Film

Peaminister Jüri Ratase järelhüüe Lembit Ulfsakile: tema osatäitmised on tuntud ja väärtustatud igas vanuses eestimaalaste seas (7)

Toimetas Keit Paju, 22. märts 2017 20:10
Jüri RatasFoto: Martin Ahven
"Meie seast on lahkunud Lembit Ulfsak – armastatud näitleja, lavastaja ja Eesti kultuuri suurkuju. Paljudele eeskujuks olnud Lembit Ulfsakut tunnustati veel Vabariigi aastapäeva paiku riikliku kultuuri elutööpreemiaga," kirjutab Eesti peaminister Jüri Ratas järelhüüdes Lembit Ulfsaku kohta.

"Lembit Ulfsak on ennast kinnistanud eestimaalaste mällu eelkõige oma suurepäraste filmirollidega. Tema osatäitmised on tuntud ja väärtustatud igas vanuses eestimaalaste seas. "Ukuaru", "Tulivesi", "Karikakramäng" on vaid mõned näited, mis kuuluvad vaieldamatult Eesti filmiklassikasse. Nooremad on alati hinnanud tema osatäitmisi filmides "Arabella, mereröövli tütar", "Röövlirahnu Martin" ning lastelavastuses "Mõmmi ja aabits"," meenutab Ratas.

"Alles elasime kaasa tema liigutavale rollile Oscarile kandideerinud linateoses "Mandariinid". Lembit Ulfsaku sügavmõtteline tegelaskuju väljendas heatahtlikku ja ehteestlaslikku ilmavaadet. Minu silmis oli ta mitmeski mõttes meie arhetüüp filmilinal. Minu siiras kaastunne kõigile Lembit Ulfsaku pereliikmetele, lähedastele, ametikaaslastele ning kõigile austajatele," sõnas Ratas. 

Samal teemal

17.03.2018
„Lembit teatas juba tudengina, et tahab saada suureks filminäitlejaks.“
28.11.2017
VIDEO JA FOTOD | LEMBIT ULFSAKI LUIGELAUL: Eestis filmitud suurfilm „Igitee“ jõudis kinodesse
23.03.2017
ERRi telekanalid mälestavad Lembit Ulfsakit
23.03.2017
Ulfsak ei mõelnud lahkumisele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee