Indra-MirellFoto: Erakogu
Katharina Toomemets 21. märts 2017 11:11
“Võimalus esineda laulupeol pea kogu Eesti rahva ees on üks suurimaid unistusi, mis noore muusiku elus täituda võib,“ õhkab 19aastane Indra-Mirell Zeinet, kes saab tuleval suvel imelise kogemuse osaliseks - tüdruk astub XII noorte laulupeol segakooride ees solistina lavale.

Indra-Mirell võitis laulupeo solistikonkursi ja on üks neljast solistist, kes esitab koos segakooridega Alo Mattiiseni ja Jüri Leesmenti laulu “Isamaa ilu hoieldes”. Jõhvist pärit Indra-Mirell valiti välja kuuekümne 16-20-aastase konkursil kandideerinud noore seast, kellest pääsesid teise vooru 11 lauljat. Lõpusõelale jäi kaks neidu - Indra-Mirell Zeinet ja Gertrud Aasaroht.

Indra-Mirell Foto: Erakogu

“Kõik kandideerinud noored väärivad tunnustamist, sest olid hästi valmistunud ja julged”, selgitas XII noorte laulupeo segakooride dirigent Valter Soosalu. „Võitja valimine oli väga-väga keeruline, sest me otsisime noort, kellel oleks väga hea lauluoskus ja esinemisjulgus, kuid ka lauluga sobiv karakter. Kahe finalisti vahel valimine oli üliraske, sest mõlemad neiud oleksid selle rolliga hakkama saanud ja seetõttu lähtus žürii otsuse tegemisel karakterist, mis konkreetselt sellesse laulu kõige paremini sobiks“, lisas Soosalu.

Indra-Mirell on laulmisega tegelenud mitu aastat. Ta on laulnud Vanemuise lavastuses “Helisev Muusika” ja osalenud paljudel lauluvõistlustel, muuhulgas "Eesti laul 2014" ja "Eesti otsib superstaari" konkursil aastal 2015.

Laulupidu Foto: Teet Malsroos

“Võimalus esineda laulupeol pea kogu Eesti rahva ees on üks suurimaid unistusi, mis noore muusiku elus täituda võib“, ütles Indra-Mirell. „Olen küll mitmetel konkurssidel laulnud, kuid edastada nii ilusa ja võimsa laulu sõnumit nagu seda on ,,Isamaa ilu hoieldes'', on minu jaoks väga eriline“, lisas ta.

Žüriisse kuulusid lisaks dirigent Valter Soosalule veel XII noorte laulupeo peadirigent Heli Jürgenson, segakooride liigijuht Kaspar Mänd ning liigidirigent Ksenija Grabova.

XII noorte laulu- ja tantsupeo keskmes on noore põlvkonna side oma maa, kultuuri ja vanema põlvkonnaga, mis koonduvad ühise mõiste alla “juured”. XII peol osaleja on vabas Eestis sündinud põlvkond, kelle jaoks maailm on lahti, kuid kelle juured jäävad ikka hoidma sidet selle maaga. Need on noored, kelle väärtushinnangud ja teod alles hakkavad kujundama Eesti riigi ja rahva teed.

Heli Jürgenson Foto: Alar Truu

Noorte laulupeo peadirigendiks on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastajaks Margus Toomla. XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“ toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist 2. juulini.

Margus Toomla Foto: Alar Truu