Inimesed

EMAKEELENÄDALA ERI, II OSA: Väikesed keelehuvilised selgitavad uusi eestikeelseid sõnu: "Nuhvel - äkki on see inimene, kes nühib põrandaid?" (4)

Maily Mau I Video: Geidi Raud, 13. märts 2018, 10:00
Emakeelepäeva tähistatakse homme, 14. märtsil, esimese eesti luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval. Eesti keele ja kultuuri päeval on kombeks heisata lipp, traditsiooniliselt korrraldatakse koolides ja kultuurimajades selle päeva auks mitmeid üritusi kogu nädala jooksul.

Rääkides eesti keelest, siis eestluse tuumaks võikski lugeda meie oma keelt. Eesti keele rikkus ei väljendu mitte ainult 14 käändes, keelemurretes, kummalistes sõnakõlksudes või väljendites, vaid ka sõnades, mis hiljuti kasutusele on võetud ning sõnavara rikastavad. 

Emakeelenädala puhul otsustas ka Õhtulehe toimetus filmida humoorika kolmeosalise video, kus lapsed saavad oma teadmised proovile panna! 

Käisime külas Tallinna 32. keskkoolis ning palusime sealsetel õpilastel selgitada, mida erinevad kõnekäänud võiksid nende arvates tähendada. Lõbusat vaatamist!

Samal teemal

17. märts 2018, 00:01
KEELEMUUTUS: osastavas käändes sihitis tungib omastava ja nimetava asemele
14. märts 2018, 17:11
VIDEO | Kuula, kuidas soomlased eesti keelt räägivad
14. märts 2018, 10:00
EMAKEELENÄDALA ERI, III OSA: Väikesed keelehuvilised selgitavad kõnekäändude tähendust: "Nael kummi - kas nael ei tee mitte autokummi tühjaks?"
14. märts 2018, 10:00
PANE END PROOVILE: kui hästi oskad sina eesti keelt?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee