Saund

TERE TULEMAST TAGASI! Kaunis ja andekas Maia Vahtramäe on Põhja-Tallinnas tagasi! (36)

Katharina Toomemets, 12. märts 2017 14:15
Foto: Tanel Meos
Eesti ühel popimal räpipundil Põhja-Tallinnal on fännidele põrutavaid uudiseid. Möödunud aasta lõpus bändist lahkunud naishääl Kerli Kivilaane asemel on nüüd uus õrn vokaal. Naine on kõigile bändi fännidele juba ammu tuttav Maia Vahtramäe!

Maia alustas vahepeal soolokarjääri ja jätkab seda praegugi, kinnitab ta. Peagi võib oodata tema soololoole ka muusikavideot. Lisaks Maiale on oma tee bändi taas leidnud Kenneth Rüütli, kes lahkus bändist 2015. aastal. "Inimesed ja inimeste vaated on erinevad, sellega on kõik öeldud," põhjendas Kenneth siis Õhtulehele. "Erinevad inimesed lihtsalt ei sobinud kokku seda asja tegema. Aga pole hullu, igaüks saab teha seda, mida ise tahab." Maia jättis bändi 2013. aastal, sest tema tervis ei pidanud lihtsalt suurele esinemiskoormusele ja avalikkuse tähelepanule vastu.

Foto: Arno Saar

Samal teemal

Lisaks Maiale ja Kennethile jätkavad bändis endiselt Jaanus Saks, Risto Vürst (kes samuti vahepeal ära käis) ning Kaspar Raudkivi. Bändi ninamees Jaanus Saks ütleb, et omavahel suheldes ja arutades on leitud motivatsioon luua koos uut muusikat ja jätkata Põhja-Tallinna bändi tegevust . "Koosseis on suuresti selline nagu "Per Aspera Ad Astra" albumi ilmumise ajal, samas muusika kõla ja suund on täiesti uus ja värske."

Bänd on viimase poole aasta jooksul stuudios palju tööd teinud ja valmimas on hulk uusi lugusid, mis loodetavasti kulmineeruvad järjekorras neljanda stuudioalbumi väljaandmisega. "Oleme aastatega palju juurde õppinud ja omandanud, kõik oleme küpsemad ja targemad," räägib Jaanus Saks. "Elul on omad eesmärgid ja keerdkäigud, kõik oleme teinud omi valikuid, mis on meid tänaseks taas ühe katuse alla toonud," lisab Maia Vahtramäe. ‘’Nagu üks sõber kord ütles: "Kui poleks kurbi lahkumisi, ei oleks ka rõõmsaid taaskohtumisi."."

Kenneth paremalFoto: LAURA OKS

"Praegune koosseis ja sünergia tundub, kui unistuste bänd, igaüks on tugev ja karastunud isiksus, kes suudab enda poolt panustada tohutult palju bändi muusikasse. Kindlasti ilmub tulevikus ka erinevaid soolo- ja koostööprojekte, ning kõik jätkavad ka enda muusikalise eneseotsinguga" on kogu bänd ühisel meelel.

"Üritame võtta asja rohkem kaalutletult ning organisatoorselt läbimõeldult, pea ees tulle enam ei torma ja katsume võtta rahulikumalt, iga uus lugu ja peatükk korraga" lausub Risto Vürst. ‘’Samas loominguga võtame vabamalt ja üritame katsetada erinevate uute produtsentide ja pillimeestega, leidmaks lugusid, mis pakuvad ka endale uut ja huvitavat. Oleme palju pingutanud ja musta tööd teinud, et oleks olemas kõik võimalused uue muusika loomiseks, hetkel teeme tugevat koostööd Roundsound stuudioga, kus on Eesti ühed paremad salvestamise tingimused ning väga töökas ja koostööaldis helikunstnik Keijo Koppel, kelle kõrv ja kogemus on meid uue ja omapärasema helipildi loomisel väga palju edasi aidanud.’’

Peagi ilmub Põhja-Tallinnal ka uus singel "Jäägu nii" on bändi uus ja särtsakas lugu koostöös noore ja andeka produtsendi Siim Ilvesega. Lugu sündis salvestussessioonide perioodil, mil keskenduti stuudios uue muusika loomisele. Loobudes mitmetest kontserditest ja avalikest esinemistest, pühendati võimalikult palju aega uuele loomingule. Lugu räägib tõusudest ja mõõnadest, sellest ühest kordumatust elust, ereda leegiga põlemisest, tehtud vigadest ja nendest õppimisest - bändi liikmete jaoks väga isiklikud läbielamised ja mõttesähvatused, millega samastuvad kindlasti ka paljud kuulajad.

Foto: Tanel Meos

Põhja-Tallinna esimene singel ‘’Lähen ja tulen’’ ilmus 5 aastat tagasi, selle ajaga on bänd Eesti muusikamaailmas kõvasti kanda kinnitanud ning pälvinud ka palju erinevaid auhindu. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee