Inimesed

Ulfsak ei mõelnud lahkumisele (42)

Küllike Rooväli, Liina Metsküla, Rainer Kerge, Jaanus Kulli, 23. märts 2017 04:00
Lembit Ulfsak (04.07.1947 – 22.03.2017)Foto: Heidi Maasikmets / ERR

"Ei mingit surma varju, ei mingit hädaldamist, ta oli tegus ja töösse uppunud," meenutab ajakirjanik Margus Mikomägi Lembit Ulfsakit aasta eest oma viimast pikka intervjuud andmas. 

Aga surm ja minek? Oli ju kultuuriringkondades vaikselt jutuks, et Lembit Ulfsakit kimbutab raske haigus, ilmselt vähk. Margus Mikomägi ohkab ja ütleb, et küllap oli see ajakirjaniku sisemine tsensuur, mis keelas seda teemat üles tõstmast. "Kui sa nii küsid, kas ta vältis seda teemat, siis ma ei saa vastata, sest ma ise ei küsinud," lausub Mikomägi. Ta oli kogenud kultuuriajakirjanikuna üks vähestest, keda intervjuudest hoiduv Ulfsak ligi lasi. See viimane usutlus oli 2015. aasta lõpus ja ilmus Maalehes.

Ulfsak andis tookord mõista, et kuigi tööpakkumisi on tal endiselt kuhjaga, ei viitsi ta enam väga rabelda. "Viimased aastad on mulle toonud palju huvitavat tööd. Aga ega kogu aeg ka ei viitsi tööd teha. Molutadagi tahaks." Ja nii ta oligi Mikomäe meelest pigem selline kodune, pühendunud endale ja perele ning veetis aega pigem kodus mere ääres Kakumäel. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.12.2017
Teet Kallas: „Paljud sõbrad surid tänavu, pole enam omavanuseid, kellele helistada ja kiruda.“
28.11.2017
VIDEO JA FOTOD | LEMBIT ULFSAKI LUIGELAUL: Eestis filmitud suurfilm „Igitee“ jõudis kinodesse
04.07.2017
"Lembit rääkis vananemisest kui elu väga loomulikust osast."
26.03.2017
Lembit Ulfsaki lesk: avastasime vähi hilja ning teha polnud enam midagi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee