetas Marge Sillaots, 23. märts 2017 12:56
Sergei AksjonovFoto: AFP / Scanpix
Krimmi juht Sergei Aksjonov nimetab Ukraina otsust Venemaa esindajat Eurovisionile mitte lubada "äärmiseks tõpralikkuseks".

Välismeedia andmetel teatasid Ukraina julgeolekuvõimud eile, et Vene lauljannal Julia Samoiloval on keelatud maikuisel Kiievi Eurovisionil esineda. Aksjonovi arvates tuleks aga Kiievilt taolise otsuse valguses võtta õigus korraldada rahvusvahelist võistlust, vahendab LENTA.

"Arvan, et pärast sellist otsust peaks iga arukas inimene, kaasa arvatud Eurovisionil osalejad, boikottima Kiievis toimuvat võistlust," kirjutas Aksjonov oma sotsiaalmeedia kontol.

Ta lisab, et Ukraina valitsus on taas näidanud maailmale vastutustunde, moraali, au ja südametunnistuse puudumist.

Kolmapäeval teatas produtsent Igor Matvienko kommentaaris RT-le, et Eurovisioni korraldajad peaks olukorda sekkuma, kuna võistluse näol ei ole tegu poliitikute kogunemise, vaid muusikutega, kellel pole poliitikaga midagi pistmist.

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) ametliku teadaande kohaselt jätkatakse läbirääkimisi Ukraina ametivõimudega, et leida olukorrale lahendus. "Peame austama kohalikke seadusi, kuid oleme pettunud kõnealuses otsuses, kuna see on vastuolus nii võistluse olemuse kui väärtustega," lisas EBU.

Samal teemal

12.03.2018
Venemaad Eurovisionil esindav Julia Samoiliva avaldas oma võistlusloo
15.01.2018
Mullu Eurovisionilt kõrvale jäänud Julia Samoilova loodab, et tänavu tuleb tema tähetund
13.04.2017
EBU: Venemaa jääb tänavuselt Eurovisioni lauluvõistluselt kõrvale
05.04.2017
Venemaa eurolaulik filmis Eurovisioni jaoks postkaardi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee